Imiona, które noszą przebojowe dziewczyny (Sprawdź, czy Twoje znalazło się na liście!)

Jeżeli chcesz, aby Twoja córka była silną, niezależną kobietą, rozważ te imiona.
Imiona, które noszą przebojowe dziewczyny (Sprawdź, czy Twoje znalazło się na liście!)
Fot. iStock
31.07.2017

Przy wyborze imienia dla dziecka obecnie najczęściej kierujemy się tym, aby brzmiało ładnie i oryginalnie. Nie zanika również tendencja do nadawania staroświeckich imion. Na topie nadal jest Zuzanna, Zofia, Antonina, Helena, Maria, Franciszek, Jan, Stanisław czy Szymon.

Jeżeli właśnie stoisz przed tą trudną decyzją, chciałybyśmy Ci zasugerować zainspirowanie się odważnymi, walecznymi kobietami, które zasłynęły swoim postępowaniem. Takimi, które miały wpływ na losy kraju, a nawet świata. Dobrze jest także zwrócić uwagę nie tylko na znane osoby o tym imieniu, ale jego pochodzenie oraz znaczenie. Każde imię wiąże się z określonym zestawem cech i to wcale nie żart, że w pewien sposób ma wpływ na ukształtowanie charakteru dziecka. Nie tylko wychowanie się liczy. Jeżeli zajrzymy do dawnych podań czy ludowych mądrości, odnajdziemy w nich zapiski świadczące o wierze ludzi, że imię nie jest bez znaczenia. W tym przypadku nie warto ich lekceważyć.

Poniżej znajdziesz zestawienie imion kobiet, które zasłynęły w historii. Wśród nich są także imiona świętych dla tych z Was, które chciałyby, aby dziewczynka miała wyjątkową patronkę oraz imiona oryginalne, niebanalne. Ich wspólną cechą jest nawiązanie do waleczności, życiowej przedsiębiorczości, niezłomności ducha i odwagi.

Joanna

To imię nosiła Joanna d'Arc – bohaterka wojny francusko-angielskiej. Prosta dziewczyna zasłynęła swoją odwagą i walecznością, w niczym nie ustępującą odwadze mężczyzn. Brała udział w bitwach i niejednokrotnie była ranna. Jej życie zakończyło się tragicznie. Została spalona na stosie w wyniku niesprawiedliwego wyroku. Do końca nie straciła ducha. Jest znana także jako natchniona przez Boga, duchowa przewodniczka. To imię może pomóc Twojemu dziecku rozwinąć zdolności kierownicze, organizatorskie. Wiąże się również z życiową pasją i energią.

Jadwiga

Jedną z najsłynniejszych kobiet o tym imieniu była Jadwiga Andegaweńska, żona Władysława Jagiełły, święta i... król Polski. Jadwiga jest patronką naszego kraju. O tym, jaka siła w niej drzemała, świadczy kilka faktów. Przede wszystkim to dla niej Władysław Jagiełło przyjął chrzest. Po drugie brała udział w wyprawie na Ruś Czerwoną. Po trzecie miała wpływ na wynegocjowanie powrotu do korony ziemi dobrzyńskiej. Wśród znanych kobiet o tym imieniu można wyróżnić także Jadwigę Śląską, która została kanonizowana, oraz królową Jadwigę – żonę Władysława Łokietka. Imię Jadwiga ma pochodzenie germańskie i oznacza walkę oraz bój. Jadwigi charakteryzują się przedsiębiorczością oraz gospodarnością.

Zobacz także: Jakie imiona będą najpopularniejsze w 2017 roku? Które przestaną być modne? (Nasze typy!)

imię dla dziewczynki

Fot. iStock.com

Agnieszka

Imię Agnieszka nosiła szkocka hrabina Dunbar, którą nazywano Czarną Agnieszką. Zasłynęła jako obrończyni rodzimej warowni w Dunbar. Kiedy jej mąż znajdował się poza domem, posiadłość otoczyli nieprzyjaciele. Waleczna Agnieszka zrobiła wszystko, aby ją obronić. Podania donoszą, że szło jej tak świetnie, że wyszła ze swoimi dwórkami wycierać z kurzu blanki. Oczywiście chciała tym samym zadrwić z wroga. Imię Agnieszka pochodzi z języka greckiego i oznacza świętość, czystość. Agnieszki są odpowiedzialne, energiczne oraz samodzielne.

Wiktoria

Imię Wiktoria nosiła najdłużej panująca oraz najdłużej żyjąca władczyni Wielkiej Brytanii. Swoim panowaniem objęła także Kanadę oraz Indie. W bardzo młodym wieku zasiadła na tronie. Znała kilka języków obcych. Urodziła dziewięcioro dzieci. Do dzisiejszego dnia potomkowie Wiktorii zasiadają na europejskich tronach. Królowa przeżyła także kilka zamachów. Jej życie obfitowało w trudności, z których wychodziła obronną ręką. Ale właśnie to oznacza jej imię w języku łacińskim – zwycięstwo. Wiktorie często charakteryzują się opanowaniem, analitycznym umysłem oraz praktycznymi zdolnościami.

imię dla dziewczynki

Fot. iStock.com

Gabriela

Wśród Gabriel można wymienić wiele uzdolnionych pisarek oraz sportsmenek. M. in. Gabrielę Mistral (poetka) i Gabrielę Sabatini (tenisistka). To imię pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza Bożego wojownika. Gabriele są pewne siebie, nie dają sobie w kaszę dmuchać. Chociaż nie wysuwają się na pierwszy plan i wolą być w cieniu, lubią brać udział w wielkich przedsięwzięciach. Cechuje je również niezłomność.

Teofila

Słynną postacią o tym imieniu jest Teofila Chmielecka – żona Stefana Chmieleckiego, który pokonał Tatarów pod Białą Cerkwią. W licznych wyprawach towarzyszyła mu Teofila. Niestraszne jej były trudy podróży, a nawet walka z bronią w ręku. Imieniu Teofila przypisane są takie cechy jak: odpowiedzialność, pewność siebie i silna psychika.

Zobacz także: LIST: „Nie uwierzycie, jakie imię moja kuzynka wybrała dla syna. Ale wiocha!”

imię dla dziewczynki

Fot. iStock.com

Amaga

Amaga była królową Sarmatów, która zasłynęła jako wielka wojowniczka. Zastąpiła w swoich rządach męża i zajęła się organizowaniem wojska, za co zdobyła ogromne uznanie ze względu na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Co jednak najciekawsze, podbiła pałac wroga, a jego samego... zabiła.

Estera

Wśród znanych Ester można wymienić wiele aktorek, ale jest to również imię postaci biblijnej z „Księgi Estery” - królowej Estery. To Żydówka, która zdobyła miłość króla, a dzięki odwadze uratowała swój naród, wpływając na decyzję męża. W języku perskim imię Estera oznacza gwiazdę. Estery są aktywne, optymistyczne, twórcze oraz dbają o relacje z innymi ludźmi, co często zapewnia im awans społeczny. Wykazują również zdolności kierownicze. Dzięki temu łatwiej niż inni osiągają sukcesy w pracy.

Źródło: www.ksiegaimion.com

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
wika (Ocena: 5) 18.08.2017 17:29
my myślimy o Asi ;) Już coraz mniej czasu więc chyba tak zostanie jednak. Teraz już czas na leżenie i odpoczynek jeszcze problem z opuchniętymi nogami, muszę kupić maść z mamas i jeszcze czekać chwilę do porodu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.08.2017 05:16
Estera? Amaga? Chyba dla jaj takie imie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2017 15:26
amaga?? jest wogole takie imie? brzmi strasznie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 01:18
Teofila. Serio?!
odpowiedz
aga (Ocena: 5) 31.07.2017 18:10
Estera- ładne imię .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo