Wymalowane dzieci - niewinna zabawa czy groźny znak czasów?

Niektóre matki poprawiają wygląd nawet kilkumiesięcznych dzieci.
Wymalowane dzieci - niewinna zabawa czy groźny znak czasów?
27.08.2014

W dzieciństwie chyba każdej z nas zdarzało się podkradać kosmetyki mamie i testować je na sobie. Dla zabawy malowałyśmy usta szminką i eksperymentowałyśmy z tuszem do rzęs. Zazwyczaj w ukryciu i z czystej ciekawości. Czasy szybko się jednak zmieniają i dzisiaj make-up zobaczyć możemy nawet na twarzach kilkumiesięcznych dziewczynek. Trudno podejrzewać, by pomalowały się samodzielnie i z własnej woli.

Patrząc na te zdjęcia, niektórzy widzą w nich niewinną zabawę. Inni są do tego stopnia radykalni, że z tego powodu chętnie odebraliby prawa rodzicielskie matkom wymalowanych pociech. Profesjonalny makijaż nie pozostawia wątpliwości, że autorkami nie są dzieci. W tym momencie pojawia się zasadnicze pytanie – czemu ma to służyć? Czy dorośli także traktują to jako rozrywkę, czy może jednak coś więcej?

Czy przyzwolenie, a wręcz zachęcenie do modyfikowania swojego wyglądu na tak wczesnym etapie życia nie jest nieodpowiedzialne? Wszyscy dobrze wiemy, jak wielkie problemy z samoakceptacją mają współczesne dzieci. Taka postawa wcale temu nie pomaga...

Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci
Makijaż dla dzieci

Komentarze (14)

Ocena: 4.57 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2014 21:23
Ta na stronie szóstej jest przerobiona w jakimś programie graficznym. Generalnie nie popieram tego. Jak takiemu maluchowi zmyć tusz i eyeliner? Przecież to męka! Ewentualnie, jak dziewczynka podrośnie i zaczną ją interesować takie rzeczy, można jej się dać pobawić różem itp, ale tylko raz kiedyś, w domu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2014 22:03
Ta dzidzia na 5 zdjęciu jest cudowna ;D Taki aniołeczek ;)
odpowiedz
Kala (Ocena: 5) 29.08.2014 14:58
osobiście nie popieram tego ale najsłodziej wygląda ostatnia dzidzia na stronie 10 z 11
odpowiedz
eeee (Ocena: 5) 28.08.2014 14:57
a wy sie dziwicie ze pedofilom sie to podoba i gwałcom takie malenkie szkraby
odpowiedz
Gosia 1984 (Ocena: 5) 28.08.2014 14:18
Okropnie te dzieci wyglądają w makijażu - jak ze strasznego filmu. Niewinne dzieci "urobione" na wampy! Dla takich małych dzieciątek nawet jednorazowy makijaż jest szkodliwy. Coś okropnego ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo