52-latka KARMI PIERSIĄ 6-letnią córkę. I nie ma zamiaru przestać! (Dziwna rodzina...)

Co gorsze - uważa, że jej mleko jest ważniejsze od szczepień ochronnych.
52-latka KARMI PIERSIĄ 6-letnią córkę. I nie ma zamiaru przestać! (Dziwna rodzina...)
27.05.2015

Teoretycznie nie ma nic bardziej naturalnego od karmienia piersią. Lekarze nie mają wątpliwości, że to bardzo korzystne i wręcz niezbędne rozwiązanie. Pokarm pochodzący od matki jest najbardziej odżywczy i ma spory wpływ na całe późniejsze życie dziecka. W praktyce nie jest już tak różowo. To kwestia wzbudzająca wiele emocji – krytykujemy matki, które bez przyczyny z tego rezygnują, a także te, które karmią piersią w miejscach publicznych.

Nasza dzisiejsza bohaterka z karmienia piersią nie zrezygnowała, ale i tak musi się mierzyć z ogromną falą niezrozumienia. Postronnym obserwatorom wydaje się to dziwne, bo kobieta, nie dość że jest w dojrzałym wieku, to na dodatek przystawia do piersi swoją... 6-letnią córkę. Australijka jest wielką fanką naturalnych rozwiązań, ale nieco się w tym zagalopowała.

Maha Al Musa twierdzi, że mleko matki zastąpi wszystko. Nawet szczepienia ochronne.

karmienie piersią

52-latka jest matką trójki dzieci. Wszystkie z nich były karmione piersią przez wiele lat. Najmłodsza córka, Aminah, chodzi już do szkoły, a i tak z zaangażowaniem ssie pierś swojej mamy. Pewnie dlatego, że ta wciąż ją do tego zachęca. Zdjęcia przedstawiające ten proceder szybko obiegły Internet i stały się impulsem do dyskusji. Wielu nie jest w stanie zrozumieć zachowania kobiety i dziewczynki.

Maha Al Musa stara się regularnie odwiedzać swoją córkę w szkole, gdzie w czasie przerw karmi ją piersią. Kiedy jest ciepło – posiłek odbywa się na szkolnym trawniku. - Zazwyczaj mleko mamy smakuje jak słodkie cukierki, ale tak naprawdę to smak wielu różnych rzeczy – twierdzi 6-latka. - Ssanie piersi mamy jest moim ulubionym zajęciem poza nauką. Uważam, że inne dzieci też powinny to robić – dodaje.

Dziwne? Na pewno nie w tej rodzinie.

karmienie piersią

Mama po pięćdziesiątce twierdzi, że karmienie piersią jest dobre nie tylko dla jej córki, ale dla niej samej. Dzięki temu wciąż czuje się młodo i nadal ma w sobie mnóstwo energii. W rozmowie z mediami przyznała, że na razie nie przewiduje odebrania Aminie tej przyjemności. - Prawdopodobnie będziemy to robić do momentu, kiedy skończy 8 lat – twierdzi.

„Pozwólmy matkom i dzieciom wybierać, co jest dla nich najlepsze. Równość i sprawiedliwość polega na tym, że sami decydujemy o swoim życiu. 4-8 lat to NORMALNY wiek dla dzieci, które wciąż chcą być karmione piersią” - napisała Maha Al Musa na Facebooku, gdzie chętnie umieszcza kontrowersyjne fotografie...

Czujecie się zniesmaczone?

karmienie piersią

52-letnia mama karmi piersią swoją 6-letnią córkę. Czy to do końca normalne?

karmienie piersią

52-letnia mama karmi piersią swoją 6-letnią córkę. Czy to do końca normalne?

karmienie piersią

52-letnia mama karmi piersią swoją 6-letnią córkę. Czy to do końca normalne?

karmienie piersią

52-letnia mama karmi piersią swoją 6-letnią córkę. Czy to do końca normalne?

Komentarze (21)

Ocena: 4.52 / 5
anonim (Ocena: 5) 31.05.2015 10:58
no tak.. lepiej dać mieszankę w pierwszej dobie po urodzeniu... Skąd w ogóle wiecie,ze dziecko ma problemy w szkole przez to? Chce dla swojego dziecka jak najlepiej a gdyby z dziecka się śmiały to dziecko by się samo odstawiło... Ale to takie polaczkowe krytykowanie w końcu :) Pewnie gdyby od poczatku dawała butlę to byłoby ok :) Mnie ani trochę ten widok nie razi mimo,że długo piersią nie karmiłam :) a że nie szczepi? jej sprawa. Ma chociaż zdrowe dziecko i nie łyka jak młody pelikan co mówi przenajświętszy lekarz,który by kazał jej odstawić od piersi w pierwszym miesiącu"bo dziecko się nie najada" i zaszczepić 100w1 :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 28.05.2015 13:26
Karmienie piersia dziecka w tym wieku jest szkodliwe dla samego dziecka. Powoduje wady zgryzu, tj zgryz otwarty przez co dziecko ma otawrte usta i jest narazone na infekcje z zewnatrz, nie wyksztalci sie dorosly typ polykania, bolesne leczenie ortodontyczne gwarantowane.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2015 23:46
Według mnie to po pierwsze niesmaczne a po drugie chore. karmienie piersią to super sprawa ale dwa lata dwa i pół. Sześć to juz podstawówka i inne dzieci na pewno smieja sie z tej dziewczynki. Moze miec ona problemy z roeiesnikami i z soba.
odpowiedz
Kasia 41 lat, karmiąca naturalnie 3 letniego synka (Ocena: 5) 27.05.2015 23:32
Bardzo mądra kobieta! Wie co dobre dla jej dziecka. Tylko brać przykład.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2015 22:15
to zdecydowanie nie jest normalne. Matka po prostu robi to dla siebie, bo wciąż czuje się młoda... Matkami zostaje się koło 22-35 roku, a ona chyba nie chce się z tym pogodzić. Dla mnie to egoistyczne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo