Rodzice ujawniają płeć dziecka... tortem! Czy ten zwyczaj przyjmie się u nas?

Kolor nadzienia zdradza wszystko.
Rodzice ujawniają płeć dziecka... tortem! Czy ten zwyczaj przyjmie się u nas?
17.02.2015

Obserwując, jak zachodnie obyczaje na dobre zadamawiają się w naszym kraju, można przypuszczać, że ten zwyczaj to tylko kwestia czasu. W pogoni za amerykańskim (w domyśle: lepszym) stylem życia, przenosimy na polski grunt kolejne okazje. Niedawno świętowaliśmy Walentynki, o których jeszcze 20 lat temu nikt u nas nie słyszał, a kobiety w stanie błogosławionym już nie wyobrażają sobie, by nie zorganizować baby shower.

W ten sposób ciąża staje się najlepszą okazją do imprezowania. Baby shower przed narodzinami dziecka, pępkowe tuż po. A jeśli ciągle Wam mało, furorę w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii robią przyjęcia, w czasie których ujawniana jest płeć potomstwa. W jednej chwili wszyscy zgromadzeni goście dowiadują się, czy w łonie przyszłej mamy rozwija się chłopiec, czy może jednak dziewczynka.

O wszystkim decyduje... okolicznościowy tort. A konkretnie – jego wnętrze.

ujawnienie płci dziecka

Zwyczaj znany od wielu lat w USA, powoli zadamawia się także w Europie. Na razie na Wyspach Brytyjskich, ale jego ekspansja na Wschód to tylko kwestia czasu. Atmosferę takiego spotkania można chyba porównać do Sylwestra – przez cały wieczór zgromadzeni goście bawią się w oczekiwaniu na najważniejsze. W tym przypadku to jednak nie północ na zegarze, ale ujawnienie wnętrza tortu.

Okolicznościowe ciasto wizualnie nie zdradza niczego. To zwyczajny tort, jaki podajemy przy każdej innej okazji. Informacja o płci potomka ukryta jest w jego środku. W odpowiednim momencie rodzice sięgają po nóż i odkrawają pierwszy kawałek. Jego kolor zdradza wszystko.

Jeśli w środku znajduje się różowe nadzienie – na świat przyjdzie dziewczynka, niebieskie – chłopiec.

ujawnienie płci dziecka

Zwolennicy tego pomysłu podkreślają, że dzięki temu uniknie się nieprzyjemności. Kiedy rodzina jest liczna, niektórzy mogą poczuć się urażeni, że dowiedzieli się o tym ważnym szczególe najpóźniej ze wszystkich. W czasie takiego przyjęcia wszyscy poznają płeć dziecka w tym samym momencie.

Nie wspominając o tym, że czasami takie rodzinne spotkanie to wstęp do późniejszego baby shower i okazja do otrzymania pierwszych prezentów dla dziecka.

Myślicie, że przyjmie się i u nas?

ujawnienie płci dziecka

Ten tort nie zdradza jeszcze płci dziecka

ujawnienie płci dziecka

To chłopiec!

ujawnienie płci dziecka

A tym razem dziewczynka!

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 21:03
tabletki wczesnoporonne ? potworze !!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 20:09
Dla mnie każda okazja do zjedzenia tortu jest dobra :D Więc rozmnażajcie się drogie koleżanki i zapraszajcie mnie na tortowe przyjęcia :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 14:55
czekawe komu robisz takie swinstwo podając czyjs nr w internecie bo jak mysle to napewno jakas zemsta.. Zdradzona kobieta??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 11:42
Widze, ze nawet w Polsce sie promuje Towie i Eastenders
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 08:29
fajny pomysł :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo