To wyznanie niektórych oburza: Urodziłam córkę, ale czasami wolałabym mieć syna!

Młoda mama wskazuje 5 powodów, dlaczego łatwiej wychować chłopca.
To wyznanie niektórych oburza: Urodziłam córkę, ale czasami wolałabym mieć syna!
08.08.2015

Nie mamy żadnego wpływu na płeć dziecka i miejmy nadzieję, że to się jeszcze długo nie zmieni. Oficjalnie w ogóle nas to nie interesuje. Każda ciężarna kobieta twierdzi, że jednakowo pokocha syna, jak i córkę, a najważniejsze jest to, aby maleństwo urodziło się zdrowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że wielu z nas zdarza się o tym myśleć. Zastanawiamy się nad tym, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby na świat przyszła dziewczynka, a jak poradziłybyśmy sobie z wychowaniem chłopca.

Rzadko się do tego przyznajemy, aby nie być posądzone o faworyzowanie którejś płci. Publicystka portalu PopSugar postanowiła zerwać z tą zmową milczenia i publicznie ogłosiła, że chociaż jest mamą córki, czasami wolałaby mieć syna. W swoim emocjonalnym tekście wskazała na 5 podstawowych powodów, które wcale nie spotkały się z aprobatą innych matek. To wciąż kwestia o której nie wypada głośno mówić.

Mimo wszystko, warto poznać jej punkt widzenia i docenić odwagę. Być może w jej rozważaniach znajdzie się coś, co sama uznasz za prawdę...

mama i syn

SYNECZEK MAMUSI

Autorka twierdzi, że synów i matki łączy specyficzna więź, która nigdy nie wygasa. Zawsze trzymają się razem – mama chce dla syna jak najlepiej, a syn pomimo upływu lat wciąż liczy się ze zdaniem mamy. W przypadku córek jest odwrotnie – dziewczynki zazwyczaj przywiązują się bardziej do ojca i to on przez wiele lat jest dla nich wyrocznią i ideałem. Tak samo funkcjonuje jej rodzina i dlatego trochę zazdrości matkom wpatrzonych w nie urwisów.

mama i syn

NIEZALEŻNOŚĆ

Młoda mama twierdzi, że wychowywanie dziewczynki jest oczywiście satysfakcjonujące, ale także bardzo kłopotliwe. Córka wciąż walczy o uwagę mamy i przez wiele lat jest kompletnie niesamodzielna. Inaczej w przypadku chłopców – publicystka obserwuje synów swoich koleżanek, którzy mimo młodego wieku potrafią się sobą zająć. Ich nie trzeba niańczyć. Chodzą własnymi drogami i proszą o pomoc dopiero wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebują.

mama i syn

BRAK OBAW O PRZYSZŁOŚĆ

Autorka jest kobietą, więc doskonale wie, co to oznacza. „Gdybym miała syna, wciąż obawiałabym się o to, że ktoś może go skrzywdzić, ale w zupełnie inny sposób, niż córkę. Gdybym miała syna, nie musiałabym się obawiać, że w przyszłości będzie oceniany na podstawie wyłącznie wyglądu, a nie tego, co ma w głowie. Gdybym miała syna, nie obawiałabym się, że jakaś dziewczyna będzie wywierać na niego presję, aby uprawiał z nią seks” - wylicza. Jej zdaniem mężczyznom żyje się łatwiej. Ich matkom także.

mama i syn

NIE TRZEBA GO CZESAĆ

Teoretycznie błaha sprawa, ale każda matka córki dobrze wie, co to oznacza. Dziewczynkę z długimi włosami trzeba codziennie czesać i przynajmniej kilkakrotnie poprawiać fryzurę, aby jakoś wyglądała. Z czasem zaczyna nas to nudzić i zwyczajnie męczyć. Włosy synka wystarczy wygładzić dłonią albo zupełnie nic z nimi nie robić. W końcu taki urok chłopców.

mama i syn

ŁATWIEJ AKCEPTUJE NOWEGO PARTNERA MAMY

Teoretycznie nie ma różnicy między wprowadzeniem nowego mężczyzny do życia chłopca czy dziewczynki, ale autorka widzi to nieco inaczej. Jej zdaniem samotnej matce o wiele łatwiej związać się z nowym partnerem, kiedy ma syna. Ten szybko go zaakceptuje, bo jest spragniony męskiego towarzystwa. Córka będzie widziała w nim nie tylko nowego chłopaka mamy, ale także wzór mężczyzny, z jakim sama chciałaby się kiedyś związać. To znacznie większa odpowiedzialność.

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 4.7 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2015 20:49
Dziwne to jest trochę co piszecie. Ja rozumiem jak ktos jest zirytowany po 3 z kolei synu lub córce , ale jak ktos twierdzi , ze ma juz corkę i boi się kolejnej ciazy z powodu ryzyka, ze bedzie mial syna? Takie jakby wartosciowanie plci. Kazdy ma do tego prawo, ale nie rozumiem tego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2015 22:59
Sposoby na planowanie plci dziecka; Dziewczynka - stosunek okolo 6-4 dni przed owulacja. Plemniki X sa wolniejsze ale wytrzymalsze niz plemniki Y. Chłopczyk- stosunek najprędzej 2 dni przed owulacja. Plemniki Y szybkie, lecz malo wytrzymale
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2015 21:42
A my własnie z mężem bardzo chcieliśmy mieć córkę i udało się :) mamy czteroletnią juz dziewczynkę i więcej dzieci nie chcemy bo istnieje ryzyko, że kolejny mógłby być chlopiec, a chłopca nie chcemy.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2015 21:41
Jestem w ciąży i bardzo, ale to bardzo chcę mieć syna, ale jeszcze za wcześnie, by wiedzieć, jaka to płeć. Nie dlatego, że myślę, iż to łatwiej, ale... Nie wiem, po prostu zawsze najpierw chciałam mieć syna :) Jeśli to będzie dziewczynka to też będę ją kochać oczywiście, ale wiem, że będę zawiedziona przy poznaniu płci w takiej sytuacji. Nie uważam, żeby to było jakieś dziwne i nie uważam, że będę zła matką. Marzenia to normalna rzecz i każdy może je mieć.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2015 21:05
Haha, ale z synkiem trzeba chodzić do fryzjera :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie