Wiemy, jakie imiona dla dzieci są najmodniejsze! Oto RANKING!

Rodzice wybierają coraz bardziej tradycyjne imiona dla dzieci.
Wiemy, jakie imiona dla dzieci są najmodniejsze! Oto RANKING!
22.12.2013

Media wciąż informują, że młodym Polakom nie śpieszy się do założenia rodziny. Decyzję o ślubie i rodzeniu dzieci odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość. Żyjemy w wolnych związkach i nawet nie myślimy o potomstwie. Wszystkiemu winna ma być niepewna sytuacja ekonomiczna większości z nas, a także przemiany kulturowe. Najpierw przyjemności i kariera, a dopiero później odpowiedzialność i obowiązki. Ile w tym prawdy? Dzięki „Gazecie Wrocławskiej” możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda to w dużych miastach. Wnioski wcale nie są takie oczywiste...

Prawdą jest, że ślub to dla nas ostateczność. Sformalizowanie związku przestało być celem samym w sobie. Albo w ogóle nie zakładamy takiego kroku, albo czekamy na „lepsze czasy”. W tym roku we Wrocławiu zawarto nieco ponad 3000 małżeństw. W ubiegłym było to ponad 3600, więc spadek jest widoczny. Zastanawiająca jest nie tylko coraz mniejsza liczba ślubów, ale także ich forma. Ze wspomnianych 3 tysięcy, niemal 2 tysiące to śluby cywilne, a tylko nieco ponad tysiąc – konkordatowe zawierane w kościele.

Małżeństw zawieramy coraz mniej, ale z potomstwem wcale nie czekamy. Okazuje się, że rodzi się ich coraz więcej!

6. Kacper

7. Mateusz

8. Szymon

9. Wojciech

10. Franciszek

dziecko

We wspomnianym Wrocławiu w 2012 roku na świat przyszło nieco ponad 10 tysięcy dzieci. W tym roku ma być ich o 250-300 więcej. Być może to niewielka różnica, ale jednak na plus. Zwłaszcza w momencie, kiedy wszyscy eksperci martwią się o dzietność Polaków. Wiele wskazuje więc na to, że spora grupa rodzi się w związkach nieformalnych.

Statystyki pokazują również rozkład sił. W skali całego kraju kobiet jest więcej o ok. 2 procent, a we Wrocławiu w 2013 roku urodziło się o ponad 200 chłopców więcej, niż dziewczynek. Wiemy także, jakie rodzice nadają im imiona najczęściej. Statystyki urzędów stanu cywilnego pozwoliły na stworzenie toplisty 10 najpopularniejszych imion obydwu płci.

Sprawdź, które cieszą się uznaniem w dużym i dynamicznym mieście, jakim bez wątpienia jest Wrocław.

dziecko

Chłopcy

1. Jakub

2. Jan

3. Antoni

4. Filip

5. Michał

Dziewczynki

1. Hanna

2. Julia

3. Lena

4. Zuzanna

5. Zofia

6. Maja

7. Natalia

8. Aleksandra

9. Alicja

10. Wiktoria

Czy w Waszych miastach wygląda to inaczej? Jeśli jesteś mamą, podziel się z nami informacją, z jakiego pochodzisz miasta i jakie imię nadałaś swoim pociechom. Ciekawe, czy Wrocław różni się pod tym względem od innych części naszego kraju.

Co myślicie na temat spadku liczby ślubów, a także o tym, że coraz więcej zawieramy małżeństw cywilnych? Czy to wyłącznie kwestia wygody, czy może jednak nie zwracamy już uwagi na sakramenty?

Komentarze (114)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2014 20:44
Pomorskie-córka Amelia jesteśmy po ślubie kościelnym i według mnie głupotą jest żyć bez ślubu koscielnego jesteśmy w większosci katolikami a tak sie nie zachowujemy co chcemy przekazać naszym dzieciom przecież one biorą przykład od nas
odpowiedz
Agata (Ocena: 5) 04.01.2014 12:35
Jestem z Poznania i mam ślub kościelny. Uważam, że to głupota się nie żenić, ale to sprawa indywidualna. Moje dzieci to: Weronika, Blanka i Krzyś.
odpowiedz
ecstasa (Ocena: 5) 03.01.2014 15:43
Szczecin - synek Lars :) urodzony w Norwegii i tutaj mieszkamy na stale (imie mi i partnerowi sie podobalo i chcielismy jemu tutaj ulatwic zycie) :) na drugie imie ma Ryszard po dziadku partnera, ktorego niestety nie mial przyjemnosci poznac (ja rowniez). Z partnerem nie jestesmy po slubie ale w przyszlosci mamy zamiar :)
odpowiedz
Marlenka (Ocena: 5) 31.12.2013 22:09
Milenka i Wojtuś - moje dwa Skarby!
odpowiedz
aga (Ocena: 5) 28.12.2013 22:15
Dolnośląskie -dzieci jesCze niestety nie mam ale podoba mi sie imie Natan , Fabian , Klara Oktawia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo