5 największych błędów, które popełniają samotne mamy na randce

Szukaj partnera dla siebie, a nie tylko ojca dla dziecka.
5 największych błędów, które popełniają samotne mamy na randce
Fot. Thinkstock
21.04.2016

Nikt nie myśli o samotnych matkach równie źle, co one same. Dziewczyny, które źle ulokowały uczucia, a ich owocem jest dziecko, mają skłonność do bardzo kiepskiej samooceny. Przyszłość widzą w najczarniejszych barwach i nie wierzą w to, że kiedykolwiek odnajdą szczęście w ramionach odpowiedniego faceta. I jest w tym sporo racji, bo zamiast chwycić byka za rogi i zacząć działać - użalają się nad sobą i czekają na cud.

To błędna strategia. Jeśli czujesz się samotna - najważniejsze, co możesz zrobić, to… dać sobie szansę. Bez przesadnego ciśnienia, obniżania standardów, obwiniania siebie i presji, że maleństwo potrzebuje nowego tatusia tu i teraz. Randka doświadczonej przez los kobiety nie powinna się specjalnie różnić od tych, które pamiętasz z dawnych czasów.

Unikaj tych 5 najczęściej popełnianych przez samotne matki błędów, a na pewno Twoje życie się odmieni!

Zobacz również: Jak żyje się w Polsce samotnym matkom?

 

samotna matka

fot. Thinkstock

Nie zwlekaj zbyt długo

 

Czas niestety nie działa na naszą korzyść. I wcale nie chodzi o to, że się starzejesz i z tego powodu już nigdy nikogo nie znajdziesz. Bardziej o to, że im dłużej jesteś tylko matką, a cały Twój świat kręci się wokół dziecka- tym bardziej prawdopodobne, że wypadniesz z towarzyskiego obiegu. Nie unikaj wychodzenia z domu, podtrzymuj znajomości i przyjaźnie, nie bój się nowych kontaktów. Jeśli tylko poczujesz, że masz dosyć samotności - zacznij działać. Bez oglądania się na to, czy wypada i co powiedzą na to inni.

samotna matka

fot. Thinkstock

Nie szukaj męża

 

Randkowanie w wykonaniu samotnej mamy nie powinno się różnić od spotkania dwóch zupełnie niezależnych osób. Ma być miło i spontanicznie. Nastaw się na to, że szukasz chłopaka, przyjaciela, kandydata na kogoś więcej, ale na pewno nie od razu na męża i ojca Twojego dziecka. To wyjdzie w praniu. Jeśli sprawdzi się jako partner i kochanek, najprawdopodobniej podoła też innym rolom. Baw się, zamiast ciągle wspominać o trudzie codzienności i ślubie, który miałby być lekarstwem na wszystkie niedogodności. Tylko go przestraszysz.

samotna matka

fot. Thinkstock

Nie zaczynaj zbyt szybko

 

Odwlekanie tego momentu na bliżej nieokreśloną przyszłość nie popłaca, ale zbytni pośpiech tym bardziej. Daj sobie czas na ułożenie życia w zupełnie nowej sytuacji. Kontakty z mężczyznami wznów dopiero w momencie, kiedy poczujesz, że panujesz nad swoim życiem. Jesteś silna, samodzielna i sprawdzasz się jako mama. Dopiero wtedy powstaje przestrzeń dla kogoś jeszcze. Bieganie na randki zaraz po porodzie znacznie komplikuje sprawę i może doprowadzić do tego, że zaczniesz budować związek kosztem dziecka.

Zobacz również: Nieślubne dzieci: Gdzie w Polsce rodzi się ich najwięcej? Ile lat mają ich matki?

samotna matka

fot. Thinkstock

Nie spiesz się z bliskością

 

Nie ma sensu robić z siebie nietykalnej, ale na wszystko przyjdzie czas. Całkiem możliwe, że po nieudanej relacji i porodzie wcale nie masz ochoty na igraszki. I masz do tego pełne prawo. Nie powinnaś się do niczego zmuszać, bo wydaje Ci się, że tak trzeba i bez tego każdy facet od Ciebie ucieknie. Jeśli jest cierpliwy i interesują go Twoje potrzeby, tym lepiej wróży to na przyszłość. Przynajmniej będziesz miała pewność, że nie chodzi mu tylko o jedno i za chwilę nie przeżyjesz kolejnego wielkiego rozczarowania.

samotna matka

fot. Thinkstock

Nie rób z niego tatusia

 

Powinnaś postawić sprawę jasno - jestem mamą, mam dziecko, zostałam sama. To fakty, o których on musi wiedzieć. Tyle na początek wystarczy. Nie zabieraj pociechy na pierwszą randkę, nie umawiaj się z nowym partnerem w mieszkaniu, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka, ani nie wypytuj go, czy chciałby zostać jego tatusiem. To nie zaprowadzi Cię do zbudowania upragnionej rodziny, a całkiem możliwe, że zakończy znajomość. On powinien mieć świadomość, że randkuje z kobietą, a nie tylko mamą, która szuka ojca dla swojej największej miłości.

Zobacz również: ALIMENTY TAKŻE NA DZIECKO PEŁNOLETNIE?

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo