„Nie zamierzam wiązać się z samotną matką. Sorry, ale nie jestem frajerem”

Mężczyźni tłumaczą, dlaczego wolą bezdzietne kobiety.
„Nie zamierzam wiązać się z samotną matką. Sorry, ale nie jestem frajerem”
Fot. iStock
07.02.2018

Jak duże szanse na znalezienie mężczyzny ma samotna matka? One same często zadają sobie to pytanie. Niektórzy mężczyźni nie mają nic przeciwko wychowywaniu cudzego dziecka albo uczucie do kobiety okazuje się silniejsze niż obawy. Wśród mężczyzn można się jednak spotkać ze stanowiskiem odrzucenia takiej możliwości.

„Skoro jest tyle wolnych kobiet, dlaczego miałbym pokusić się na samotną matkę” – pyta anonimowy internauta na forum. „Nie chcę wyjść na uprzedzonego, ale prawda jest taka, że nie ufam kobietom, które samotnie wychowują dzieci. One są po przejściach. Poza tym trzyosobowy związek to bardzo zły pomysł. Chciałbym mieć kobietę tylko dla siebie” – dodaje drugi.

Jest jednak o wiele więcej powodów, dlaczego faceci nie chcą wiązać się z samotnymi matkami. Zapytałyśmy o zdanie naszych znajomych. Publikujemy to, co nam powiedzieli wraz z uzasadnieniami. Nie chcieli przez nie dać do zrozumienia, że samotne matki są straconej pozycji, jeżeli chodzi o poznanie nowego partenra, ale na pewno mają mniejsze szanse w porównaniu do kobiet bez zobowiązań.

Zobacz także: „Faceci ciągle mnie wykorzystują. Nie wiem, co jest ze mną nie tak” (Historia Klaudii)

związek z samotną matką

Fot. unsplash.com

Boi się, że kobieta chce go wykorzystać

- Nie mówię, że wszystkie, ale wiem, że są kobiety szukające frajerów, którzy zapewnią im i dzieciom dom nad głową oraz całą resztę. Tego obawiałbym się najbardziej. Kobiety są przebiegłe i grają na naszych uczuciach – przekonuje D.

Boi się, że kobieta nie będzie poświęcała mu dużo czasu

- Jak w życiu kobiety pojawi się dziecko, to z reguły facet idzie na bok. Myślę, że w przypadku samotnych matek tym bardziej. Wiele z nich szuka partnera z obawy przed samotnością – stwierdza P.

Nie potrafi zaakceptować nie swoich genów

- Podziwiam mężczyzn, którzy nie mają nic przeciwko nieswoim genom w rodzinie. Dla mnie to duży problem. Już nie wspominając o tym, że w przyszłości mogą być problemy, gdy dziecko zacznie dorastac. Niektórym rzeczom nie jesteśmy w stanie zaradzić ani przewidzieć ich – komentuje K.

Zobacz także: Ideał kobiety: Oto cechy charakteru, które przyciągają facetów jak magnes

związek z samotną matką

Fot. unsplash.com

Dziecko zawsze będzie dla kobiety najważniejsze

- Znam kilka samotnych matek. One same przyznają, że dziecko w ich życiu jest najważniejsze i partner – jeśli się pojawi – będzie na drugim. Myślę, że żaden rozsądny facet nie zdecyduje się na układ z kobietą, która tak mówi. Ja na pewno nie – mówi A.

Nie chce wychowywać cudzego dziecka

- Będę szczery aż do bólu. Nie mam ochoty wychowywać cudzego dziecka, niezależnie od tego, jak byłoby wspaniałe. Mimo alimentów na pewno musiałbym wykładać na nie jakieś pieniądze. Chciałbym mieć swoje dzieci. Jestem pewien, że robiłbym różnicę pomiędzy swoimi potomkami, a cudzym dzieckiem – twierdzi K.

Nie chce w życiu komplikacji

- Jak jest dziecko, przeważnie jest gdzieś obok tatuś. Nie chciałbym wizyt tego faceta w moim domu i ogólnie jego kontaktów z dzieckiem. Nie chcę w życiu komplikacji, a wtakiej sytuacji nigdy nie wiadomo, czy się nie pojawią – przewiduje J.

związek z samotną matką

Fot. unsplash.com

Nie jest pewny twojej przeszłości

- Co do samotnych matek, to nigdy nie wiadomo, jak się prowadziły w przeszłości. Ja zdaję sobie sprawę, że są różne sytuacje i nie chcę nikogo obrażać, ale nie oszukujmy się. Wiele kobiet lekkich obyczajów kończy z dzieckiem, a potem szukają mu tatusia, a sobie sponsora. Znam takie przypadki z życia, więc wiem, co mówię. Samotne matki to niezłe kombinatorki - twierdzi Z.

Oczekuje romantyzmu i pełnego zaangażowania

- Mam wrażenie, że z samotną mamą można zapomnieć o romantyzmie w związku. Zostaje sama proza życia. Chciałbym, aby przynajmniej na początku znajomości kobieta poświęcała mi więcej czasu. Oczekuję romantycznych kolacji, wypadów weekendowych oraz pikników we dwoje. Bez dziecka. Samotne matki mają ograniczony czas – zwraca uwagę K.

Boi się, że nie pokocha dziecka

- Jest we mnie obawa, że nie pokochałbym obcego dziecka, nawet jeżeli kochałbym jego matkę. Myślę, że ono by to wyczuwało i atmosfera byłaby nieciekawa. Tu nie chodzi o brak akceptacji. Do uczuć nie można się zmusić.
 
 
 

Polecane wideo

Komentarze (43)

Ocena: 4.72 / 5
Roman (Ocena: 5) 20.05.2019 07:45
Taki altruizm w postaci wspierania nie swojego zestawu genów to oznaka frajerstwa - obiektywnie rzecz biorąc. To po primo. Secundo - to kobieta ponosi pełną odpowiedzialność za to przez kogo dała się zapłodnić. A odpowiedzialność wiąże się często z ciężarem jaki trzeba nieść. Tamten facet na rowerze był dla ciebie frajerem? Wybrałaś wydziaranego za kierownicą, teraz cierp.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.05.2019 19:40
Dobrze, że mój mąż nie był takim egoistą. Ożenił się ze mną, byłam panną z dzieckiem. I miałam za sobą traumę nie do pokonania. Bardzo mi pomógł, zaakceptował moją córkę, pokochał, wzięliśmy ślub, marzyliśmy o dziecku... I wtedy okazało się, że mąż nie może mieć dzieci. Adoptowaliśmy więc synka. I choć dzieci nie mają jego genów - uwielbiają go. A on jest najlepszym mężem i ojcem.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.09.2018 10:45
A czasem obcy człowiek więcej serca okaże serca dzieciom niż właśnie ten ojciec biologiczny osobiście miałam dziadka który nie bym biologicznym ojcem mojego taty i był dziadkiem i ojcem wspaniałym nigdy nie wyróżnił mnie jako wnuczki A swoich wnuczkow z krwi więc nie wiesz co mówisz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.09.2018 10:39
Jestem po rozwodzie i to po 11 latach małżeństwa nie obrazajcie kobiet takich bo to że ktoś okaże się egoista i mam w dupie zdanie panów takich co uważają że samotne matki nie zadluguja na szczęście no sorry ale żadna kobieta nie chce być sama a wybierajac męża czy żony nie masz pewności że ten ktoś będzie taki jak na początku czy nie stanie się draniem niszczacym twoje życie A samotne matki nie potrzebują kasy tylko uczucia bo same umieją zarobić na swoje dzieci i nie obrażaj kobiet wszystkich bo nie każda leci na kasę
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 5) 08.02.2018 08:43
To każdego indywidualna decyzja. Nieraz życie pisze różne scenariusze, nie ma co zapierać się, że nigdy nie zrobisz tego, czy tamtego. Życie i tak samo to zweryfikuje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie