Zdjęcia zmasakrowanych PŁODÓW na wystawie przed... przedszkolem! (SKANDAL?)

Zobaczcie zdjęcia, jakie każdego dnia muszą oglądać mali mieszkańcy Gdyni.
Zdjęcia zmasakrowanych PŁODÓW na wystawie przed... przedszkolem! (SKANDAL?)
wystawa w Łącku, stopaborcji.pl
18.11.2014

Oficjalne statystyki mówią o tym, że w Polsce każdego roku dokonuje się ok. 100 legalnych aborcji. Zgodnie z prawem usunąć ciążę można w przypadku gwałtu, nieodwracalnych zmian płodu lub ryzyka utraty życia przez matkę. Ustawę przewidującą taką możliwość nie bez powodu nazywa się kompromisem aborcyjnym – stara się godzić poglądy tych, którzy opowiadają się za pełną liberalizacją przepisów i aborcją na życzenie oraz tych, którzy chcą jej całkowicie zabronić i karać więzieniem poddające się zabiegowi kobiety.

Nie wszystkich to zadowala. Przeciwnicy aborcji od lat aktywnie działają na rzecz zakazu przerywania ciąży. Lobbują u polityków i starają się przekonać do swoich racji społeczeństwo. Często niekonwencjonalnymi metodami, np. poprzez prezentację opinii publicznej zdjęć zmasakrowanych płodów. Tego typu wystawy pojawiły się w wielu polskich miastach.

Tym razem drastyczne fotografie prezentowane są na terenie jednej z gdyńskich parafii. Na placu, na którym często bawią się uczniowie prowadzonego przez Kościół przedszkola i szkoły podstawowej.

 

stop aborcji

wystawa w Łącku, stopaborcji.pl

Zdjęcia zakrwawionych zarodków lub rozwiniętych płodów przyprawiają o mdłości wielu dorosłych, a tym razem na obcowanie z nimi narażono także najmłodszych. Trudno powiedzieć, czy taki był zamysł organizatorów, ale w efekcie dzieci każdego dnia zmuszone są oglądać ociekające krwią ludzkie szczątki, a ich rodzice nie mają pojęcia, jak im to wytłumaczyć.

- O ile osobiście nie mam nic przeciwko takiej formie, to nie mam pojęcia, co mam powiedzieć moim dzieciom, które po takim widoku mają problem z zaśnięciem i nie bardzo rozumieją, co właśnie widziały. Rozumiem, że nie taki cel przyświecał autorom wystawy, ale lokalizacji ktoś chyba jednak gruntownie nie przemyślał – mówi jeden z rodziców cytowany przez opisującą sprawę „Gazetę Wyborczą”.

„Zdjęcia są niesmaczne, nieetyczne i przerażające, ale większość dorosłych osób już pewnie w życiu takie obrazki widziała. Bardziej martwi mnie to, że wspomniana parafia prowadzi przedszkole i szkołę podstawową, z której dzieci wychodzą codziennie pobawić się na placu przed kościołem, na którym to wiszą dołączone banery” - można przeczytać w liście nadesłanym do redakcji przez jedną z matek.

stop aborcji

wystawa w Łącku, stopaborcji.pl

Urzędnicy miejscy przyznają, że sprawa budzi emocje, ale nie mają na to wpływu. To prywatny teren parafii. Na nic oburzenie rodziców przedszkolaków i uczniów, którzy w drodze na zajęcia oraz w czasie przerw narażone są na tak drastyczne widoki.

Nic złego nie widzi w tym organizator, czyli szef Fundacji Pro-Prawo Do Życia, Mariusz Dzierżawski. - Wystawa była pokazywana w 400 miejscach w całym kraju i nie ma żadnych danych, by jakiemukolwiek dziecku zaszkodziła, a aborcja dzieciom szkodzi. Dla przeciwników aborcji wyjaśnienie dzieciom, że dzieją się straszne rzeczy i my z tym walczymy to nie jest problem – twierdzi.

Przeciwnicy widzą w tym pewną niekonsekwencję. Skoro w przestrzeni publicznej nikt nie prezentuje ciał zabitych ludzi, a przeciwnicy aborcji uważają usunięte płody za zamordowane istoty ludzkie, to dlaczego ma istnieć przyzwolenie na prezentowanie tego typu treści?

Zobaczcie kilka z prezentowanych na wystawie banerów. UWAGA, BARDZO DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

stop aborcji

fot. stopaborcji.pl

Zdjęcia prezentowane przez Fundację Pro-Prawo Do Życia

stop aborcji

fot. stopaborcji.pl

Zdjęcia prezentowane przez Fundację Pro-Prawo Do Życia

stop aborcji

fot. stopaborcji.pl

Zdjęcia prezentowane przez Fundację Pro-Prawo Do Życia

stop aborcji

fot. stopaborcji.pl

Zdjęcia prezentowane przez Fundację Pro-Prawo Do Życia

Komentarze (65)

Ocena: 4.58 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2014 00:44
jak można porównywać usunięcie płodu, który nie mógł by żyć po za organizmem kobiety do głodu na Ukrainie? Ktoś kto to wymyślił ma coś złego z głową i powinien się leczyć a nie zabierać za taką agresywną propagandę. Nie wiem jak kościół ale dla mnie życie osób narodzonych jest o wiele ważniejsze niż jakiś tam płód ,który jest potencjalnych człowiem. Głód na Ukrainie jest dla mnie jedną z najobrzydliwszych zbrodni w historii ludzkości i zestawienie tego na równi z płodami jest okropne. Ja jednak widze różnicę w katowani ludzi ,po przez odbieranie im jedzenia i istne obdzieranie ich z człowieczeństwa zmuszając do ostateczności by przeżyć ( wszyscy chyba słyszeli o kanibalizmie) a usuwaniu nieświadomych płodów, przy czym nie usuwają ich tak jak pokazuje "niemy krzyk".
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2014 23:24
będę chciała, to usunę, a wam wielki CHu do tego :)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2014 21:21
Dlaczego skandal? Zdjęcia to skandal? O kurczę, zrobienie czegoś jest ok, ale pokazanie efektów już nie? Nie rozumiem Waszej logiki.
zobacz odpowiedzi (7)
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2014 21:08
Szkoda, że jakoś zapomnieli pokazać "cudu życia", którego aborcji odmówił profesor Chazan.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2014 20:37
Nie wiem po co utrudniać sobie życie. Kwestia aborcji powinna być rozwiązana w oparciu o FAKTY MEDYCZNE i WIEDZĘ, a nie zabobony. Religia nie ma nic wspólnego z realnym życiem w którym obracamy się na co dzień. Ludzie mylą religię/wiarę z prawdą objawioną. To zbiór przekonań, myśli, styl życia JEDNOSTKI, a nie ogółu. Jeśli Ty Pani XY nie zgadzasz się na aborcję to jej nie wykonuj na sobie...sprawa prosta. Wiedz, że bijesz pianę na marne, bo jeśli kobieta będzie chciała wykonać aborcję to ją wykona. Twoje wypociny mogą sprawić jedynie, że ucierpi, bo wykona ją sama lub w kiepskiej klinice zagranicznej za ogromne pieniądze, bo w naszym kraju możliwości takiej mieć nie będzie. Podkreślę jeszcze raz- religia to styl życia jednostki, zbiór przekonań, jest to sprawa prywatna...tak prywatna jak kolor gaci który nosisz. Więc zachowaj to człowieku dla siebie, nos w sos, żyj i daj żyć innym :)
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo