Nie chcę mieć dzieci!

Młode kobiety wyznają: „Nie chcemy mieć dzieci!”. I pokazują swoje twarze... Nie widzą się w roli matek i dlatego planują sterylizację.
Nie chcę mieć dzieci!
Fot. Thinkstock
27.11.2015

- Nie chcę mieć dzieci – to zdanie mało której z nas przechodzi przez usta. Nawet jeśli zupełnie nie widzimy się w roli matki, zazwyczaj nie przyznajemy się do tego głośno. Strach przed macierzyństwem postrzegany jest jako ułomność, z którą mamy wręcz obowiązek walczyć. Jeśli nie urodzisz dziecka, nigdy nie poczujesz, na czym tak naprawdę polega kobiecość. Presja społeczna jest tak silna, że czasami odkładamy własne poglądy na bok i staramy się zadowolić innych.

Poznajcie kobiety, które z podniesioną głową wyznają: nigdy nie będziemy matkami. W każdym przypadku motywacja jest nieco inna, ale wszystkie łączy przekonanie, że nikt nie ma prawa ingerować w ich życie, ani komentować tej decyzji. Dla nich szczęście to samorealizacja i spełnianie marzeń, a nie posiadanie potomstwa.

W rozmowie z portalem metro.co.uk zdradzają, dlaczego ich zdaniem szczęśliwa kobieta to bezdzietna kobieta.

 

 

fot. instagram.com/genevieveed

Każda kobieta ma prawo zdecydować czy chce mieć dzieci. Bez względu na wiek, styl życia i inne przesłanki. Nikt inny nie może podejmować tej decyzji za nas. Jestem zdania, że jeśli kobieta chce się poddać sterylizacji, lekarz powinien wziąć pod uwagę to, co mówi pacjentka, a nie to, co mu się wydaje. Niektórzy specjaliści próbują przewidywać, czy przypadkiem nie zmieni kiedyś zdania. Jesteśmy dorosłe i bierzemy za siebie odpowiedzialność – przekonuje Genevieve Edwards.

Jesteście innego zdania?

 

 

fot. instagram.com/elleblyth_

Ludzie patrzą na mnie jak na potwora, który nigdy nie spełni się jako kobieta. Tylko dlatego, że nie chcę mieć dzieci. Nie zawsze tak było – kiedyś wyobrażałam sobie, że znajdę pracę, faceta, weźmiemy ślub, zajdę w ciążę. Dopiero potem zrozumiałam, że wynikało to z presji, a nie własnych przekonań. Zdałam sobie sprawę, że dzieci nie pasują do moich rzeczywistych planów na życie. Niektórzy twierdzą, że jestem jeszcze młoda i zmienię decyzję, ale wiem, że nie jest to prawda – wyznaje Elle Blyth.

 

 

fot. instagram.com/theaestelle

Nigdy nie poczułam czegoś takiego jak instynkt macierzyński. Zależy mi na tym, żeby robić dokładnie to, na co mam ochotę. Nie chcę tracić spontaniczności. Jestem skupiona na swojej pracy, osiągnięciu sukcesu i kocham długo spać. Dziecko sprawiłoby, że cały świat zacząłby się kręcić wokół niego, a tego nie chcę. Wciąż wmawia mi się, że zmienię zdanie, kiedy spotkam odpowiedniego mężczyznę. Mam 26 lat i w najbliższym czasie planuję sterylizację, a to chyba najlepszy dowód na to, że wiem czego chcę – twierdzi Thea De Gallier.

 

 

fot. instagram.com/hollybrocks

Zawsze wiedziałam, że nie chcę mieć dzieci, ale wyobrażałam sobie, że w pewnym momencie coś się zmieni i poczuję instynkt. Do tej pory się to nie wydarzyło. To nie jest zachcianka, bo w głębi duszy wiem, że macierzyństwo nie jest drogą dla mnie. Z tego powodu już 4 razy prosiłam lekarzy o sterylizację i wreszcie dostałam termin. Rodzina akceptuje moją decyzję, ale znajomi i obcy ludzie są znacznie mniej wyrozumiali. Twierdzą, że zmienię zdanie albo co gorsze – kiedyś przypadkiem wpadnę i będę musiała się z tym pogodzić. Nie rozumiem, dlaczego chcą ingerować w moje życie – to historia Holly Brockwell.

Komentarze (47)

Ocena: 4.68 / 5
inferno (Ocena: 5) 29.11.2015 02:04
Pewnie, że to ich decyzja. Sterylizacja to trochę hardcore, bo wtedy naprawdę odbiera się sobie możliwość posiadania dzieci. Są przecież takie sposoby antykoncepcji w tej chwili, a na dodatek w UK aborcja jest legalna, więc w razie wpadki nie ma kłopotu... No, ale jak pisałam to ich wybór. Być może im się nie zmieni, ale sama muszę przyznać, że byłam przez całe zycie zatwardziała w tym, że dzieci zdecydowanie nie chce, są okropne, nigdy nie zechce i takie rzeczy, a tymczasem od jakiegoś niecałego roku sytuacja zmienia się tak, że już teraz naprawdę chce dziecka i to bardzo. Mam 26 lat. Poznałam fantastycznego faceta, którego kocham nad życie i to pewnie znacznie wpłynęło na moją zmiane poglądów.
zobacz odpowiedzi (1)
BBB (Ocena: 5) 29.11.2015 00:25
ICH ZYCIE ICH WYBOR I NIKT NIE MA PRAWA TEGO KRYTYKOWAC!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2015 17:04
Mało mnie interesuje, ze jakaś panna nie chce mieć dzieci. Nie ma ochoty być matką? Spoko. Ale ch** o tym trąbi na prawo i lewo to juzwnie rozumiem...że to jakaś nowa moda "wyzwolonych" "nowoczesnych" kobiet? Pfff, mam to w du*ie.:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2015 14:14
myślę, że to odpowiedź na na mądrości prawicowych polityków, którzy każą potępiać egoistki, które nie chcą mieć dzieci - próbują wmawiać ludziom, że ten rodzaj egoizmu jest zły bo psi obowiązek każdej baby to urodzić chłopu dzieci i stworzyć zdrową rodzinę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2015 12:29
Ja również uważam, że jeśli jakaś kobieta nie czuje sie w roli matki to nie powinna na siłe nią zostawać, bo rodzina tak chce, bo otoczenie tak chce. i nie ma czegoś takiego, że "instynkt macierzyński jeszcze przyjdzie". Ja odkąd pamiętam nie lubiłam dzieci wizja że mogłabym miec swoje własne wgl nie miała miejsca. Zresztą porody ... dla mnie to coś okropnego. Mi również wszyscy wmawiali że z czasem zmienię zdanie. No cóż dalej nie zmieniłam. co więcej 2 lata tem usunęłam niechcianą wpadkę. Na dzień dzisiejszy mam super partnera, stałą dobrze płatną prace i duże piękne mieszkanie, czyli nic nie powinno stać na przeszkodzie. Nie chce mieć dziecka, nigdy nie chciałam i nie będę chciała mieć. Wszystkie moje koleżanki mają już dzieci i jakoś nie czuje zazdrości
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo