Najdziwniejsze dzieci świata: W ich istnienie aż trudno uwierzyć! – TOP 10

Poznajcie najbardziej niesamowite przypadki medyczne!
Najdziwniejsze dzieci świata: W ich istnienie aż trudno uwierzyć! – TOP 10
Fot. Prt Screen YouTube
06.06.2016

Od czasu do czasu media nagłaśniają niezwykłe przypadki osób, które poprzez swój wygląd bądź schorzenia stają się światową sensacją. Zainspirowane jednym z filmików na YouTube postanowiłyśmy stworzyć fotogalerię dzieci tak niesamowitych, że w ich istnienie naprawdę trudno uwierzyć.

A jednak to nie żart, czy fotomontaż. Poznajcie młodych bohaterów, którym w przeszłości poświęcałyśmy osobne artykuły.

Który przypadek medyczny zszokował Was najbardziej?

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Xianhang Pan

Chłopczyk urodził się z bardzo rzadkim schorzeniem – ichtiozą. Jego naskórek nadmiernie się łuszczy, dlatego przypadłość ta określana jest również mianem rybiej łuski. W swojej prowincji malec zyskał przydomek Fish Boy.

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Giuliano i Claudiu Store

Ci dwaj bracia zostali okrzyknięci najsilniejszymi dziećmi świata. Chłopcy pochodzą z Rumunii i od najmłodszych lat robią pompki, podciągania, a także podnoszą ciężary. Filmiki z ich treningów wywołały na świecie sensację.

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Gabby Williams

Poznajcie również kilkulatkę, która wygląda i zachowuje się jak niemowlę. Przyczyną nietypowego wyglądu dziewczynki jest rzadka choroba, która objawia się zahamowaniem rozwoju organizmu.

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Winter Vinecki

Ta dziewczynka ma niesamowity hart ducha. W wieku 14 lat pobiła rekord – została najmłodszą osobą na świecie, która przebiegła maraton. I to na wszystkich 7 kontynentach!

Które gwiazdy najlepiej prezentują się w bikini?

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Kristina Pimenova

Ta dziewczynka to prawdziwe objawienie w świecie dziecięcego modelingu. Młodziutka Rosjanka zachwyca swoimi niebieskimi oczami, wydatnymi ustami, regularnymi rysami twarzy i zadbanymi, długimi włosami. Twarz tej niewinnej 10-latki zna już chyba każdy. Nie bez powodu została okrzyknięta „najpiękniejszym dzieckiem na świecie”.

 

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Richard Sandrak

Dzisiaj jest dorosłym mężczyzną z przeciętną sylwetką, ale jako dziecko został okrzyknięty Małym Herkulesem. W wieku kilku lat miał tak wyrzeźbione mięśnie (i kaloryfer na brzuchu!), że było o nim naprawdę głośno. Uchodził za najsilniejsze dziecko na świecie.

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Deepak Paswan

Chłopiec urodził się z dodatkowymi kończynami na brzuchu. W medycynie taki przypadek określa się bliźniactwem pasożytniczym – Deepak, będąc jeszcze w łonie matki, wchłonął częściowo ciało swojego brata. Choć w swoim kraju został uznany za wcielenie boga Wisznu, a jego dom odwiedzały tysiące pielgrzymów, codzienne życie chłopca nie wyglądało jak bajka. Rodzice Deepaka zaapelowali więc w mediach o zorganizowanie funduszy na operację.

Zabieg przeprowadzono w 2010 roku i dzisiaj Hindus może żyć normalnie.

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Fu Wengui

Pochodzi z Pekinu. Chłopak urodził się z trzema dodatkowymi kręgami szyjnymi. Podczas gdy normalny człowiek posiada ich 7, nastolatek  ma ich aż 10. Nietypowa budowa ciała sprawia, że Fu cierpi na niewyobrażalne bóle kręgosłupa. Nie jest również w stanie normalnie się poruszać.

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Lina Medina

Poznajcie Linę Medina – najmłodszą matkę w historii medycyny. Dziewczynka urodziła dziecko, mając zaledwie 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni.

W kwietniu 1939 roku ojciec Liny zauważył, że ma ona bardzo wypukły brzuch. Myśląc, że to guz, zaprowadził ją do lekarza. W szpitalu okazało się jednak, że jego córka jest w 7 miesiącu ciąży. Poród odbył się przez cesarskie cięcie, a synek Liny ważył 2700 gramów. Do 10. roku życia chłopczyk wychowywał się w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą.

Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Ojciec 5-latki został zatrzymany na kilka dni pod zarzutem gwałtu. Kiedy został zwolniony, podejrzenie padło na jednego z braci Liny, jednak również okazało się niesłuszne.

Źródło: 10 dzieci, w których istnienie nie uwierzysz

 

najdziwniejsze dzieci świata

Fot. Prt Screen YouTube

Lu Hao – ważył 60 kilogramów w wieku 3 lat

W kategorii najbardziej otyli ludzie świata swoich rekordzistów mają również dzieci. Głównym pretendentem do tego tytułu jest pochodzący z Chin Lu Hao. Dziecko w wieku trzech lat ważyło około 60 kilogramów. Według opinii lekarzy, maluch oprócz nadmiernej wagi, jest całkowicie zdrowe. Jego otyłość nie wynika bowiem z żadnej choroby, po prostu, dziecko lubi dużo zjeść. Co ciekawe, Lu Hao nie zawsze wyglądał tak monstrualnie. Jak wspominają jego rodzice, kiedy mały przyszedł na świat, nie odbiegał niczym od zwykłych noworodków.

Zobacz także: Najgrubsze dziecko świata

 

Komentarze (10)

Ocena: 4.3 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2016 14:30
śliczna ta Kristina ale tak na prawdę nawet w samej PL jak i na całym świecie jest wiele równie ładnych albo i nawet ładniejszych dziewczynek które po prostu nie są sławne :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 07.06.2016 01:11
Ja rozumiem, żeby do tego artykułu wstawić historię dzieci z NAPRAWDĘ dziwnymi i niecodziennymi chorobami, ale normalne dziecko takie jak Kristina Pimenova(?)...Abstrac*ując, moja siostrzenica jest w wieku 12 lat i twarz ma(RĘCZĘ ZA SWOJE SŁOWA) o wiele ładniejszą od Kristiny. Dziwie się, dla czego ona(moja siostrzenica) nie ma miliardów na koncie, a rozkochała by w sobie świat bardziej niż owy ewenement natury. Haha!
odpowiedz
Lixa (Ocena: 5) 06.06.2016 22:57
Bo najlepiej być przeciętniakiem. Moje dziecko dla odmiany jest szczupłe i drobne jak na swój wiek, również się zawsze nasłuchamy! Przeciętność górą!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 06.06.2016 14:44
czy to że ta dziewczynka jest piękna albo chlopcy wysportowani to przypadki medyczne?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2016 10:58
Co do przypadku ze strony 9 - Brooke greenberg przezyla 20 lat bedac na poziomie rozwoju 1,5-2 letniego dziecka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo