LIPIKAR Balsam AP+ i SYNDET AP+

Pielęgnacja od pierwszych dni życia z myślą o najwyższym bezpieczeństwie.
LIPIKAR Balsam AP+ i SYNDET AP+
Fot. mat. prasowe
28.02.2018

Marka La Roche-Posay z myślą o najwyższym bezpieczeństwie stworzyła kompletną gamę produktów, przeznaczonych do pielęgnacji już od pierwszych dni życia. Gamę tworzą Lipikar Syndet AP+ krem myjący oraz Lipikar BALSAM AP+ uzupełniający poziom lipidów.

Skóra noworodków jest 5 razy cieńsza od skóry dorosłej i nie ma jeszcze w pełni ukształtowanej bariery ochronnej. To sprawia, że wrażliwa skóra niemowlęcia potrzebuje skutecznej i łagodnej pielęgnacji, aby utrzymać właściwą równowagę.

Lipikar SYNDET AP+ krem myjący

LIPIKAR SYNDET AP+ to wyjątkowy krem myjący, który koi i łagodzi skrajnie suchą skórę, zmiękcza, wygładza, nawilża i chroni. Lekarze zauważają, że powszechnym błędem podczas pielęgnacji skóry jest korzystanie ze źle dobranych preparatów do kąpieli. Tymczasem używanie odpowiednich kosmetyków do kąpieli to pierwszy niezwykle istotny krok w pielęgnacji skóry. Lipikar SYNDET AP+ to krem myjący, który działa łagodząco na wysuszoną skórę i uzupełnia poziom lipidów. Zawiera masło Karite, niacynamid, wodę termalną z La Roche-Posay oraz opatentowany składnik AQUA POSAE FILIFORMIS, który pomaga przywrócić równowagę mikrobiomu.

Lipikar Syndet AP+ przeznaczony jest do pielęgnacji skóry głowy, twarzy oraz ciała od pierwszych dni życia. Odpowiedni również do mycia skóry z ciemieniuchą. Dzięki swojemu składowi jest delikatny dla skóry dziecka, nie szczypie w oczy i łatwo się spłukuje.

Lipikar AP+ balsam uzupełniający poziom lipidów

Kolejnym ważnym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry dziecka jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia. Skóra dzieci ma skłonność do suchości i podrażnień. Lipikar BALSAM AP+ odbudowuje i chroni barierę skórną oraz przywraca odpowiedni poziom lipidów.


W formule Lipikar Balsam AP+ znajdują się:

• AQUA POSAE FILIFORMIS – opatentowany składnik, który pomaga przywrócić równowagę mikrobiomu.

• Masło Karite – posiada właściwości intensywnie odżywcze, w naturalny sposób uzupełnia poziom lipidów, koi, wpływa na odbudowanie powłoki hydrolipidowej.

• Niacynamid – przynosi natychmiastowe ukojenie, łagodzi i pomaga wzmocnić bariery ochronnej skóry.

• Lipikar Balsam AP+ zawiera także wodę termalną La Roche-Posay, olej Canola
i glicerynę.

Przeprowadzone badania wykazały, że po miesiącu stosowania balsamu Lipikar AP+ aż 96% rodziców uważa, że skóra ich dziecka jest ukojona.

Rezultaty po jednym miesiącu stosowania Lipikar Balsam AP+ :
96% rodziców uważa, że skóra ich dzieci jest ukojona;
96% rodziców uważa, że komfort skóry ich dzieci jest przywrócony;
89% rodziców zauważa, że ich dzieci rzadziej się drapią;
71% rodziców stwierdza, że sen całej rodziny jest lepszy.

Zmniejszenie ryzyka atopii o 50%

Atopia to chroniczne zapalenie skóry występujące coraz częściej u dzieci na całym świecie. Estymowany odsetek dzieci pośród osób dotkniętych problemem atopii to aż 20%. Osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry doświadczają swędzenia skóry występującego równocześnie ze zmianami skórnymi. Ich skóra jest sucha, wrażliwa i łatwo ulegająca podrażnieniom.

Przeprowadzone badania dowodzą, że walka z atopią jest możliwa już od pierwszych dni życia, a kluczowa w tej walce jest odpowiednia pielęgnacja:

• Badania kliniczne wykazały, że używanie emolientów przez pierwsze 3 tygodnie życia dziecka ogranicza ryzyko rozwinięcia się atopii nawet o 50%.
• Badanie przeprowadzone zostało na 124 noworodkach ze skórą skłonną do atopii.
• Zadaniem rodziców uczestniczących w badaniu było aplikowanie emolientów co najmniej raz dziennie przez pierwsze 3 tygodnie życia dziecka.

Klinicznie potwierdzona tolerancja

Przeprowadzone badanie kliniczne wykazały, że Lipikar BALSAM AP+ i SYNDET AP+ są bezpieczne dla skóry noworodka. Badania zostały przeprowadzone na grupie niemowląt pod kontrolą pediatrów.

Gama pielęgnacyjna Lipikar AP+
Odpowiednia dla noworodków. Uzupełnia lipidy, przeciw podrażnieniom i przeciw swędzeniu. Do skóry skłonnej do egzemy.

Lipikar BALSAM AP+

Według 92 % łatwa aplikacja
Według 100 % delikatny dla skóry
Według 92 % szybko się wchłania

Lipikar SYNDET AP+

Według 86 % po spłukaniu pozostawia miękki i ochronny film na skórze
Według 84 % pozostawia skórę nawilżoną
Według 81% odżywioną

LA ROCHE POSAY Lipikar BALSAM AP+
Poj.200 ml/ 60 zł*
Poj.400 ml/ 83 zł*

LA ROCHE POSAY Lipikar SYNDET AP+
Poj. 400 ml / Cena 69 zł*
Poj. 200 ml / Cena 46 zł*


*Maksymalna sugerowana cena detaliczna.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo