HIT SIECI: Wzruszający list ojca do syna

Mężczyzna podpowiada dorastającemu synowi, jak należy traktować kobiety, by znaleźć Tę Jedyną. Przeczytajcie koniecznie!
HIT SIECI: Wzruszający list ojca do syna
Fot. Thinkstock
12.01.2016

Każda mała dziewczynka zapytana o to, z kim chciałaby wziąć ślub, gdy dorośnie, odpowie, że ze swoim tatą. Podobnie jest w przypadku małych chłopców – większość z nich chciałaby poślubić własną mamę. Gdy dowiadują się, że to niemożliwe, bo rodzic ma już męża/żonę, nierzadko popadają w rozpacz. „Jak to? Będę musiał w przyszłości poślubić zupełnie obcą kobietę?” – pytają załamani. Z czasem wyrastają z tych dziecięcych pragnień, a nawet o nich zapominają. Pojawiają się nowe sympatie, randki, uczucia…

Serwis goodmenproject.com opublikował ostatnio list napisany przez ojca do dorastającego 12-letniego syna. Chłopak również w dzieciństwie marzył o poślubieniu swojej mamy, ale od kiedy zaczął dojrzewać, jego zainteresowanie przeszło na koleżanki. Jego tata widzi w tym okazję do wytłumaczenia synowi, w jaki sposób należy traktować dziewczyny, by znaleźć w końcu tę Jedną Jedyną.

Wzruszający list natychmiast stał się hitem sieci. Przeczytajcie.

list

Fot. Thinkstock

Kochany synku,

Powiedziałeś mi ostatnio, że korespondujesz ze swoją koleżanką i planujesz zaprosić ją na randkę. Chciałem zapytać, czy to coś poważnego, ale nie miałem zamiaru cię zawstydzać. Chciałem spytać, jaka jest. Jakiej muzyki słucha. Czy jest mądra. I czy przypomina twoją mamę.

To było tak dawno temu, że już nie pamiętam, jak to jest flirtować z kimś. W jednej chwili dziewczyna wydaje ci się irytująca, a w kolejnej jedyne, na co masz ochotę, to ją przytulić. Kiedyś jedyną kobietą, która nie działała ci na nerwy, była mama. A teraz interesujesz się dziewczynami… Nie jest jednak ważne, kiedy zacząłeś dojrzewać. Ważne jest to, byś wiedział, jak traktować kobiety. I jak traktować tę dziewczynę, którą kiedyś będziesz chciał poślubić.

list

Fot. Thinkstock

Czy wiesz dlaczego chciałeś ożenić się z mamą, gdy byłeś malutki? Ponieważ ona posiada wszystkie cechy, które według ciebie powinna posiadać Ta Jedyna. Mama jest moją żoną, więc podpowiem ci, jak zdobyć równie wartościową kobietę.

Wiem, że masz tylko 12 lat i prawdopodobnie będziesz randkował z wieloma dziewczynami, zanim weźmiesz ślub. Ale kilka z moich podpowiedzi może ci się przydać. Po co masz popełniać błędy, skoro możesz ich łatwo uniknąć?

Nie słuchaj się swoich kumpli. Oni wiedzą o tym temacie tak samo niewiele, jak ty. To tak, jakby „ślepy prowadził ślepego. Wówczas obaj wpadną do dziury”.

Wtajemniczę cię, co pozwoliło mi zdobyć twoją mamę, najwspanialszą kobietę, jaką obaj znamy.

list

Fot. Thinkstock

Przede wszystkim szukaj kogoś, kto jest lepszy od ciebie. Kto ci się podoba, ale nie tylko pod kątem urody. Zwracaj uwagę, czy ta dziewczyna jest mądra, czy odpowiada ci jej charakter, sposób myślenia, podejście do rodziny i przyjaciół. Jeśli będzie lepsza od ciebie, ty również będziesz starał się być najlepszą wersją siebie samego.

Nic innego się nie liczy. Nie zwracaj uwagi na rasę, pochodzenie, religię, ilość lajków na Instagramie. Zapytaj siebie w głębi duszy: „Czy ta kobieta sprawia, że chcę być lepszy?”. Jeśli odpowiedź brzmi tak, oznacza to, że ona jest właściwą partnerką dla ciebie.

Jak się zachowywać w stosunku do kobiet? Bądź dżentelmenem. Przepuszczaj w drzwiach, pomagaj zdjąć i założyć palto, ustępuj miejsca. Pamiętaj także, by:

- w restauracji pozwolić jej, by złożyła zamówienie jako pierwsza i nie jeść, dopóki jej posiłek nie pojawi się na stole

- komplementować ją i mówić jej, że jest piękna

- szanować jej rodziców. Mówić im „dzień dobry”,  a nie „cześć”

- szanować jej rodziców, nawet gdy nie ma ich obok. Nawet jeśli twoja dziewczyna jest na nich wściekła, ty nadal ich szanuj

- zaskakuj ją. Kupuj jej kwiaty, zamiast skupiać się na kręceniu filmików na Snapa. Choć kręcenie filmiku, gdy kupujesz jej kwiaty, może być fajne

list

Fot. Thinkstock

- odprowadzaj ją do domu i upewniaj się, czy bezpiecznie do niego dotarła, zanim odejdziesz spod drzwi

- rozśmieszaj ją

- zachęcaj ją do rozwijania się, próbowania nowych rzeczy,

- szanuj jej opinie i decyzje.

Jeśli wykonasz te rzeczy w 80%, pokocha cię. Jeśli w 100% - pokocha cię i będzie cię szanować.

Czego nie powinieneś robić w stosunku do kobiety?

- nie wystawiaj jej na pośmiewisko. Nie rób jej kawałów tylko dlatego, żeby wszyscy wokół mieli ubaw

list

Fot. Thinkstock

- nie sprawiaj jej przykrości i nie okłamuj jej. Tak zachowują się niedojrzali chłopcy, a nie prawdziwi mężczyźni

- nie gap się w telefon, gdy z nią jesteś. Nie pisz SMS-ów, nie dzwoń. Patrz jej w oczy, a nie na klawiaturę

- nie naśmiewaj się, gdy zrobi coś głupiego. Każdemu może przytrafić się jakaś wpadka.

- nie obmawiaj za plecami innych ludzi. Nawet jeśli ona plotkuje, wysłuchaj tego, co ma do powiedzenia, ale nie wchodź z nią w dyskusję. Po pewnym czasie to doceni.

Być może dziewczyna, z którą spotykasz się obecnie, nie zostanie twoją żoną. Ale te zasady sprawią, że wasza relacja będzie wyjątkowa. A kto wie, może kolejna partnerka okaże się Tą Jedyną?

Pamiętaj, że „miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;  nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;  nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”.

Kocham Cię,

Tata

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
She (Ocena: 5) 13.01.2016 23:59
Bardzo fajny ten list. Aż by się chciało spotkać kogoś takiego , kto by stosował się do tych zasad. :)))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2016 18:17
powinni tekst tego listu umiescic na jakims portalu dla facetow ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2016 11:58
Fajny list. Chciałabym żeby mój mąż dostał takie rady od ojca i został w ten sposób wychowany. Żeby miał szacunek do kobiet, traktował je jak równorzędnych partnerów, nie wykorzystywał. Mężczyźni teraz często wypowiadają się bardzo negatywnie o kobietach. Mówią że są puszczalskie, że ich nie szanują. Są też tacy, którzy mówią, że uwielbiają kobiety, ale tak naprawdę uwielbiają je uwodzić, zdobywać i porzucać. Liczy się ich przyjemność, do której środkiem są kobiety. Tacy mężczyźni też nie szanują kobiet. Są też tacy którzy nie szanują siebie, śpią z prostytutkami, zdradzają swoje dziewczyny, żony - mając za nim relację budowaną latami, którą może zniszczyć jeden głupi wybryk! - mężczyźni, którzy wolą pornografię od ciał swoich ukochanych. Chciałabym spotkać mężczyznę, który nie byłby egoistą, nie patrzył tylko na własny interes. Mężczyzne, który potrafiłby kochać. Ale może żeby takiego spotkać samemu trzeba wiedzieć jak kochać. A ja również mam wiele na sumieniu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo