Cześć, mam na imię Kewin

Szokująca lista najbardziej oryginalnych imion 2017 roku!
Cześć, mam na imię Kewin
Fot. Unsplash
21.09.2017

Polska staje się coraz bardziej światowa. Nawet jeśli nie dostrzegasz tego za oknem, doskonale jest to widoczne w aktach urzędów stanu cywilnego. Rodzice korzystają liberalnych przepisów i nadają swoim dzieciom coraz bardziej obco brzmiące imiona. Trudno nie docenić ich oryginalności, ale w takich przypadkach zawsze pojawia się także pytanie - czy nietypowe dane osobowe nie przyniosą więcej szkody, niż pożytku?

Portal naszemiasto.pl przyjrzał się najnowszym statystykom w tym temacie. Na podstawie danych udostępnionych przez urzędników powstała lista imiennych osobliwości. „To najdziwniejsze imiona nadawane w Polsce. Publikujemy je ku przestrodze” - czytamy w serwisie. Co ciekawe, to nie są pojedyncze przypadki. Niektóre z nich nadano dziesiątkom polskich dzieci urodzonych w ostatnim roku.

W takich momentach doceniamy poprzednią ustawę, która nie pozwalała na aż taką fantazję…

Zobacz również: Najpiękniejsze imiona żydowskiego pochodzenia. Pokochasz je, kiedy poznasz ich znaczenie!

 

najdziwniejsze imiona

źródło: Unsplash

Niesłabnącą popularnością cieszy się żeńskie imię Jessica i wszelkie wariacje na jego temat. Nadano je 117 dziewczynkom urodzonym w Polsce w ciągu ostatniego roku. 11 razy była to Dżesika, a 5-krotnie Jessika.

Dla niektórych rodziców imię Helena okazało się zbyt pospolite. Zamiast jego wybrano nieco bardziej światową wersję Helen (7 takich przypadków w skali całego kraju).

Pięciu dziewczynkom do aktu urodzenia wpisano imię Adelajda.

Zobacz również: Najładniejsze arabskie imiona dla Twojego dziecka (Są bardzo oryginalne i pięknie brzmią!)

najdziwniejsze imiona

źródło: Unsplash

Rodzice chłopców także coraz częściej stawiają na oryginalność i światowość. Tylko w ostatnich 12 miesiącach odnotowano aż 64 Brajanów, chociaż aktualne przepisy nie wymagają spolszczania pochodzącego z języka angielskiego Briana.

Podobnym przypadkiem jest Kewin (zamiast Kevin). To imię nadano 34 razy. Po piętach depczą mu Rayan (19 przypadków) oraz Frank (także 19).

Na liście oryginalnych wyborów znalazł się również: Angelo (10), Diego (9), Louis (8), Alessandro (7) i Ragnar (7).

Zobacz również: Oto najseksowniejsze imiona świata!

najdziwniejsze imiona

źródło: Unsplash

To wciąż nie koniec nietypowych imion polskich dzieci. Szczególnie dużą fantazją wykazują się rodzice dziewczynek. 8 z nich nazwano Ariadna, zarejestrowano też 7 Ismen i 5 Olympii.

Jeszcze bardziej popularne okazały się: Marietta (16), Amelie (12), Vivienne (11), Sofie (5), Chanel (6).

Wśród najmłodszych polek jest także 5 o imieniu… Zara!

Komentarze (18)

Ocena: 4.83 / 5
Justyna (Ocena: 5) 14.11.2017 16:57
Jeśli ktoś chce się dowartościować to tylko internetowi napinacze :P Każdemu podoba się coś innego. Wszystkie imiona złe, jedne bo spolszczone, drugie bo zbyt popularne, inne zbyt dziwaczne. To jakie imię jest dobre? Kasia, Agnieszka za popularne choć w 2017 najwięcej Hani, Zosi i Antonich. Julie ble, Amelie ble. Andżeliki ble Angeliki też ble. Wszystko ble. Niby, żeby dawać polskie imiona - to proszę nazwijcie córkę Wiesława. Syna Mściwój czy Gniewomir. Macie. Zrozumcie, że nie każdy jest 100 Polakiem, niektórzy sięgają do korzeni, ja mam bacię Greczynkę. Niektórzy podróżują i mają inne tendencje i upodobania i niekoniecznie muszą kultywować nadawanie Polskich oklepanych imion, które i tak się krytykuje. Już pomijam, że imiona uważane za Polskie takie nie są, tylko się przyjęły
odpowiedz
Tamara (Ocena: 2) 10.11.2017 16:33
W dzieciństwie ( bo teraz mam 21 lat ) myślałam , że to ja mam dziwne imię. Wtedy było dużo Agat , Mart , Zosi i Ań.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2017 12:39
Przynajmniej część z tych imion, poza oczywiście dżesikami i brajanami są nadawane w rodzinach, gdzie jedno z rodziców jest obcokrajowcem. Więc bez przesady.
odpowiedz
Lala (Ocena: 5) 21.09.2017 17:10
Odwala jak nie w jedną to w drugą stronę. Jak nie Dżesiki i Brajanki to Julek i 3 Kubusiow w jednej grupie w przedszkolu....A jest tyle pięknych imion. P.S. Ariadna akurat bardzo ładnie :-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2017 16:25
Hahaha, masakra. Tylko współczuć tym dzieciakom. Najgorze jest chyba to, że mimo tego, że rodzice mogą nadawać teraz te imiona w oryginalnej zagranicznej wersji to i tak rodzą się spolszczone Dżesiki i Brajany. No i rodzice chyba wiedzą o tym, że Polska śmieje się z tych imion... Chyba po prostu nie kochają swoich dzieci.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo