To jedno żeńskie imię jest najczęściej nadawanym w 8 krajach równocześnie! Aż tak ładne?

Rodzice z takich krajów jak Meksyk, Słowacja czy Włochy oszaleli na jego punkcie.
To jedno żeńskie imię jest najczęściej nadawanym w 8 krajach równocześnie! Aż tak ładne?
Fot. Unsplash
26.10.2017

Wszelkiego rodzaju rankingi imion udowadniają, że nasze gusta różnią się w zależności od miasta czy regionu. Najpopularniejsze w Gdańsku może nie wejść nawet do pierwszej dziesiątki w Katowicach i na odwrót. Podobnie wygląda to przy podziale na poszczególne części Polski. Pierwsza dziesiątka czy dwudziestka obejmuje te same propozycje, choć w zupełnie innej kolejności.

Z tym większym zdziwieniem należy spojrzeć na jedno z imion, które robi ostatnio furorę nie w jednym kraju, ale kilku równocześnie. I to często bardzo od siebie oddalonych, jak np. Meksyk i Słowacja. Aż w ośmiu państwach na pierwszym miejscu toplisty najczęściej nadawanych znalazło się to samo imię.

U nas też radzi sobie całkiem nieźle, choć w nieco innej formie. Spróbujesz zgadnąć, o jakie żeńskie imię może chodzić?

Zobacz również: Aktualny RANKING: Imiona, które nadawano dzieciom najczęściej w pierwszej połowie 2017 roku to...

imię sofia

fot. Unsplash

Przypomnijmy najświeższy polski ranking, który stworzono na podstawie bazy PESEL. Wynika z niego, że najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w pierwszej połowie 2017 roku to: Julia, Zuzanna, Maja, Zofia, Lena, Hanna, Amelia, Alicja, Aleksandra i Oliwia (kolejność według liczby dzieci tak nazwanych).

Z kolei wśród chłopców dominują: Antoni, Jakub, Jan, Szymon, Franciszek, Filip, Aleksander, Wojciech, Kacper i Mikołaj.

Tymczasem na świecie furorę robi jedno imię żeńskie, które najchętniej nadają rodzice z takich krajów jak Rosja, Chile czy Szwajcaria. Podpowiemy, że w Polsce znalazło się w pierwszej piątce, ale w innym zapisie…

Zobacz również: Najmądrzejsi ludzie noszą te imiona. Chcesz, żeby Twoje dziecko było geniuszem? Nadaj mu jedno nich!

imię sofia

fot. Unsplash

Chodzi o imię Sofia, które według statystyk króluje w tym roku w ośmiu państwach na świecie. Są to Meksyk, Rosja, Chile, Estonia, Słowacja, Argentyna, Włochy i Szwajcaria. We wszystkich z nich dziewczynki są tak najczęściej nazywane.

Co ciekawe, chodzi dokładnie o taki zapis. Całkiem możliwe, że lista byłaby dłuższa, gdyby wzięto pod uwagę pisownię Sophie czy Sophia. Albo polska Zofia, bo to przecież to samo imię.

Trudno powiedzieć, skąd wzięła się jego nagła popularność. Znane Sofie to m.in. królowa Hiszpanii - żona króla Jana Karola I czy modelka i aktorka Sofia Vergara.

Zobacz również: Okazuje się, że wszyscy źle wymawiamy imię Sami- Wiecie- Kogo

imię sofia

fot. Unsplash

Imię Sofia ma pochodzenie greckie i oznacza mądrość.

To kobieta rozsądna i bardzo pracowita. A do tego radosna i pozytywnie nastawiona do świata. Ma milion pomysłów na minutę. W najbliższym otoczeniu często odgrywa rolę przywódczyni. Jest pomocna i cieszy się ogromnym szacunkiem.

Często się zakochuje, ale nie zawsze w odpowiednich mężczyznach. Rolę matki i żony postrzega w sposób nowoczesny. Na pewno nie będzie kurą domową. Lubi poznawać nowych ludzi i aktywnie spędzać czas. Najlepiej sprawdza się w takich zawodach jak psycholog, pedagog, lekarz, handlowiec czy przedszkolanka.

Komentarze (11)

Ocena: 4.55 / 5
donald (Ocena: 5) 28.08.2018 19:46
Swiera Zofija uśmiechy rozwija. To czarodziejka Jej wnętrze jest uduchowione i niezbadane. Szczęśliwy ten którego ZOSIENKA pokocha😍
odpowiedz
Karina (Ocena: 4) 10.11.2017 16:37
Myślę , że tym imieniem będzie Ania , Natalia lub Barbara
odpowiedz
Nela12 (Ocena: 5) 27.10.2017 22:29
Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij nawet 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl ! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij nawet 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl !
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.10.2017 18:01
Polska Zocha ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.10.2017 17:39
uwielbiam brzemienie zagraniczne Sophie..ale Zofia juz niezbyt
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo