Fotografie lesbijek i ich dzieci podbijają Internet - piękne czy gorszące?

Lesbijki doczekały się dwójki dzieci. Zachęcają innych homoseksualistów do powiększania rodziny.
Fotografie lesbijek i ich dzieci podbijają Internet - piękne czy gorszące?
25.04.2015

W Polsce taki widok jest nie do pomyślenia. Ludzkie uprzedzenia i brak regulacji prawnych stawiają pary homoseksualne w znacznie trudniejszym położeniu. Także w takich związkach rodzą się i są wychowywane dzieci, ale w obawie przed napiętnowaniem, nikt się tym publicznie nie chwali. One mogą mówić o tym otwarcie.

Melanie i Vanessa Roy noszą to samo nazwisko nie dlatego, że są siostrami. Kobiety pobrały się i tworzą pełnoprawny związek małżeński. W Stanach Zjednoczonych jest to od jakiegoś czasu prawnie możliwe. Podobnie jak korzystanie z banków nasienia i wychowywanie dzieci w rodzinach jednopłciowych.

Para ma już dwoje dzieci i niezwykłymi zdjęciami zachęca do tego samego innych.

rodzina lesbijek

Kobiety publikują na swoim Instagramie fotografie porównujące ich doświadczenia. Na jednym zdjęciu w ciąży jest Vanessa, a na drugim Melanie. Ta pierwsza zaszła w ciążę w styczniu 2014 roku, rok później potomka spodziewała się jej partnerka. Miesiąc temu ich rodzina powiększyła się i dzisiaj cieszą się synkiem o imieniu Jax i córeczką – Ero.

Kobiece ciało jest czymś niesamowitym. Sposób, w jaki powstaje i rozwija się nowy człowiek, to prawdziwy cud. Mamy nadzieję, że nasze zdjęcia zachęcą niektórych do powiększenia rodziny. Jesteśmy wdzięczne, że obie mogłyśmy dać życie i zaskoczone, że dla wielu ludzi jesteśmy prawdziwą inspiracją – wyznały w rozmowie z mediami.

Szczęśliwe mamy i małżonki obserwowane są przez 85 tysięcy ludzi, ale wiele wskazuje na to, że to dopiero początek. Ich historia to przełom dla środowiska LGBT.

rodzina lesbijek

Oficjalnie Vanessa jest matką syna, Jaxa, a Melanie – córki Ero. Kobiety kierują się jednak uczuciami, a nie przepisami. Każda z nich uważa się za mamę dwojga dzieci.

„Dziękuję losowi za nasze dzieci, a także moją niesamowitą żonę, która jest dla mnie najlepszą przyjaciółką, terapeutką, kochanką i sensem życia” – napisała na Instagramie Melanie. Emocjonalną wiadomością chciała podziękować za ponad 150 tysięcy polubień ich zdjęć.

Kobiety mogą liczyć nie tylko na wsparcie internautów, ale także swoich rodziców. Widzicie w ich związku cokolwiek „jałowego” czy „gorszącego”, jak twierdzą niektórzy polscy komentatorzy?

rodzina lesbijek

Melanie i Vanessa Roy

rodzina lesbijek

Melanie i Vanessa Roy

rodzina lesbijek

Melanie i Vanessa Roy

Komentarze (35)

Ocena: 4.77 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2015 16:39
A co z nastoletnim i matkami i ojcami? To jest niby prawidlowy wzorzec rodziny? Dzieci maja dzieci? A to co osoba poniżej zasugerowała nazywa się kazirodztwem i jest traktowane jako wykroczenie a homoseksualizm nie. Pozostaje tylko zyczyc w gronie rodziny osoby homoseksualnej, wtedy może klapki z oczu spadną i da rade spojrzeć mniej zasciankowo bo nie żyjemy juz w czasach gdzie wszystko co odmienne było społecznie odpychane.
odpowiedz
adzik (Ocena: 5) 27.04.2015 16:35
Do "koszmar niewinnych dzieci" a jak są pary heteroseksualne, które nie mogą mieć własnych dzieci i je adoptuja lub stosują in vitro? Pomyśl czasami z troszeczke nim cokolwiek napiszesz.
odpowiedz
brawo (Ocena: 5) 27.04.2015 15:45
sama jestem lesbijka i jestem pełna podziwu odwagi tych Kobiet. brawa dla Nich ,że chcą pokazać światu ,że takie rodziny istnieją i że to jest całkiem normalne i czy ludzie będą tego chcieć czy nie i tak takie rodziny będą. sama jestem z moja Kobieta w szczęśliwym, pełnym miłości związku i marze o tym żeby właśnie z Nią stworzyć pełnowartościową rodzinę gdzie miłość i troska o druga Osobę będzie najważniejsza ,ale niestety nie uda Nam się tego dokonać w Polsce i to jest chyba najbardziej bolesne ponieważ jeśli chcemy stworzyć rodzinę musimy zrezygnować z dotychczasowej rodziny w Polsce i wyjechać za granice żeby prawnie wziąć ślub i mieć dzieci, dla mnie jest to żenujące ale coraz częściej łapie się na tym ,że również bolesne bo podobno żyjemy w WOLNYM KRAJU gdzie każdy możne żyć jak chce ,ale co za tym idzie tylko Ci którzy są heteroseksualni mogaz tego prawa korzystać. wstyd mi za Nasz kraj i za społeczeństwo ,które nie rozumie takich ludzi jak ja a co najlepsze takich ludzi jak ja jest wiele ,ale nie chcą się ujawniać z obawy przed odrzuceniem zresztą mam tak samo. dziękuje i mam nadzieje ,że możne jakiś heteryk pomyśli troszkę nad tematem ludzi homoseksualnych po tym artykule.
odpowiedz
koszmar małych niewinnych dzieci (Ocena: 5) 27.04.2015 13:30
Każda ma po jednym dziecku. To nie są ich wspólne i nigdy nie będą. Mają syna i córkę więc mam nadzieję że złączą się w parę i pokażą swoim matkom co tzn mieć dzieci razem.
odpowiedz
brak slow na wasze prymitywne myslenie (Ocena: 5) 27.04.2015 13:15
Czy to ze dzieci wychowują się z ojcem i matka jest gwarantem tego ze będą szczęśliwie? Co z rodzinami które maja więcej dzieci niz mogą utrzymać i wychowac, przez co często żyją w skrajnej biedzie, nie mówiąc juz nawet o przeróżnych zjawiskach patologicznych jakich doświadczają ? Czy takie dzieciaki są szczesliwsze od tych wychowywanych przez dwoje KOCHAJACYCH rodziców tej samej płci?! Przecież to nie ma znaczenia! Ważne żeby dzieci były szczęśliwe, wychowane w miłości i spokoju, w domu pełnym tolerancji! Lepiej żeby miały tatusia z kryminału który ledwo podstawowke skończył i nie nadaje się do niczego? Do cholery, nie wiem jakie wzorce otrzymały niektóre z wypowiadajacych się tu osób ale należałoby zrobić porządne pranie mózgu i nauczyć tolerancji, kulturalnego wypowiadania się i poszanowania uczuć innych. Na koniec, nawet w przyrodzie istnieja gatunki gdzie homoseksualizm jest całkowicie naturalny , zresztą skoro "normalne" pary zawodza nie dziwota ze natura jakoś sobie z tym radzi. W życiu nie chodzi tylko o przedłużenie gatunku do cholery!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo