Karmienie piersią cudzego dziecka? Te przyjaciółki nie widzą w tym nic dziwnego!

Kiedy jedna mama nie ma czasu na karmienie, zastępuje ją druga.
Karmienie piersią cudzego dziecka? Te przyjaciółki nie widzą w tym nic dziwnego!
fot. zrzut ekranu mirror.co.uk/news/uk-news/facebook-mums-breastfeed-each-others-6904066
05.12.2015

Karmienie piersią przez wieki było tematem tabu. Matki robiły to w całkowitym ukryciu, bo bały się reakcji postronnych obserwatorów. Dzisiaj coraz częściej wychodzą z cienia i karmią swoje pociechy także w miejscach publicznych. Oswajanie społeczeństwa to jednak żmudny proces, o czym świadczą słowa oburzenia wypowiadane pod ich adresem. Dla jednych to coś zupełnie naturalnego, dla innych – zachowanie równoznaczne z obnażaniem się i sianiem zgorszenia.

Fakty są oczywiste. Karmienie piersią to najbardziej naturalny i najzdrowszy sposób żywienia niemowląt. Dziecku zapewnia prawidłowy rozwój, a matkę chroni przed wieloma typowo kobiecymi chorobami (w tym rakiem piersi). A co, jeśli nasz tryb życia nie zawsze na to pozwala? Poznajcie przyjaciółki, które wzajemnie się w tym wyręczają.

Dwie młode Amerykanki udostępniają swoje piersi nie tylko własnemu dziecku, ale także potomkowi koleżanki.

karmienie piersią

fot. zrzut ekranu mirror.co.uk/news/uk-news/facebook-mums-breastfeed-each-others-6904066

Stefani Tatavitto i Chrystal Klein znają się od 5 lat. Same określają się mianem najbliższych przyjaciółek, a ich nietypowe postępowanie tylko to potwierdza. 23-latki 9 miesięcy temu zaczęły karmić wzajemnie swoje dzieci. Obie pociechy mają dostęp do sutka tej z nich, która w danym momencie dysponuje czasem. Dzięki takiemu układowi jedna może spokojnie pracować, a druga ma możliwość imprezowania.

Pomysł zrodził się w momencie, kiedy Chrystal dostała pracę na zmiany. Oznacza to, że przynajmniej 2-3 razy w tygodniu wykonuje swoje obowiązki nocą. Wtedy Stefani zaproponowała nie tylko, że zaopiekuje się jej dzieckiem, ale także nakarmi je swoją piersią. W zamian Chrystal karmi potomka przyjaciółki, kiedy ta chce wyjść wieczorem na miasto.

Nie uważamy, żeby było w tym cokolwiek szokującego. Karmienie piersią to zupełnie naturalna sprawa – tłumaczą.

karmienie piersią

fot. zrzut ekranu mirror.co.uk/news/uk-news/facebook-mums-breastfeed-each-others-6904066

W efekcie przyjaciółki karmią nie tylko swoje dziecko, ale także potomstwo koleżanki nawet kilka razy w tygodniu. Chrystal ma 19-miesięczną córkę, a Stefani 2-letniego syna. Twierdzą, że mają do siebie całkowite zaufanie, bo w przeciwnym razie taka wymiana nie byłaby możliwa. Poprzez mleko możliwe jest zarażenie się zapaleniem wątroby, a nawet wirusem HIV. One mają jednak pewność, że nic takiego ich nie spotka.

Jeśli ktokolwiek ma problem z tym, że karmię cudze dziecko, nie mam nic cenzuralnego do dodania. Ludzie każdego dnia piją zwierzęce mleko i jakoś ich nie obrzydza, że to napój wprost z piersi innych stworzeń. To działa tak samo, jak przyjmowanie pokarmu z piersi ludzkiej – przekonuje Chrystal.

Mimo wszystko ich zachowanie wciąż oceniane jest jako kontrowersyjne. Słusznie?

karmienie piersią

fot. zrzut ekranu mirror.co.uk/news/uk-news/facebook-mums-breastfeed-each-others-6904066

Stefani i Chrystal karmią wzajemnie swoje dzieci

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2015 21:53
Ja osobści nie widzę w tym nic dziwnego. Moja córka nie mogła być karmiona przzemnie z powodu moich problemów zdrootnych i dokarmiał ją moja siostra która ma 2 miesice starszą córkę :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2015 21:19
Nie ma nic w tym dziwnego poza tym ze syn ma 2 LATA , chore
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 05.12.2015 18:11
Forma i treść komentarzy zdradzają,że nasze społeczeństwo jest bardzo niedoinformowane i niedouczone. Jest mi przykro z tego powodu,ponieważ to co robią te dwie kobiety jest pewną formą "mamki" ,której funkcja trwa od wieków. Gdyby nie mamki,wiele ludzi nie miałoby szans na przeżycie przed erą wynalezienia mm. Kobiety karmią piersią od początku świata,a teraz "cywilizowani" ludzie się temu dziwią... ech...
odpowiedz
..ll (Ocena: 5) 05.12.2015 17:05
2 l dziecko karmićppiersią powinnossięgo oodliczać ja bym chyba tak nie mogłajjak mojekkażdy wie co dobre dla dziecka oby niczym się nie zarazily
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2015 01:19
zacznijmy od tego, ze to dzieci a nie niemowlaki do karmienia piersią! 2-latek ssący cyca obcej baby no takie rzeczy tylko w "nowoczesnej" Ameryce
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo