Wymachuje niemowlakiem jak szmacianą lalką. To nagranie wstrząsnęło Internetem

Dowiedz się więcej, zanim nazwiesz ją sadystką.
Wymachuje niemowlakiem jak szmacianą lalką. To nagranie wstrząsnęło Internetem
źródło: YouTube / VideoTribe
12.05.2018

Leczenie najmłodszych nie jest prostym zadaniem i dobrze wie o tym każdy lekarz przyjmujący małych pacjentów. Niemowlak nie powie, że coś go boli i czy zastosowane wobec niego procedury medyczne przynoszą jakikolwiek skutek. Dlatego tak bardzo ważne jest doświadczenie specjalisty, a tym nasza bohaterka może się pochwalić.

 Młode mamy nienawidzą, kiedy robisz TO z ich dzieckiem

Larissa Orynbasarvna z Kazachstanu od ponad dekady wykonuje masaże lecznicze i uważana jest za mistrzynię w swoim fachu. Szczególnie duże zaufanie mają do niej rodzice, bo kobieta specjalizuje się w masowaniu kilkumiesięcznych dzieci. Jak sama twierdzi - odpowiedni dotyk i ruch są w stanie uleczyć wiele dolegliwości.

Musimy wierzyć na słowo, bo masaż w jej wykonaniu wygląda raczej jak tortury. To nagranie obiegło cały świat.

masaż dziecka

źródło: YouTube / VideoTribe

Metoda Larissy wygląda bardzo nietypowo. Internauci martwią się, że noworodek uwieczniony na nagraniu po takim „maltretowaniu” wcale nie poczuje się lepiej. Kobieta wymachuje nim we wszystkie strony, jak gdyby bawiła się szmacianą lalką. Komentatorzy nazwali ją sadystką i proszą odpowiednie służby o interwencję.

Zupełnie niepotrzebnie, bo okazuje się, że ta metoda lecznicza nie jest niczym nowym, a tym bardziej szkodliwym. - Przez lata pracowałam z wieloma dziećmi. Niektóre z nich miały poważne wady rozwojowe związane z układem ruchu. Mój masaż bardzo pozytywnie wpłynął na ich zdrowie - tłumaczy.

„Co ty robisz z tym dzieckiem?! Nie wiesz, że niemowlaki mają bardzo miękkie kości i trzeba obchodzić się z nimi delikatnie? Przez ciebie ten maluch zostanie kaleką!” - to tylko jeden z wielu emocjonalnych komentarzy znalezionych w Sieci.

 Na złość hejterom publikuje zdjęcia córki ze zdeformowaną twarzą

Wszystko wskazuje jednak na to, że pani Orynbasarvna wcale nie jest sadystką, ale wybitną specjalistką. Masaż tego typu jest akceptowalną przez środowiska medyczne formą terapii. Nawet jeśli wygląda makabryczna zabawa.

Ciało niemowlaka jest wyjątkowo giętkie i podatne na tego typu zabiegi. Korzyści zdrowotne znacznie przewyższają ewentualne ryzyko. Dziecku praktycznie nie może stać się nic złego, jeśli masaż wykonany jest profesjonalnie.

Ciebie też to szokuje?

Zobacz również: Karmienie piersią BEZ CENZURY: Mleko kapiące z sutków, rozciągnięta skóra, ślady ugryzień (ZDJĘCIA 18+)

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.05.2018 22:46
Wiszenie głową w dół nie jest przyjemne, ale skoro leczy, to cóż ja się nie znam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2018 13:14
Przewrażliwione madki zaraz będą płakać. A jak prawdziwa krzywda się dzieje to uciekacie.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 12.05.2018 12:28
Jak urodziłam to lekarze i pielęgniarki powtarzali mi, że nie wolno ciągnąć dziecka za nóżki i rączki, bo można mu uszkodzić stawy. W mediach słyszałam jakiś czas temu, że kobieta znęcając się nad dzieckiem potrząsała nim i mogły przy tym powstać nieodwracalne uszkodzenia mózgu. To są tortury, a nie dobry sposób lecznia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2018 09:31
Dziecko nie płacze, wiec chyba krzywda mu się nie dzieje...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.05.2018 03:36
K*rwa, nie mogę na to patrzeć. Co z ludźmi jest nie tak ?!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo