„Nie zamierzam wiązać się z samotną matką. Sorry, ale nie jestem frajerem”

Mężczyźni tłumaczą, dlaczego wolą bezdzietne kobiety.
„Nie zamierzam wiązać się z samotną matką. Sorry, ale nie jestem frajerem”
Fot. iStock
07.02.2018

Jak duże szanse na znalezienie mężczyzny ma samotna matka? One same często zadają sobie to pytanie. Niektórzy mężczyźni nie mają nic przeciwko wychowywaniu cudzego dziecka albo uczucie do kobiety okazuje się silniejsze niż obawy. Wśród mężczyzn można się jednak spotkać ze stanowiskiem odrzucenia takiej możliwości.

„Skoro jest tyle wolnych kobiet, dlaczego miałbym pokusić się na samotną matkę” – pyta anonimowy internauta na forum. „Nie chcę wyjść na uprzedzonego, ale prawda jest taka, że nie ufam kobietom, które samotnie wychowują dzieci. One są po przejściach. Poza tym trzyosobowy związek to bardzo zły pomysł. Chciałbym mieć kobietę tylko dla siebie” – dodaje drugi.

Jest jednak o wiele więcej powodów, dlaczego faceci nie chcą wiązać się z samotnymi matkami. Zapytałyśmy o zdanie naszych znajomych. Publikujemy to, co nam powiedzieli wraz z uzasadnieniami. Nie chcieli przez nie dać do zrozumienia, że samotne matki są straconej pozycji, jeżeli chodzi o poznanie nowego partenra, ale na pewno mają mniejsze szanse w porównaniu do kobiet bez zobowiązań.

Zobacz także: „Faceci ciągle mnie wykorzystują. Nie wiem, co jest ze mną nie tak” (Historia Klaudii)

związek z samotną matką

Fot. unsplash.com

Boi się, że kobieta chce go wykorzystać

- Nie mówię, że wszystkie, ale wiem, że są kobiety szukające frajerów, którzy zapewnią im i dzieciom dom nad głową oraz całą resztę. Tego obawiałbym się najbardziej. Kobiety są przebiegłe i grają na naszych uczuciach – przekonuje D.

Boi się, że kobieta nie będzie poświęcała mu dużo czasu

- Jak w życiu kobiety pojawi się dziecko, to z reguły facet idzie na bok. Myślę, że w przypadku samotnych matek tym bardziej. Wiele z nich szuka partnera z obawy przed samotnością – stwierdza P.

Nie potrafi zaakceptować nie swoich genów

- Podziwiam mężczyzn, którzy nie mają nic przeciwko nieswoim genom w rodzinie. Dla mnie to duży problem. Już nie wspominając o tym, że w przyszłości mogą być problemy, gdy dziecko zacznie dorastac. Niektórym rzeczom nie jesteśmy w stanie zaradzić ani przewidzieć ich – komentuje K.

Zobacz także: Ideał kobiety: Oto cechy charakteru, które przyciągają facetów jak magnes

związek z samotną matką

Fot. unsplash.com

Dziecko zawsze będzie dla kobiety najważniejsze

- Znam kilka samotnych matek. One same przyznają, że dziecko w ich życiu jest najważniejsze i partner – jeśli się pojawi – będzie na drugim. Myślę, że żaden rozsądny facet nie zdecyduje się na układ z kobietą, która tak mówi. Ja na pewno nie – mówi A.

Nie chce wychowywać cudzego dziecka

- Będę szczery aż do bólu. Nie mam ochoty wychowywać cudzego dziecka, niezależnie od tego, jak byłoby wspaniałe. Mimo alimentów na pewno musiałbym wykładać na nie jakieś pieniądze. Chciałbym mieć swoje dzieci. Jestem pewien, że robiłbym różnicę pomiędzy swoimi potomkami, a cudzym dzieckiem – twierdzi K.

Nie chce w życiu komplikacji

- Jak jest dziecko, przeważnie jest gdzieś obok tatuś. Nie chciałbym wizyt tego faceta w moim domu i ogólnie jego kontaktów z dzieckiem. Nie chcę w życiu komplikacji, a wtakiej sytuacji nigdy nie wiadomo, czy się nie pojawią – przewiduje J.

związek z samotną matką

Fot. unsplash.com

Nie jest pewny twojej przeszłości

- Co do samotnych matek, to nigdy nie wiadomo, jak się prowadziły w przeszłości. Ja zdaję sobie sprawę, że są różne sytuacje i nie chcę nikogo obrażać, ale nie oszukujmy się. Wiele kobiet lekkich obyczajów kończy z dzieckiem, a potem szukają mu tatusia, a sobie sponsora. Znam takie przypadki z życia, więc wiem, co mówię. Samotne matki to niezłe kombinatorki - twierdzi Z.

Oczekuje romantyzmu i pełnego zaangażowania

- Mam wrażenie, że z samotną mamą można zapomnieć o romantyzmie w związku. Zostaje sama proza życia. Chciałbym, aby przynajmniej na początku znajomości kobieta poświęcała mi więcej czasu. Oczekuję romantycznych kolacji, wypadów weekendowych oraz pikników we dwoje. Bez dziecka. Samotne matki mają ograniczony czas – zwraca uwagę K.

Boi się, że nie pokocha dziecka

- Jest we mnie obawa, że nie pokochałbym obcego dziecka, nawet jeżeli kochałbym jego matkę. Myślę, że ono by to wyczuwało i atmosfera byłaby nieciekawa. Tu nie chodzi o brak akceptacji. Do uczuć nie można się zmusić.
 
 
 

Komentarze (37)

Ocena: 4.78 / 5
Anonimka (Ocena: 5) 08.02.2018 08:43
To każdego indywidualna decyzja. Nieraz życie pisze różne scenariusze, nie ma co zapierać się, że nigdy nie zrobisz tego, czy tamtego. Życie i tak samo to zweryfikuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 16:55
Ale to jest zrozumiałe i ja takich facetów w pełni rozumiem. Ja też nie chciałabym dzieciatego faceta, który przywlókłby mi dziecko z poprzedniego związku z jakąś lafiryndą, i na pewno nie pogodziłabym się z tym bo chcąc czy nie chcąc, ona byłaby w jakimś sensie w jego życiu. Też bym nie zniosła jej widoku u siebie w domu, chyba że wyjątkiem byłoby wyrzeknięcie się przez niej dziecka i ono byłoby w pełni przyznane mojemu facetowi na wychowanie. Tylko wtedy byłabym w stanie zaakceptować cudze dziecko w domu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 14:02
Zazwyczaj samotne matki są same sobie winne gdyż zachodzą w ciąże z nieodpowiedzialnymi gnojkami. Mam znajomą, która związana była z niesamodzielnym maminsynkiem, alkoholikiem i ćpunem. I pomimo tego, że różnie pomiędzy nimi bywało zdecydowała się zajść w ciąże. Po 2 latach musiała dosłownie uciekać gdyż typ zaczął ćpać i stwarzał zagrożenie dla dziecka i niej samej. Pomimo tych doświadczeń nadal ciągnie ją do facetów tego typu bad boy, którzy nie stronią od imprez i alkoholu. Ostatnio była zauroczona kolesiem, który ma problem z alko. Oczywiście nie w każdym przypadku tak jest, ale samotne macierzyństwo często jest konsekwencją błędnych wyborów.
zobacz odpowiedzi (4)
asi (Ocena: 5) 07.02.2018 10:11
Po rozwodzie z winy byłego męża zostałam samotną matką, ponownie wyszłam a mąż , za mężczyznę bezdzietnego, z którym mam drugą córkę. Kocham mojego męża , a jego relacje ze starszą córką bywały różne, obecnie córka traktuje męża jak swojego ojca. Do kobiet i mężczyzn po przejściach : nie czytajcie takich głupot, gdzieś czeka na Was druga połówka, a Wasze dzieci to tylko wartość dodana :) pozdrawiam
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 09:22
Co innego samotna matka, której umarł mąż, lub rozwiodła się po kilku latach bo razem polubownie doszli do tego, że się nie kochają, lub któreś się zmieniło. Co innego samotna matka od początku, bo bzykala się z byle facetem i ja zostawił.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo