Dziecięcy makijaż to norma?! Młode matki pozwalają malować się swoim córkom w wieku...

2-latki malują paznokcie, a statystyczna 12-latka używa już podkładu!
Dziecięcy makijaż to norma?! Młode matki pozwalają malować się swoim córkom w wieku...
źródło: Instagram (instagram.com/katieclairemakeup, instagram.com/aprilshowers_photography)
28.08.2017

Dawniej nikt nie pomyślałby, żeby malować małe dziecko. Obecnie zdarza się to coraz częściej i nie zawsze uchodzi za naganne postępowanie. W tym kontekście warto chociażby wspomnieć konkursy małych miss. Kilkuletnie dziewczynki biorą w nich udział, mając na sobie pełen makijaż, fryzurę prosto od fryzjera i niezbyt skromną kreację. Poza tym badanie opublikowane przez FalseEyelashes.co.uk, że matki pozwalają córkom na noszenie makijażu. Niektóre nawet dwulatkom. 2385 brytyjskich matek zostało zapytanych, w jakim wieku były, gdy zaczęły się malować. Średnio padała odpowiedź 10 lat i kilka miesięcy.

Potem zostały one zapytanie, w jakiem wieku pozwalają córkom na używanie konkretnych produktów kosmetycznych. Wyszło na jaw, że dwulatki mogą stosować lakier do paznokci, trzylatki otrzymują pozwolenie na cień do powiek, a czterolatki na błyszczyk.

Oto pełen wykaz, co i w jakim wieku mogą córki Brytyjek.

 

Kiedy zacząć się malować

źródło: Janko Ferlic / Unsplash

Lakier do paznokci – 2 lata i 4 miesiące

Cień do powiek – 3 lata i 9 miesięcy

Błyszczyk – 4 lata i 5 miesięcy

Róż – 6 lat i 10 miesięcy

Pomadka – 7 lat i 6 miesięcy

Podkład – 12 lat i 7 miesięcy

Naklejki i akrylowe paznokcie – 13 lat i 1 miesiąc

Eyeliner – 13 lat i 3 miesiące

Sztuczne rzęsy – 14 lat i 8 miesięcy

Zobacz także: Czy to najdziwniejsze imiona w Polsce? Bliźnięta urodzone w Ustroniu rodzice nazwali...

Kiedy zacząć się malować

źródło: Jamie Street / Unsplash

Cała sprawa została skomentowana przez Nicholasa Whitemore'a – dyrektora zarządzającego FalseEyelases.co.uk. „To jeden z tych tematów, na który każdy ma opinię; czy dzieci mogą nosić makijaż, wyglądać na starsze, zachowywać się ponad swój wiek, a może raczej zachować swoją niewinność i cieszyć się dzieciństwem. Podobnie jak z przekłuwaniem uszu, znajdą się rodzice, którzy będą twierdzić, że to w porządku nawet w młodym wieku, podczas gdy inni opowiedzą się za czekaniem tak długo, jak będzie to możliwe – nie ma dobrej ani złej odpowiedzi” - powiedział dyplomatycznie mężczyzna.

Spośród respondentek, które wyznały, że ich córki poprosiły o pozwolenie na robienie makijażu, kilka przyznało się do kompromisu, a kilka stanowczo zabroniło, argumentując, że dzieci muszą poczekać aż będą starsze.

Noszenie makijażu przez małe dziewczynki zawsze było i jest niepewną, budzącą wątpliwości kwestią, ale społeczeństwo będzie mówić, że decyzja należy do rodziców. W Polsce nie widać jeszcze trendu na noszenie makijażu przez dzieci, ale kto wie, jak będzie kiedyś. W końcu niektóre współczesne nastolatki wyglądają na starsze niż niektóre dwudziestoparolatki.

A Wy pozwoliłybyście swoim małym córkom na noszenie makijażu? A może poszłybyście z nimi na jakiś kompromis?

Źródło: http://www.dailystar.co.uk

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
Giu (Ocena: 1) 29.08.2017 20:52
Jak ja byłam mała to miałam malowane paznokcie, mojej córeczce też maluję i nie widzę problemu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.08.2017 16:32
Dla mnie to jest chore. Takie zachowanie co raz bardziej utwierdza wszystkie kobiety w przekonaniu, że makijaż to obowiązek. Już w dzisiejszych czasach ciężko kobietom wyjść z domu bez pomalowania twarzy. Może się czepiam, może ktoś lubi się malować, ale najbardziej boli mnie to, że naturalne piękno zanika, a lansowane jest to co sztuczne i poprawione. Przec co wszystkie kobiety popadają w kompleksy. A przecież nie są jakieś brzydkie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo