Nie takie macierzyństwo straszne… czyli FAKTY I MITY O BYCIU MAMĄ

Macierzyństwo jest jednym z najcudowniejszych okresów w życiu każdej kobiety.
Nie takie macierzyństwo straszne… czyli FAKTY I MITY O BYCIU MAMĄ
www.instagram.com/pastelowemigawki
16.11.2015

Macierzyństwo jest jednym z najcudowniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Właśnie wtedy zaczynają na nowo cieszyć ją małe rzeczy. Drobnostki takie jak pierwszy płacz dziecka, pierwsze spojrzenie, pierwszy uśmiech czy słowo wywołują niesamowicie silne i pozytywne emocje.

Każda matka obdarowuje swoje dziecko tak wielkimi pokładami bezwarunkowej miłości, akceptacji oraz ciepła, jakimi nie obdarowała nigdy nikogo innego. Miłość matki do dziecka jest największą miłością jaka istnieje na świecie, ale jest to zarazem miłość bardzo trudna, polegająca na stu procentowej odpowiedzialności za życie drugiego człowieka.

Czy łączy się to z poświęceniem i wyrzeczeniami, czy jednak jest to okres, w którym rozpoczyna się po prostu nowy, bardziej wymagający, ale wdzięczny etap w życiu kobiety?

matka

www.instagram.com/ladygugu_pl

Jeśli wykorzystasz te wskazówki należycie, możesz być pewna, że Twoje życie zmieni się na lepsze. Z pewnością będziesz miała więcej czasu, nie zaniedbując przy tym swojej pociechy a uśmiech będzie nieodłącznym elementem każdego dnia.

Powodzenia!

matka

pexels.com

2. Wyjazd to nie problem, zrób sobie wakacje!

Podróże to idealny sposób na odpoczynek i odrobinę relaksu. Każdy człowiek potrzebuje czasem wyjechać i zapomnieć o codziennych problemach, oderwać się chociaż odrobinę od rzeczywistości. Mama na pełen etap zdecydowanie należy do grona osób, które powinny, a nawet muszą od czasu do czasu zrobić sobie wakacje.

W takiej sytuacji pojawia się pytanie - co z dzieckiem? Otóż maluch ani trochę nie przeszkadza, gdyż obecnie biura podróży prześcigają się w propozycjach ofert dla rodziców z małymi pociechami (http://www.tui.pl/wakacje-rodzinne/). Opcji wyjazdów za granicę jest wiele a rodzimy rynek wcale nie ustępuje. Wakacje w kraju również są możliwe i atrakcyjne, przejazdy stosunkowo tanie i komfortowe (http://www.polskibus.com/). Na miejscu, Twoim dzieckiem może zająć się wynajęta na ten czas niania, która pozwoli Ci trochę odpocząć i wyręczy w opiece. (http://www.niania.pl/). Jedyną blokadą jesteś Ty sama. Pozytywne nastawienie i przemyślany plan działania pozwolą na wyjazd, podczas którego będziesz miała czas na odrobinę relaksu i rozluźnienia.

matka

www.instagram.com/ladygugu_pl

4. Mama nigdy nie ma dość swoich dzieci.

Kiedy o tym mowa, często słychać głos oburzenia, tymczasem to naturalne. Każdy ma czasem prawo do odpoczynku od obowiązków i odpowiedzialności. Każdy potrzebuje odrobinę przestrzeni, chciałby chociaż chwilę odsapnąć, odpocząć. Miłość do dziecka zawsze odbudowuje brak chęci i sił, ale pełna regeneracja jest możliwa wyłącznie w sytuacji, w której mama ma możliwość zrobienia czegoś dla siebie. Odpoczynek daje możliwość naładowania baterii a osiągnięty spokój mobilizuje, aby dać z siebie jeszcze więcej. Mama to też człowiek, ma prawo być zmęczona i rozdrażniona.

Co w takiej sytuacji zrobić? Wykorzystaj ten czas na nauczenie dziecka odrobiny samodzielności.  Im szybciej Twoje dziecko zacznie stawiać pierwsze, samodzielne `kroki`, tym lepiej później odnajdzie się w otoczeniu a Ty szybciej znajdziesz czas dla siebie. Możesz zorganizować dziecku czas w taki sposób, abyś sama mogła odetchnąć.

Spójrz na 6 niezawodnych przykładów na odpoczynek a jednocześnie zajęcie dla dziecka (http://mataja.pl/2015/07/w-co-sie-bawic-gdy-padasz-z-nog-6-zawodowych-pomyslow-na-zabawy-z-kilkulatkiem/).

matka

www.instagram.com/lilisweetchili

1. Bycie mamą to ciągłe wyrzeczenia.

Mówi się, że macierzyństwo to nieustające pasmo wyrzeczeń, stu procentowe poświęcenie się dziecku oraz brak czasu na rozwijanie jakichkolwiek pasji, zainteresowań czy pozyskiwania nowych umiejętności. Oczywiście jest w tym wiele prawdy, ale powodu takiego stanu rzeczy można doszukiwać się przede wszystkim w braku organizacji czasu.

Sposób na rozwiązanie problemu nasuwa się sam - tj. planowanie. Dobra organizacja to podstawa. Nie trzeba od razu tworzyć listy zadań na kolejne miesiące czy lata. Wystarczy zacząć od najmniejszej jednostki systematycznego planowania czasu, którą jest dzień. Uda się to zrealizować w trzech etapach. Najpierw trzeba określić czas realizacji zadania, następnie termin jego zakończenia oraz niezbędne do tego środki.

Abyś miała więcej czasu, postaraj się uzgodnić ze swoim partnerem podział opieki nad dzieckiem, albo realizuj swoje zadania w momencie, w którym maluch śpi czy też jest w żłobku lub przedszkolu. Nie wychodząc z domu możesz nauczyć się wielu nowych rzeczy. Myślałaś o podszlifowaniu języka obcego, albo nauce czegoś po prostu zupełnie nowego? W internecie roi się od kursów online, do których potrzebna jest Ci tylko odrobina samozaparcia i rzeczywistej chęci rozwoju. Aby poprawić język możesz zacząć oglądać filmy…bez lektora! (http://putlocker.is/) lub wykłady po angielsku (https://www.coursera.org/ https://www.udemy.com/). Nie martw się, jeśli nie będziesz na początku wsyzstkiego rozumiała, z czasem będzie lepiej. Postaraj się oglądać filmy regularnie, możesz oglądać również anglojęzyczne bajki ze swoją pociechą.

 

a

www.instagram.com/ladygugu_pl

Być może jesteś duszą kreatywną, ale nigdy nie miałaś szansy nauczenia się obsługi programów graficznych. Potrzebne tutoriale znajdziesz tutaj: https://www.codecademy.com /https://kursownik.pl. A może chciałabyś podzielić się z innymi mamami swoimi doświadczeniami, albo po prostu masz lekkie pióro i chciałabyś zacząć pisać dla szerszej rzeszy odbiorców. Załóż bloga – internetowe dzienniki są becnie bardzo popularne. Poza tym, dokumentowanie życia swojego oraz dziecka może posłużyć w przyszłości jako fajna pamiątka (http://blog.widzialni.pl/wszechlista-150-najlepszych-narzedzi-dla-blogerow-ultimate-list-of-150-blogging-tools/) Alternatyw jest wiele, mamy jednak nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie.

matka

pixabay.com

3. Dziecko nie pozwala o siebie zadbać.

Rola mamy na pełen etat jest nie lada wyzwaniem, to ciągła opieka nad dzieckiem i niekończąca się liczba obowiązków domowych. Mama jest jednak przykładem osoby, która potrafi łączyć kilka czynności w jednym czasie. Aby jeszcze lepiej zagospodarować ten czas, mamy kilka prostych rozwiązań. Kobieta wcale nie musi rezygnować z aktywności fizycznej oraz z dbania o formę. Idealnym przykładem jest sport powiązany z wykorzystaniem sprzętów domowych, który połączony jest przy okazji z zabawą z maluchem (https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=-KxZfbwZeKo).

Pranie, prasowanie, fryzjer, spotkanie z przyjaciółką w jednym? To wszystko jest jak najbardziej możliwe, jeśli tylko dobrze zaplanujesz czas. Świetną opcją jest usługa prania w 2 godziny w pralni 5asec. Pralnie znajdują się na terenie dużych galerii handlowych. W związku z tym, przy okazji możesz np. zrobić zakupy, pójść do fryzjera, czy spotkać się z przyjaciółką. A po zakończonym spotkaniu, wrócić do 5asec i odebrać swoje suche i pachnące ubrania. Co zrobić z dzieckiem w tym czasie?

Pozostaw dziecko w bawialni. Idealnym miejscem, gdzie zrobisz kilka czynności na raz jest np. galeria  Arkadia w Warszawie. Aby znaleźć więcej miejsc przyjaznym mamom z dzieckiem, wystarczy chwila czasu i dobry research w Internecie. Jeśli jeszcze nie potrafisz wygospodarować dłuższej chwili, zadaj pytanie na forum – zajmie Ci to mniej niż 5 minut.

 

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 4.75 / 5
Anonim (Ocena: 4) 21.03.2016 09:37
bg
odpowiedz
Agnieszka (Ocena: 5) 07.12.2015 20:28
Macierzyństwo może być całkiem przyjemne, jeśli się wie jak postępować z dzieckiem. Kilka trików jest opisanych tutaj (www.kreatywna.pl/styl-zycia/dziecko/noworodek-lubi-szum/)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 16:26
Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!
odpowiedz
Milena (Ocena: 5) 18.11.2015 22:09
Oczywiście, że nie jest straszne tylko czasami ciężko się odnaleźć w nowej roli. Ja np jak urodziłam dziecko miałam 20 lat. Młodziutka, niedoświadczona. Ale podołałam. Zdałam maturę, poszłam na zaoczne studia. Jak dziecko podrosło zaczęłam pracować, później poszłam jeszcze do szkoły policealnej (w progresie akurat w weekendy się chodzi), skończyłam architekturę wnętrz. No i bardzo jestem zadowolona, super że jestem młodą mamą.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2015 12:14
Te komentarze to chyba trochę naciagane. Sama jestem matką i jeśli tylko chce to mama czas raz na tydzien na kino/koncert/wyjscie. A z tego co widze mam najbardziej "pracochłonne" dziecko wśród znajomych. Znam też sporo matek, które spotykają się na popijawy a mają male dzieci (nie oceniam, każdy ładuje baterie jak lubi). Wiec chyba nie jest tak strasznie :)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie