Na świat przyszła dziewczynka... w ciąży! W brzuchu maleństwa znaleziono jej bliźnięta! (ZDJĘCIA +18)

O tej makabrycznej anomalii rzadko się mówi. Nie dla wrażliwych.
Na świat przyszła dziewczynka... w ciąży! W brzuchu maleństwa znaleziono jej bliźnięta! (ZDJĘCIA +18)
13.02.2015

Kiedy myślimy o narodzinach dziecka, skojarzenia mogą być wyłącznie pozytywne. Oto na świat przychodzi nowe życie. Z góry zakładamy, że wszystko będzie w porządku, ale ta historia uczy nas, że czasami bywa wręcz... przerażająco. Chińskie media informują o niezwykłym przypadku, z jakim musieli zmierzyć się lekarze z Hongkongu. Jakiś czas temu przyjęli tam poród pewnej dziewczynki.

Dziecko niczym szczególnym się nie wyróżniało, ale szczegółowe badania wykazały coś naprawdę strasznego. Okazało się, że maleństwo z momentem przyjścia na świat było... w ciąży! Oczywiście, w łonie matki nie doszło do zapłodnienia noworodka, ale czasami natura bywa nieobliczalna. Tę rzadką anomalię nazywa się fetus in fetu. Polega na umiejscowieniu płodokształtnej masy w ciele rozwijającego się dziecka.

Ta „masa” to nic innego, jak nie do końca rozwinięty bliźniak. Dla rodziców to prawdziwy horror. W ciele tego maleństwa odnaleziono jej dwoje rodzeństwa!

Fetus in fetu
Fetus in fetu
a

Podobne przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Szacuje się, że szczątki płodu wrastają w ciało jednego dziecka na ponad pół miliona narodzin. Nie bez powodu anomalię tę porównuje się do ciąży. W końcu, w ciele jednego człowieka odnajduje się pozostałości innego. Mała Chinka została poddana operacji usunięcia bliźniaka ze swoich wnętrzności już w drugim tygodniu życia. Niektórzy porównują to nawet do aborcji.

Medycyna traktuje fetus in fetu jako nowotwór, który należy jak najszybciej wyeliminować. Znane są jednak przypadki osób, które nie zostały zdiagnozowane i nosiły w sobie pozostałości rodzeństwa przez nawet kilkadziesiąt lat.

Jeśli jesteście ciekawe, jak może to wyglądać, prezentujemy zdjęcia przedstawiające usunięte „guzy”. Niektóre z nich wyraźnie wykazują cechy ludzkie. Fotografii nie powinny oglądać osoby niepełnoletnie oraz szczególnie wrażliwe!

Fetus in fetu
Fetus in fetu
Fetus in fetu

Komentarze (33)

Ocena: 4.39 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2015 01:06
Bardzo niekompetetnie napisane...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2015 20:34
Moj syn mial wlasnie taki przypadek i to się nazywa potworniak a nie zadna ciąża. W lopatce mial guza ktorego mu wycieli. Pytalam lekarza czy to prawda ze jeden plod mogl wciągnąć drugi. Anestezjolog powiedzial ze sa takie hipotezy ale nie jest to potwierdzone medycznie
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2015 16:20
tylko idiota może porównywać to do ciąży i jeszcze próbować to uzasadniać "bo przecież ciało w ciele przypomina ciążę" żal...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2015 06:35
To się nazywa potworniak, a nie pierwotniak. Pierwotniak to na biologii. Jednokomorowy organizmy.
odpowiedz
soczo (Ocena: 5) 14.02.2015 01:21
a ojca oskarżono o pedofilie...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo