Ta mama musiała zmienić imię swojej córki, bo… nikt nie potrafił go wymówić! Dziecko nazywało się…

Dziewczynka przyszła na świat trzy miesiące temu. Jej imię nie przypadło do gustu nikomu z rodziny.
Ta mama musiała zmienić imię swojej córki, bo… nikt nie potrafił go wymówić! Dziecko nazywało się…
Fot. Facebook
09.08.2016

Wybór imienia dla dziecka jest jedną z ważniejszych kwestii dla każdej przyszłej mamy. Czasami już od dzieciństwa wiemy, jak nazwiemy swoją pociechę. Innym razem imię wybieramy w porozumieniu z partnerem, tuż przed porodem. Nie zawsze nasza decyzja spotyka się z entuzjazmem otoczenia, a dziadkowie, ciocie, wujkowie i znajomi mają swoje pomysły na to, jak maluch powinien się nazywać.


Zobacz także: Niania biła moje dziecko

Poradniki, dotyczące rodzicielstwa, apelują natomiast, by przy wyborze imienia kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Najważniejsze są takie, że imię powinno pasować do nazwiska; dawać się zdrobnić i nie narażać malucha na nieprzyjemności, gdy dorośnie.


O tych regułach zapomniała Carri Kessler. Ta młoda mama nazwała swoje dziecko imieniem, którego… nikt nie potrafił wymówić.

Carri Kessler

Fot. Facebook

- Trzy miesiące temu urodziłam moją ukochaną córeczkę. Ja i mój mąż, Michael, mamy w Wielkiej Brytanii serdeczną przyjaciółkę, która nazywa się Ottilie. To imię wydało mi się tak piękne, że chciałam, by nosiła je także moja córcia. Niestety, schody zaczęły się już na porodówce. Pielęgniarki nie potrafiły ani poprawnie zapisać, ani wymówić tego imienia. Mimo to się nie zniechęciłam – wspomina Carri Kessler.


Przez trzy miesiące wysłuchiwałam od rodziny i znajomych, że Ottilie jest imieniem, które sprawia masę trudności. Najgorsze było to, że nawet dziadkowie mojego dziecka nie byli w stanie nauczyć się poprawnej wymowy imienia. Ciągle je przekręcali lub… zupełnie zapominali, jak mała ma na imię. Po trzech miesiącach uznałam więc, że imię trzeba zmienić – dodaje młoda mama.

Carri Kessler

Fot. Facebook

- Zapytałam o zdanie mojego męża i przyznał mi rację. Z bólem serca postanowiliśmy więc nazwać córeczkę Margot. Rozesłaliśmy do całej rodziny wiadomość, że Ottilie od teraz ma nowe imię. Wszyscy odetchnęli z ulgą i przyznali, że to była bardzo dobra decyzja. Nowe imię bardzo się wszystkim podoba – dodaje Kessler.


A Wy jak chciałybyście nazwać swoje dziecko?


Figura idealna? A jest w zaawansowanej ciąży! (I nawet o tym nie wiedziała)

Komentarze (22)

Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 14.01.2017 22:17
Nie takie trudne, jak np. polski Przemysław :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2016 12:25
A może snobistyczne otoczenie zrobiło to specjalnie? Nie każdy musi być "popularnym" wśród imion. Poprzednie imię było ładne i da(ło) się je wymówić,tylko potrzeba odrobinę dobrej woli. A dziadkowie czy położne nie są od wyboru imienia. Każdy z nich swoje dzieci nazwał,więc nie powinni się wtrącać do imion innych.
odpowiedz
Amelia (Ocena: 5) 14.08.2016 21:50
Dobra decyzja,skoro teraz rodzina nie potrafiła wymówić tego imienia,co będzie później kiedy dziewczynka pójdzie do przedszkola,szkoły itp. U mnie już za 3 miesiące będzie Hania. Haneczka,Hanusia :)
odpowiedz
Ala (Ocena: 5) 11.08.2016 19:41
Snobizm i brak wyobraźni niektórych rodziców przeraża. Ta mała miała ładne i łatwe do wymówienia imię, ale znam gorsze patologie w Polsce, imiona dobrane do nazwisk jak "pięść do nosa" np. Emanuela Pypeć, Andżelika Motyl, Nicola Burak, Alan Kapusta itp. Biedne dzieci głupich rodziców. Im mniejsza wieś tym większy snobizm.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2016 15:09
Ładne imię. A jeżeli dziadkowie nie potrafili się go nauczyć, lub wręcz zapominali tego imienia, to sorry, ale nawet bym sie do takich ludzi nie przyznawała. Żenada ze przez innych ludzi takie ładne imię zostało zmienione..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo