Czy ten FACET nadaje się na ojca Twoich dzieci? 8 cech świetnego kandydata

Jeśli snujesz poważne plany względem swojego partnera, upewnij się, czy to dobry kandydat na ojca.
Czy ten FACET nadaje się na ojca Twoich dzieci? 8 cech świetnego kandydata
11.09.2014

Praktycznie każda kobieta na pewnym etapie swojego życia zastanawia się, czy mężczyzna u jej boku będzie dobrym mężem, a także ojcem. Rodzicielstwo to, rzecz jasna, bardzo trudne zadanie, jednak na podstawie obserwacji mężczyzny możesz wywnioskować, czy nadaje się on na tatę. Oto niezawodne sygnały, które powinny cię utwierdzić w tym przekonaniu.

Jest odporny na stres

To podstawowa kwestia, gdy w grę wchodzi wychowanie dziecka. Bo gdy na świecie pojawi się maluch, wasza odporność na nerwy będzie kluczowa. Dlatego szukaj mężczyzny, który nie złości się z powodu drobnostek, jest oazą spokoju i potrafi uspokoić cię w każdej sytuacji. „Gdy na świecie pojawiła się nasza córka, szalałam. Hormony zrobiły swoje, do tego nowe doświadczenie, stres, brak odpoczynku. Na szczęście mój ukochany cały czas był przy mnie i wprowadził ład do mojego świata. Nie wyobrażam sobie, aby ojcem mojego dziecka był furiat i nerwus, to by się nie udało” – twierdzi 27-letnia Sylwia z Wierzbicy.

Mariano di Vaio

Jest wzorowym ojcem chrzestnym

Zwróć uwagę, jak twój partner zachowuje się względem dzieci, zwłaszcza swojego chrześniaka. Świetnie, jeśli stara się poświęcić mu czas, pamięta o jego urodzinach czy imieninach i na różne okazje wręcza mu upominki – to sygnał, że poważnie traktuje swoją rolę ojca chrzestnego. I że będzie bardzo dobrym tatą, gdy na świecie pojawi się jego dziecko. „Mąż mojej siostry zawsze miał znakomite podejście do dzieci i był ojcem chrzestnym całej czwórki. Potwierdziło się to, gdy na świat przyszedł ich synek” – opowiada internautka Kama.

Mariano di Vaio

Nie stawia siebie na pierwszym miejscu

Na ojca swoich dzieci szukaj mężczyzny, który nie uważa siebie za pępek świata. Takiego, który troszczy się o innych i nie traktuje swoich problemów jako najważniejszych. Mężczyzna, który nie stawia siebie na piedestale, to bardzo dobry kandydat na ojca. Zrozumie, gdy twoja uwaga skoncentruje się na dziecku i nie będzie wymagał nieustannego zainteresowania. Poza tym to maluch stanie się dla niego absolutnym numerem jeden, czego nie można powiedzieć o mężczyźnie samolubnym i egoistycznym.

Mariano di Vaio

Widzi błędy u innych ojców

To po pierwsze sygnał, że on przygląda się tym mężczyznom, którzy mają już potomstwo. I ocenia ich metody wychowawcze. Dobrze, jeśli twój partner potrafi skrytykować zaskakującą postawę innego ojca wobec własnego dziecka, a także, gdy widzi w nich dobre cechy. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że nie popełni błędów innych ojców, a tym, których ocenił pozytywnie, będzie starał się dorównać – plus dla niego. Dobrym sygnałem mogą być również jego bardzo dobre relacje z własnymi rodzicami.

Inne rzeczy, które świadczą, że ten mężczyzna będzie dobrym ojcem:

- Jest cierpliwy i wyrozumiały;

- Umie dzielić się z innymi;

- Jest odpowiedzialny;

- Ma zasady, których przestrzega;

- Otwarcie mówi, że chciałby mieć już dziecko.

Ewa Podsiadły-Natorska

Mariano di Vaio

Ma uporządkowane życie

Dla młodego mężczyzny dziecko to wielkie wyzwanie – głównie dlatego, że on sam wciąż dojrzewa, zazwyczaj ma nieustabilizowane życie osobiste i zawodowe. Ale jeśli twój partner ma poukładane wszystkie ważne sprawy, dobry z niego materiał na ojca. Przede wszystkim jego problemy z pracą (czy inne, np. rodzinne) nie wpłyną na jego kondycję, gdy na świecie pojawi się maluch. Poza tym jest stabilna pozycja zawodowa da wam pewność, że poradzicie sobie z wydatkami, które was czekają. Mężczyzna, którego życie jest uporządkowane, szybciej (i świadomie!) zdecyduje się na dziecko, bo będzie to dla niego kolejny ważny etap.

Mariano di Vaio

Potrafi okazywać uczucia

Mówi o tym 26-letnia Joanna. „Zawsze podobało mi się w M., że nie wstydzi się uczuć, a to takie rzadkie u mężczyzn. On po prostu otwarcie wyznaje, co czuje. Wiem od razu, czy jest zły, zasmucony, szczęśliwy, czy ma dobry humor. W związku to wzorowy partner, bo nie kryje się z uczuciami i często mówi kocham. Dlatego jestem pewna, że ojciec będzie z niego doskonały”. Faktycznie – mężczyzna, który jest na tyle dojrzały, aby mówić otwarcie o swoich uczuciach, będzie dobrym ojcem. Zapewni dziecku wiele miłości, a tobie ciepła, gdy będziesz miała kryzys.

 

Mariano di Vaio

Dzieli się z tobą obowiązkami

Uważaj na mężczyznę, który uważa, że nie powinien robić niczego w domu. Trudno liczyć, że jego postawa zmieni się, kiedy będziecie mieli dziecko. Jeśli już teraz on wykręca się od domowych obowiązków, zawsze czeka na obiad i nie potrafi po sobie posprzątać, póki co marny z niego kandydat na tatę. Lepiej poszukaj sobie mężczyzny, który wyręczy cię w domowych zadaniach i w związku będzie hołdował partnerstwu. Taki mężczyzna to skarb, bo pomoże ci w wielu obowiązkach, których po narodzinach dziecka czeka was cała masa!

Mariano di Vaio

Jest gotów na zmiany

Dobry kandydat na ojca to mężczyzna, który zdaje sobie sprawę, że po urodzeniu dziecka wasze życie zmieni się całkowicie. Świetnie, jeśli jest elastyczny i świadomie zdecydował się na powiększenie rodziny. Taki mężczyzna wie, że nie będzie łatwo, ale jest na to przygotowany.

„Mój ukochany najbardziej obawiał się, że gdy pojawi się dziecko, ucierpi na tym nasza relacja, że nie będziemy mieć dla siebie tyle czasu. Ale w końcu zrozumiał, że czekają nas zmiany i po prostu je zaakceptował, dlatego później było nam łatwiej” – mówi 28-letnia Ola z Lublina.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Paula (Ocena: 5) 12.09.2014 12:57
A jakie cechy powinna mieć kobieta , żeby być matką ? Mam 25 lat i totalnie nie wyobrażam sobie ciąży i dziecka ... Dla mnie to jak koniec świata. Mam pracę mój , mój narzeczony również . Jesteśmy razem prawe 6 lat ale nie chcę zmieniać mego życia. Mój facet stwierdził , że mam taką niechęć ponieważ jestem najstarsza i 4 młodszego rodzeństwa które musiałam pilnować , obrzydziła mi chęc na dziecko. On sam też jakoś mnie do tego nie namawia , sam też nie chce a lat ma 27 :). Jego rodzice zaczynają mnie strofować i co raz gadają o wnuku ... moja mama urodziła mnie w wieku 20 lat i babcią być nie chce. Czy coś ze mną jest nie tak , że nie chcę i nie lubię dzieci ?? Nie uśmiecham się na ich widok tak jak to jest w ' zwyczaju '
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2014 21:23
Mój się kompletnie nie nadaje. Nawet otwarcie mówi, że nie chce dziecka. Chyba powinnam się z nim rozstać, choć jesteśmy ze sobą już 5 lat. Ja dojrzałam już do rodzicielstwa, on nie :(
zobacz odpowiedzi (2)
raa (Ocena: 5) 11.09.2014 20:43
Mój nie miał większości tych cech, poza tym, że chciał mieć dziecko, a obecnie, przy naszym synku zmienił się nie do poznania, jest świetnym ojcem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2014 13:17
Mój ma praktycznie wszystkie cechy. Widzę jak patrzy na dzieci, jest odpowiedzialny, wie, że to jeszcze nie pora. Ma dobry wzór od rodziców :). Czuje, że będzie wspaniałym ojcem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2014 07:28
Nic się nie zgadza, oprócz tego że mówi, że chciałby już dziecko:D ale może wtedy wydorośleje:)
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo