TEST: Czy masz zadatki na sadystyczną matkę?

Sprawdź, czy jesteś w stanie zapanować nad emocjami.
TEST: Czy masz zadatki na sadystyczną matkę?
12.03.2014

Dzieci to nasz największy skarb, ale także ogromne wyzwanie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę świeżo upieczone matki, które dopiero oswajają się z nową rolą. Rzeczywistość znacznie różni się od sielankowego obrazu macierzyństwa. Grzeczny maluszek, który słodko śpi i nie wybrzydza czy nieco starszy potomek słuchający rodziców i spełniający wszystkie polecenia z uśmiechem na ustach – to się zdarza, ale musisz wiedzieć, że niezbyt często. W końcu to żywa istota, która ma swoje emocje i temperament. Nie nad wszystkimi możesz w pełni zapanować.

Czasami zadajemy sobie w myślach pytanie „Jaką będę matką?” i odpowiedź zazwyczaj brzmi identycznie – kochającą. Będę chronić swoje maleństwo, wspierać, zapewnię mu wszystko, co najlepsze, wykażę wyrozumiałość. Brzmi świetnie i każdej kobiecie należy życzyć takiej postawy. Pierwsza kryzysowa sytuacja szybko jednak zweryfikuje nasze możliwości. A wtedy czuła mamusia przemienia się w domowego tyrana. Czy w Twoim przypadku istnieje takie ryzyko?

Rozwiąż nasz psychotest i sprawdź, czy masz zadatki na sadystyczną matkę. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Zsumuj wszystkie odpowiedzi, a wynik powie Ci, czy nie powinnaś zmienić swojego nastawienia do świata, by nie skrzywdzić własnego dziecka. I siebie.

krzyczące dziecko

1. Czy myśl o macierzyństwie napawa Cię przede wszystkim obawami, które przesłaniają pozytywne stronytej roli?

2. Czy jesteś osobą dominującą, która oczekuje, by inni bezwzględnie liczyli się z Twoim zdaniem?

3. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się wyładowywać emocje wrzaskiem i przemocą, które skierowane były wobec innej osoby?

4. Czy odnosisz wrażenie, że coraz trudniej jest Ci zapanować nad samą sobą?

5. Czy w Twoim najbliższym otoczeniu są dzieci, które Twoim zdaniem zachowują się nieodpowiednio, bo zostały zbyt „miękko” wychowane?

krzyczące dziecko

6. Czy zgadzasz się z opinią, że matka powinna przede wszystkim wymagać i wychowywać, a dopiero później spełniać zachcianki dziecka?

7. Czy kiedykolwiek nie zareagowałaś na ewidentną przemoc wobec dziecka, bo stwierdziłaś, że taka kara była adekwatna do jego zachowania?

8. Czy jesteś wyrozumiała dla matek, które w chwilach bezsilności traktują klaps jako odpowiedni sposób na zdyscyplinowanie potomstwa?

9. Czy uważasz, że w domu decydujące zdanie powinni mieć rodzice, a państwo nie może ingerować w ich metody wychowawcze?

10. Czy jesteś przeciwniczką zaostrzenia przepisów, które zabraniają nawet „delikatnych” kar cielesnych?

krzyczące dziecko

11. Czy łatwo wyprowadzić Cię z równowagi?

12. Czy uważasz, że grzeczne dziecko to posłuszne dziecko, a wszelkie dyskusje z kilkulatkiem mijają się z jakimkolwiek celem?

13. Czy wychodzisz z założenia, że uleganie niektórym zachciankom potomka jest oznaką słabości?

14. Czy kiedykolwiek usłyszałaś, że jesteś agresywna i nieprzewidywalna?

15. Czy zgadzasz się z opinią, że bezstresowe wychowanie przynosi więcej szkód, niż pożytku?

krzyczące dziecko

16. Czy słysząc informacje na temat przemocy w rodzinie i rodzicach krzywdzących dzieci, nie jesteś w stanie ich jednoznacznie ocenić?

17. Czy kiedykolwiek poczułaś ulgę po słownym lub cielesnym ataku na osobę, która bardzo Cię zdenerwowała?

18. Czy uważasz, że dziecko należy kształtować według własnego uznania, narzucając mu np. zadania, z którymi sobie nie radzi lub które nie sprawiają mu żadnej przyjemności?

19. Czy odnosisz wrażenie, że współczesne dzieci są za bardzo „rozpuszczone”?

20. Czy sama pochodzisz z rodziny, w której dzieci traktowane były bezwzględnie?

Polecane wideo

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
24 (Ocena: 5) 03.04.2014 02:00
nie mam zadnych zadatkow na sadystyczna matke
odpowiedz
szczesliwa mama (Ocena: 5) 29.03.2014 01:57
Ja tam nie musze zadnego testu rozwiazywac sama znam swoja nature i wiem,ze daleko mi do sadyzmu,zwlaszcza jesli chodzi o wlasne dziecko... zawsze mam cierpliwosc do swojej,a jezeli przekroczy za kilka lat granice to predzej dam jakas kare lub prace do wykonania zamiast bicia czy krzyczenia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2014 18:32
MULTIKINO ROZDAJE BILETY! Z okazji urodzin Multikino rozdaje bilety do wykorzystania w dowolnym czasie. Zapisz się po odbiór darmowych wejściówek już teraz: odbieramy-bony.pl/multikino/e6896 Promocja do wyczerpania zapasów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2014 19:23
Wyszło mi 40 lub 45% (pogubiłam się) a jestem wyrozumiałą matką, której np. moja mama mówi, że zbyt córce popuszczam. Dupa a nie test. :)
odpowiedz
mala (Ocena: 5) 12.03.2014 21:01
85% ;D matka sadystka ze mnie jest ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie