6 dowodów na to, że homoseksualiści są wspaniałymi rodzicami

Zamiast ulegać skrajnym emocjom, warto przyjrzeć się faktom.
6 dowodów na to, że homoseksualiści są wspaniałymi rodzicami
05.02.2015

W Polsce od kilku lat trwa dyskusja na temat związków partnerskich. Choć może lepszym określeniem byłaby awantura, w której strony przekrzykują się i obrażają. Wciąż nie potrafimy dojść do porozumienia, czy dorośli ludzie (bez względu na płeć) powinni mieć prawo do rejestrowania swoich związków i korzystania z przysługującym parom przywilejom. Straszak jest jeden – jeśli na to pozwolimy, homoseksualiści zaczną domagać się możliwości adopcji i wychowywania dzieci.

Specjaliści uważają, że to wyjątkowo kiepski argument, bo już dzisiaj w rodzinach jednopłciowych wychowuje się kilkadziesiąt tysięcy nieletnich Polaków. Jeśli cierpią, to wyłącznie z powodu społecznej niechęci wobec inności ich rodziców. Chyba czas odłożyć emocje i przyjrzeć się faktom. A te mogą nie przypaść do gustu konserwatystom...

Na świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, badacze od lat przyglądają się tej kwestii. Ich wnioski są niemal jednoznaczne – dzieci homoseksualistów wcale nie wychowują się w patologicznej atmosferze. W wielu kwestiach mają wręcz przewagę nad potomstwem heteroseksualistów.

dzieci homoseksualistów

WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE

Z badania przeprowadzonego na amerykańskim Clark University wynika, że geje i lesbijki, którzy zostają rodzicami, wykazują znacznie większe zaangażowanie w ich wychowywanie, niż w przypadku rodzin hetero. Powód jest prosty i wręcz oczywisty – w ich przypadku wpadki praktycznie się nie zdarzają, bo nie ma takiej możliwości. Jeśli starają się o dziecko, to z pełną świadomością. Tymczasem w „normalnych” rodzinach nawet co drugie dziecko pojawia się na świecie przez przypadek. I nie zawsze jest mile widziane.

dzieci homoseksualistów

BEZ STEREOTYPÓW

Z oczywistych względów homoseksualni rodzice wychowują swoje dzieci w duchu tolerancji i równości. Nie tylko wobec mniejszości seksualnych, ale wszystkich – starych, chorych, niepełnosprawnych itd. Badania przeprowadzone na University of Melbourne wykazały, że potomstwo wychowujące się w takich domach nie ulega uprzedzeniom. Syn gejów czy lesbijek nie będzie twierdził, że za porządek odpowiadają tylko kobiety, a córka, jeśli będzie miała na to ochotę, podejmie zawód uważany przez wszystkich za męski.

dzieci homoseksualistów

OTWARTOŚĆ

Sprawa oczywista, ale często niedoceniana. Dzieci homoseksualistów od najmłodszych lat obserwują, jak bywają traktowani ich rodzice. Słyszą nieprzychylne komentarze, spotykają się z bezpośrednimi atakami i cierpią. W końcu dotyczy to ich najbliższych. Prowadzi to do tego, że w przyszłości nie będą ulegać uprzedzeniom. Dla nich liczy się wyłącznie osobowość człowieka i jego charakter, a nie preferencje seksualne, stan zdrowia, posiadania itd. Badanie przeprowadzone na Clark University udowodniło, że dzieci wychowane w takich związkach są zdecydowanie bardziej otwarte od potomstwa heteroseksualistów.

dzieci homoseksualistów

EMPATIA I OPIEKUŃCZOŚĆ

Amerykańscy pediatrzy zajmujący się wpływem orientacji rodziców na osobowość dziecka wykazali, że ten może być tylko pozytywny. Na podstawie obserwacji stwierdzono, że są z reguły bardziej opiekuńcze od swoich rówieśników wychowujących się w heteroseksualnych rodzinach. Zwłaszcza, kiedy widzą problem lub krzywdę innego, młodszego od nich dziecka. To przeczy obawom krytyków, którzy twierdzą, że rodzice tej samej płci przekazują wyłącznie negatywne wzorce. Okazuje się, że jest wręcz odwrotnie.

dzieci homoseksualistów

SZANSA NA SUKCES

Tą kwestią zajmowało się kilka zespołów badawczych ze Stanów Zjednoczonych. Wszystkie potwierdzają, że dzieci wychowywane przez pary homoseksualne zazwyczaj lepiej radzą sobie w dorosłym życiu. Potomstwo gejów i lesbijek statystycznie częściej rozpoczyna studia, a w ich trakcie uzyskuje wyższe oceny. Wykazano także, że zdecydowanie rzadziej cierpią na zaburzenia emocjonalne i wchodzą w konflikty z prawem. Kolejny argument przeciwników legł w gruzach.

dzieci homoseksualistów

WRODZONA SIŁA

Oczywiście, byłoby lepiej dla wszystkich, gdyby prześladowania mniejszości zostały wreszcie wyeliminowane, ale nawet przykre doświadczenia mogą prowadzić do czegoś dobrego. Badacze potwierdzają, że dzieci homoseksualistów zazwyczaj mają silne charaktery, skutecznie dążą do celu i nie poddają się. Wiedzą, że nawet chwilową porażkę można przekuć w ostateczny sukces. Inspiracją dla nich są rodzice, którym wmawiano, że nie powinni spełniać się w tej roli, a jednak na przekór wszystkim dali sobie radę.

Komentarze (39)

Ocena: 4.23 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2015 16:36
Kompletna bzdury a nie dowody ;)
odpowiedz
kaktus (Ocena: 1) 24.02.2015 10:36
Rzygać się chce na widok powyższego zdjęcia
odpowiedz
EVE (Ocena: 1) 14.02.2015 11:44
ARTYKUŁ JEST sponsorowany przez LGBT
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2015 10:01
to jest nie normalne natura nie tworzyła tak człowieka żeby dwóch facetów miało dziecko albo dwie kobiety, niech sobie zyją jak chcą ale dzieci nie powinni wychowywać, skąd takie dziecko ma później czerpać wzorce zachowań damskich i męskich skoro ma 2 tatusiów albo 2 mamy.
zobacz odpowiedzi (1)
tomja (Ocena: 1) 09.02.2015 14:03
kolejna promocja homoseksualizmu, tylko ciekawe skąd będą te dzieci jak wszyscy będą pedałami. a najlepsze w artykule jest stwierdzenie "potomstwo gejów" -ha, ha, ha.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo