Rodzina 500 plus: 16-letnia Dżesika z Boniewa dostanie 1000 zł na dwójkę dzieci!

To nie koniec. Jeszcze więcej należy się jej mamie.
Rodzina 500 plus: 16-letnia Dżesika z Boniewa dostanie 1000 zł na dwójkę dzieci!
Fot. Thinkstock
05.05.2016

Rządowy program „Rodzina 500 plus” wzbudza skrajne emocje. Z jednej strony takie wsparcie może przyczynić się do poprawy życia wielu rodzin, ale z drugiej - najbogatszym pieniądze od państwa też się należą. Pojawiają się także głosy, że budżet nie udźwignie aż takiego obciążenia i władza doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Mimo wszystko próbuje w ten sposób „kupić” sobie głosy w kolejnych wyborach.

Bez względu na ocenę, dofinansowanie dzieci stało się faktem. Od kilku tygodni można składać stosowne wnioski, a wypłata środków właśnie rusza. Całkiem niedawno media obiegła informacja o rodzicach 15 pociech, którzy w sumie zainkasują 5,5 tys. zł miesięcznie (świadczenie przyznano na 11 dzieci). Ale to nic w porównaniu z historią z niewielkiego Boniewa, którą żyje dziś Internet.

1000 zł przyznano tam… 16-latce. Jak to możliwe?

Zobacz również: Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

 

rodzina 500 plus

fot. Thinkstock

Jak informuje włocławskie wydanie portalu NaszeMiasto.pl, „najmłodszą beneficjentką programu 500 plus w regionie jest 16-letnia Dżesika z Boniewa”. I wcale nie chodzi o to, że pieniądze dostanie od swojej mamy. Dziewczynka sama jest już matką i to dwójki dzieci! 

Jej sytuacja rodzinna wzbudza zdziwienie, ale i uśmiech politowania. Okazuje się, że nastolatka zaszła w pierwszą ciążę w wieku 13 lat. Jako 14-latka urodziła córeczkę. Rok później na świecie pojawiła się kolejna jej pociecha. Ojcem dzieci jest niejaki Daniel W., który został już skazany za seks z nieletnią. Kara jest w zawieszeniu, więc nadal ma kontakt z rodziną.

To jednak nie koniec dodatkowych pieniędzy, które zasilą domowy budżet. Jeszcze więcej należy się mamie Dżesiki.

Zobacz również: LIST: „500 zł na dziecko to fatalny pomysł! Niektórzy będą się rozmnażać, żeby zarobić...”

rodzina 500 plus

fot. Thinkstock

Matka niepełnoletniej Dżesiki ma jeszcze piątkę innych dzieci. Na wszystkie należy jej się po 500 zł. W sumie co miesiąc na jej konto wpłynie 2500 zł. Mogłoby więcej, bo na 16-letnią córkę wsparcie też jest przewidziane, ale pani Katarzyna najwyraźniej uznała, że to byłaby już przesada.

W sumie wielopokoleniowa rodzina z Boniewa otrzyma 3500 zł kieszonkowego z budżetu państwa. Nie od dziś wiadomo, że dzieci to inwestycja, ale mało kto przypuszczał, że można na niej jeszcze zarobić.

Tylko czy to do końca sprawiedliwe?

Komentarze (58)

Ocena: 4.79 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2016 10:20
Popieram w 100 %!!!! Nie chcemy dokładać się do cudzych dzieciaków. Każdy jest dorosły i niech odpowiada za swoje czyny - zrobiłeś dzieci, to przejmij za nie odpowiedzialność, również finansową. jeśli kogoś nie stać na gromadkę dzieci a mimo to jest tak nieodpowiedzialny że bzyka się bez opamiętania i wciąż zachodzi w ciążę to sorry ale dlaczego ludzie rozsądni i odpowiedzialni mają się do tego dokładać finansowo? Co mnie obchodzą czyjeś dzieciaki? Czy ich mamusie obchodzi moja sytuacja?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2016 10:14
No właśnie, zabierają uczciwym ludziom a dają smarkatej łatwodajce z patologicznej rodziny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 12:56
:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2016 20:33
Zamiast pieniędzy powinny być bony na ubrania, basen, języki obce, pieluchy czy mleko dla niemowląt. A tak niestety mogą się zdarzyć ciąże tylko po to by były dodatkowe pieniądze a dzieci i tak nie dostaną rzeczy do szkoły czy lepszego jedzenia.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2016 19:48
Wszyscy podatnicy składają się na 500+ dla osób takich jak ona, więc w pewnym sensie tak, dajemy jej na chleb
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo