Co oznacza imię KLARA? Nie uwierzycie…

Córka Ani i Roberta Lewandowskich jest już na świecie. Co oznacza jej imię?
Co oznacza imię KLARA? Nie uwierzycie…
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/_rl9/)
04.05.2017

Dzisiaj cały świat obiegła wiadomość, że Anna Lewandowska urodziła swoje pierwsze dziecko. O narodzinach córeczki poinformował na swoim instagramowym profilu Robert, który urocze zdjęcie z bobasem podpisał m.in. hashtagiem #prouddaddy. Choć wszyscy zastanawiają się, do kogo mała Klara będzie bardziej podobna – czy do pięknej mamy, czy do przystojnego taty, sporo emocji budzi także samo imię malutkiej.

Postanowiłyśmy sprawdzić w imienniku, z jakiego języka pochodzi oraz co oznacza. Efekty naszych poszukiwań okażą się dla Was… sporym zaskoczeniem!

Zaczynamy.

Klara to imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza „jasny”, „jaśniejący”, a także „sławny” od przymiotnika clarus. Osoby o tym imieniu obchodzą imieniny 17 kwietnia, 11 sierpnia i 17 sierpnia.

Choć nie każdy o tym wie, imię Klara można zdrabniać na dość nietypowe sposoby, np. Klareńka, Klarissa, Klaruchna, Klarunia, Klarusia, Klarysa, Lara, Larysa.

W numerologii Klarze przypisana jest siódemka, a osoby spod tej liczby uchodzą za niezwykle romantyczne, optymistyczne, wrażliwe i delikatne. Z tego względu najlepiej odnajdują się w takich zawodach, jak poeta, czy artysta. Bardzo często odnoszą w sferze zawodowej ogromne sukcesy.

Można wyróżnić także szczęśliwe dni, miesiące oraz kolory dla imienia liczby 7. I tak:
Dni: czwartek
Miesiące: marzec i grudzień
Kolory: fioletowy i błękitny

Jakie jest dziecko o imieniu Klara?
„Osoby noszące imię Klara w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem” – czytamy na wp.pl.

Poza tym u osób o imieniu Klara intuicja jest niezwykle rozwinięta. To pozwala na rozumienie świata za pomocą wyczucia i empatii.
Źródło: horoskop.wp.pl

Komentarze (3)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 04.05.2017 16:42
ładne imię :) trochę mi się z niemieckim kojarzy :)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo