Młoda mama ustaliła listę zasad dla gości, którzy odwiedzą ją po porodzie. Instrukcja stała się hitem Internetu

Zdaniem komentatorów kobieta jest zbyt rygorystyczna.
Młoda mama ustaliła listę zasad dla gości, którzy odwiedzą ją po porodzie. Instrukcja stała się hitem Internetu
Fot. iStock
29.01.2018

Ciąża, poród i przyzwyczajenie się do roli matki to ogromne wyzwanie dla każdej z nas. Nic więc dziwnego, że potrzebujemy wtedy jak najwięcej spokoju, wsparcia i zrozumienia ze strony najbliższych. Z tym bywa jednak różnie. Zdarza się, że ledwo urodzimy, a do szpitala lub domu wpada tłum rodziny i znajomych, którzy koniecznie chcą zobaczyć maluszka i wypytać nas o wszystko.

To stresujące i zwyczajnie męczące, więc nic dziwnego, że niektóre mamy chcą się na to przygotować, ustalając wcześniej zasady. Tak jak ta internautka, która na łamach forum dyskusyjnego serwisu Baby Center ujawniła swój plan. Młoda kobieta stworzyła listę reguł, które mają obowiązywać każdego, kto odwiedzi ją po rozwiązaniu.

W teorii brzmi to rozsądnie, ale komentatorki mają wątpliwości, czy ujęła to w najlepszy możliwy sposób. Niektórzy zarzucają jej, że nie ma w niej za grosz czułości. A Tobie jak się podoba ta instrukcja?

Zobacz również: Ujawniła, jak NAPRAWDĘ wygląda poród i przeraziła tysiące kobiet (Zdjęcia 18+)

odwiedziny u dziecka

fot. Unsplash

„W marcu pierwszy raz zostanę mamą, więc jestem trochę przerażona tym, co mnie czeka. Czy to byłaby z mojej strony nadgorliwość, gdybym ustaliła wcześniej kilka zasad dla członków rodziny i przyjaciół, którzy odwiedzą mnie po porodzie? Nie chcę wyjść na zrzędliwą krowę. Kocham moich najbliższych i rodzinę męża, jestem im wdzięczna i zawsze pomocna, ale potrzebuję na początku trochę spokoju. Oto, co mam na myśli.

Dziękuję za odwiedziny!

PROSZĘ - nie ukrywaj swojego stanu zdrowia - jeśli nie czujesz się najlepiej, przyjdź w innym terminie.

PROSZĘ - zaczekaj, aż tatuś lub mamusia zaoferuje ci, byś potrzymał dziecko. Maluch może spać albo jeść, więc damy ci znać, kiedy będzie najlepszy moment” - rozpoczyna swój wywód.

Zobacz również: Kilka słów do kobiet, którym wizyta na porodówce kojarzy się z krwawym horrorem

odwiedziny u dziecka

fot. Unsplash

„PROSZĘ - umyj dokładnie swoje ręce, zanim będziesz chciał go chwycić.

PROSZĘ - nie używaj dzwonka do drzwi, bo istnieje ryzyko, że obudzisz dziecko. Jeśli to zrobisz - będziesz musiał pomóc w jego ponownym uśpieniu. Ostrzegałam.

Staraj się nie komentować wymiarów, a zwłaszcza wagi mamusi.

Nie reaguj zbyt osobiście. Jesteśmy rodzicami po raz pierwszy, brakuje nam snu i wszystko nas przerasta - musimy przyzwyczaić się do nowej roli.

Jesteśmy szczęśliwi, że nas odwiedziłeś! - tak brzmi lista zasad, z którą ma się zapoznać każdy gość.

Zobacz również: Oto wiek, w którym po raz pierwszy zostajesz mamą

odwiedziny u dziecka

fot. Unsplash

Komentatorki twierdzą, że sam pomysł nie jest najgorszy, ale wykonanie woła o pomstę do nieba.

„Ja bym tego tak nie zrobiła. Gdybym do kogoś przyszła i przeczytała coś takiego - ewakuowałabym się. Straciłabym ochotę na odwiedziny”.

„Wiem, że jesteś zdenerwowana i pełna obaw, ale nie będzie tak źle. Wyluzuj i działaj spontanicznie, zamiast za wczasu wymyślać takie rygorystyczne zasady”.

„Jeśli spodziewasz się odwiedzin ze strony osób, które potrzebują takiego regulaminu, bo same na to nie wpadną - może lepiej zerwij z nimi kontakt”.

A Tobie jak podoba się jej pomysł?

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.01.2018 20:18
A tak odbiegając od tematu, to ja uważam, że kobieta nie powinna karmić dziecka przy ludziach, a tym bardziej znajomych (mężczyznach). To jest takie odarcie się z intymności, rozumiem że to karmienie, że to naturalne itd ale jednak pierś to pierś. Dlaczego tak jest, że jak kobieta karmi piersią to tak jakby każdy mógł na to patrzeć ?
zobacz odpowiedzi (11)
gość (Ocena: 5) 29.01.2018 14:32
Żeby uniknąć tych sytuacji z głupią rodzinką warto po prostu im nie mówić o ciąży i porodzie. Oczywiście jak ktoś mieszka daleko i się z nimi nie widuje. Ja na pewno bym tak zrobiła.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2018 12:13
Te zasady wcale nie są rygorystyczne, ja bym jeszcze dodała, że nie wolno całować dziecka po twarzy (ryzyko zarażenia choćby opryszczką). Ma rację, że napisała coś takiego, jest masa ludzi, którzy przychodząc od razu pouczają, krytykują, oni robili to a tamto inaczej, wypytują o intymne sprawy. Też wolałabym tego uniknąć. Brawo dla niej, też tak pewnie zrobię w przyszłości.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 29.01.2018 11:25
Mi to sie podoba punkt zeby poczekali az My rodzice zdecydujemy o tym kiedy gość może wziąć dziecko na rece! Najlepsze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2018 08:27
Ja uważam, że jak najbardziej na miejscu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo