Twoje dziecko bardziej przypomina Twojego byłego partnera niż własnego ojca? Nic dziwnego!

Science bez fiction.
Twoje dziecko bardziej przypomina Twojego byłego partnera niż własnego ojca? Nic dziwnego!
fot. unsplash.com
12.11.2015

Wyda Ci się to szokujące, ale kobiety mają w sobie obce DNA - to DNA pochodzące od ich dzieci. Komórki płodu zostają z matkami na zawsze i potrafią regenerować ich organy, ale również odpowiadają za pewne choroby.

Jednak niedawno odkryto coś jeszcze bardziej zaskakującego, sprawa nadaje się na odcinek „Z archiwum X”. U kobiet, które nigdy nie były w ciąży, również znaleziono obce DNA.

Czy to jakaś inwazja „obcych”? Jak to w ogóle jest możliwe?

a

To nadal science, ale brzmi jak fiction

Twój były facet odszedł, ale nie do końca… Teraz zacznie się historia, której lepiej nie powtarzać swoim obecnym partnerom, zwłaszcza ojcu Twoich dzieci. Jeśli współżyłaś bez zabezpieczenia z byłym (lub obecnym), to komórki Twojego partnera mogą dostać się do Twojego organizmu i osiedlić się w nim. Twoje ciało to ich nowy dom.

Może właśnie dlatego tak trudno zapomnieć o byłym facie, z którym współżyłaś bez zabezpieczenia? Męskie komórki, które wtedy dostały się do Twojego ciała, mogą osiedlić się w Twoim mózgu… (ale czy to odpowiedź na pytanie wyżej, nie wiemy).

a

Science bez fiction

To trudny temat. Zacznijmy od badania naukowego. Specjaliści pobrali krew od 120 kobiet, które nigdy nie rodziły synów (chodzi o to, że męskie DNA z chromosomem Y jest łatwe do wytropienia w organizmie kobiety, której DNA nie ma Y, tylko XX). 21% z tych 120 kobiet miało męskie DNA. Kobiety podzielono według takich kryteriów „położniczo-ginekologicznych”: pierwsza grupa te, które urodziły tylko córki, druga grupa: te, które przeżyły poronienie lub dokonały aborcji, trzecia grupa: te, które nigdy nie były w ciąży.

W każdej grupie stwierdzono męskie DNA. Najwięcej komórek z chromosomem Y stwierdzono w grupie drugiej, czyli u kobiet, które poroniły lub dokonały aborcji.

a

Poza tym Twoje dziecko może być bardziej podobne do Twojego poprzedniego partnera seksualnego niż do swojego taty… Do którego z poprzednich partnerów najbardziej? Do pierwszego. Dlaczego? Naukowcy tłumaczą to w ten sposób: cząsteczki zawarte w spermie pierwszego partnera seksualnego są absorbowane przez Twoje komórki jajowe, zwłaszcza te niedojrzałe i możliwe, że mieszają przy rozwoju Twojego dziecka, którego ojciec to nowy partner.

Wnioski? Tylko selekcja seksualna. Jest bardzo wskazana. Przed inwazją „obcych” ratuje Cię jeszcze współżycie z zabezpieczeniem, jeśli aktualnie jesteś na etapie „just sex”. Chociażby dlatego, że były partner pozostawi po sobie nie tylko wspomnienie, ale również ślad genetyczny, który zostanie z Tobą na długo i być może wpłynie na Twoje przyszłe dzieci.

Tyle od naukowców. Pokrzepiające, prawda? Oh, jak słodka była niewiedza…

a

Z archiwum… Y

Autorzy badania zasugerowali kilka przyczyn obecności chromosomu Y w organizmach kobiet: samoistne, wczesne poronienie, którego kobieta nie była w ogóle świadoma (zdarza się bardzo często), posiadanie starszego brata, który przekazał Y matce lub posiadania brata bliźniaka na etapie życia płodowego (tak, to możliwe, pisaliśmy o tym).

Jest jeszcze jedna, ostatnia możliwość, którą lepiej, żebyś przeczytała sobie po ciuchu: to stosunki seksualne bez zabezpieczenia…

Komentarze (14)

Ocena: 3.86 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 16:58
Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2015 14:31
Moje dziecko mogłoby być podobne do byłego, był dużo przystojniejszy od obecnego. Szkoda, że z urodą nie idzie w parze rozum.
odpowiedz
1 (Ocena: 1) 13.11.2015 11:49
UWAGA! Artykuł rakogenny!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2015 11:39
"Jeśli współżyłaś bez zabezpieczenia" czyli bez prezerwatywy? Bo tabletki są zabezpieczeniem droga redakcjo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 20:55
Jeśli to prawda, to jak pomyślę o swoim byłym, to nie chcę mieć dzieci.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo