Wstrząsająca kampania: Pomóż Adasiowi rozwiązać zadanie!

Jeśli tego nie zrobisz, jego ojciec pokaże, na co go stać...
Wstrząsająca kampania: Pomóż Adasiowi rozwiązać zadanie!
30.03.2014

Czy w Polsce istnieje problem przemocy wobec dzieci? Wszyscy bez wątpliwości stwierdzimy, że tak. W końcu, gdzie go nie ma? W ten sposób próbujemy się usprawiedliwić, bo skoro w najbogatszych krajach Zachodu nieletni cierpią z rąk własnych rodziców, to czego wymagać po polskim społeczeństwie. Najczęściej jednak żyjemy w przekonaniu, że jeśli dzieje się coś złego, to wyłącznie w tzw. patologicznych rodzinach. Ojciec alkoholik z wyjątkowo ciężką ręką, bezradna matka, bieda – doskonale znamy ten obrazek z filmów, a czasami również własnych obserwacji.

To tylko część prawdy. Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła wymowną kampanię pt. „Kartkówka”. Na specjalnej stronie możemy podejrzeć codzienność niepozornego chłopca wychowującego się w tzw. dobrej rodzinie. Eleganckie mieszkanie, zadbany kilkulatek, dobrze ubrany tata i przemoc, która zupełnie kłóci się z tym obrazem. Znęcanie się nad dziećmi wcale nie musi mieć twarzy wyniszczonego i zamroczonego przez alkohol kata. To zdarza się także za naszą ścianą, u sąsiadów, którzy codziennie z uśmiechem mówią nam dzień dobry.

Zobaczcie wstrząsający film i spróbujcie pomóc małemu Adasiowi. Zanim jego eleganckiemu tacie puszczą nerwy...

Kartkówka. Pomóż Adasiowi

Zadanie Adasia. Co się stanie, jeśli go nie rozwiąże? Sprawdź na stronie kartkowka.fdn.pl. Każda kolejna błędna odpowiedź wywołuje coraz bardziej agresywną reakcję jego taty.

Zobacz zadanie, które chłopiec musi rozwiązać i spróbuj pomóc Adasiowi...

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Juliett (Ocena: 5) 24.05.2014 17:05
strasznie u mnie bylo podobnie
odpowiedz
Hania (Ocena: 5) 05.05.2014 18:37
To bardzo smutne że tak się dzieje :(
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 11.04.2014 07:18
hej chciałabym pomóc rozwiązać te zadania ale nie mogę tam wpisać wyników
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2014 15:16
popłakałam się, przez całe życie miałam to samo. wmawianie mi że jestem nikim, że jestem zerem, że może dopiero jak skończę studia to będę lepsza. kończę studia, nadal mam zakaz poprawienia ojca w czymkolwiek, zwrócenia mu uwagi nadal mi wmawia to samo. przestałam się do niego odzywać, bo z kimś takim nie da się zamienić ani słowa. nie mogę powiedzieć że coś wiem kiedy on nie wie. zawsze będę najgorsza. teraz mój brat ma wmawiane że jest debilem w dokładnie ten sam sposób co na filmiku i im więcej tak mu ojciec wmawia, tym bardziej on nie umie i zaczyna w to wierzyć. takiej osobie jest bardzo ciężko pomóc. należy ograniczyć kontakt tego rodzica z dzieckiem, tylko co zrobić, skoro sąd nie chce wydać takiego nakazu ani nawet wyroku o znęcanie psychiczne...
zobacz odpowiedzi (4)
asia (Ocena: 5) 30.03.2014 17:17
:(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo