Największe NOWORODKI świata: Niektóre z nich urodziły się siłami natury - brawo dla mam!

Oto mali rekordziści!
Największe NOWORODKI świata: Niektóre z nich urodziły się siłami natury - brawo dla mam!
18.04.2013

Typowe dziecko w chwili narodzin waży około 3 kilogramy i mierzy 55 centymetrów. To oczywiście tylko pewna średnia, a maluchy mieszczące się w przedziale od 2,7 kg do 4,5 kg w nikim nie wywołują zdziwienia.

Dzieci, o których piszemy dzisiaj, odbiegają jednak znacznie od normy. Co ciekawe, nie wszystkie z nich przyszły na świat przez cesarskie cięcie!

Matthew Anthony Maldanado

Matthew Anthony Maldanado

Przyszedł na świat w Kalifornii i zaraz po urodzeniu ważył 6,5 kilograma. Poród gigantycznego chłopca trwał prawie dwa dni, by w końcu zakończyć się cesarskim cięciem. Kiedy lekarze zobaczyli olbrzymiego chłopca, przecierali oczy ze zdumienia. Żaden z odbierających poród specjalistów nie widział do tej pory tak wielkiego dziecka.

Mia Riddick

Mia Riddick

Kiedy 10 sierpnia 2011 roku w Nottingham City Hospital urodziła się Mia Riddick, na sali porodowej zapanowała cisza. Położne zaniemówiły z wrażenia, a lekarze zaczęli zgadywać, jaki jest wzrost i waga gigantycznego dziecka, które właśnie przyszło na świat.

- Wiedziałam, że moja córka będzie duża, ale nie sądziłam, że urodzę dziecko-giganta! Mia ważyła po porodzie aż 5,7 kg, a mój doktor stwierdził, że ostatni raz widział tak dużego noworodka 25 lat temu! – śmiała się wówczas Rachael, mama dziewczynki. – Przez nienaturalnie duży wzrost mojej córki od 6 miesiąca ciąży musiałam poruszać się na wózku inwalidzkim. Ludzie myśleli, że spodziewam się bliźniaków!

największy noworodek w Indiach

W 2009 roku na Sumatrze przyszedł na świat noworodek, ważący 8,7 kg i mierzący 62 cm. „Maluch” jest z pewnością największym dzieckiem, jakie urodziło się w Indonezji i jednym z większych na całym świecie.

Jego 45-letnia mama cierpi na cukrzycę. Lekarze podejrzewają, że to właśnie było przyczyną nieprzeciętnej wagi noworodka. - Jest niezwykły. Nawet płacze inaczej niż inne dzieci – powiedziała wtedy dziennikarzom doktor Binsar Sitanggang, która była świadkiem jego narodzin. Niestety, nie obyło się bez komplikacji – ze względu na rozmiar chłopca, naturalny poród był niemożliwy i lekarze musieli przeprowadzić cesarskie cięcie.

noworodek Alan

Dwa lata temu w Strzelcach Opolskich urodził się Alan. Cechy charakterystyczne? Waga 6,41 kg i wzrost 60 cm. Chłopiec pobił przy tym wagowy rekord innego gigantycznego dziecka z województwa opolskiego, które ważyło 6,3 kg.

Alan urodził się całkowicie zdrowy i dostał 10 punktów w skali Apgar, co bardzo ucieszyło jego mamę.

George King

George King

O 7-kilogramowym noworodku pisaliśmy niedawno. Jego mama, 21-letnia Joan King nie przypuszczała, że wyda na świat dziecko-rekordzistę. Co ciekawe, nikt wcześniej nie podejrzewał, że maluch noszony przez młodą Angielkę, jest aż tak duży. Lekarze zorientowali się dopiero podczas porodu, gdy zobaczyli jego główkę.

Nie obyło się niestety bez komplikacji: ramiona rodzącego się chłopca utknęły jeszcze w ciele matki. Noworodkowi dawano jedynie 10% szans na przeżycie, jednak zespół 20 lekarzy wspólnymi siłami pomógł wyjść mu na świat. I to bez konieczności cesarskiego cięcia.

 Elfi Yaghi

W 2011 roku Elfi Yaghi już w trakcie ciąży dobrze wiedziała, że czeka ją trudny poród. Kobieta sama waży około 240 kilogramów, co już sprawia pewną trudność, nie mówiąc o tym, że maluch, którego się wtedy spodziewała, wykraczał daleko ponad wielkość przeciętnego noworodka.

Mimo wielu utrudnień i przeciwwskazań, kobieta zdecydowała się jednak, że urodzi w sposób naturalny. Wiedziała, że takie rozwiązanie będzie lepsze dla jej dziecka. Dzięki pomocy lekarzy, poród przebiegł bez żadnych komplikacji i na świecie pojawił się 6-kilogramowy chłopczyk.

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 4.97 / 5
jötunn (Ocena: 4) 09.04.2018 10:29
5.9kg, 65cm Siłami natury, bez żadnych znieczuleń Pseudonim: Jötunn (z islandzkiego olbrzym) Pozdrawiam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2016 23:22
A ja urodzilam syna 5800kg 61cm- naturalnie i bez przeciwbolowych
odpowiedz
Sofka (Ocena: 5) 22.04.2016 21:21
Miło że moje dziecko jest w tym rankingu jednak szkoda że na zdjęciu to nie Alanek
odpowiedz
Młoda (Ocena: 5) 18.03.2016 17:05
Ja urodzilam moja mała naturalne wazyla 4760 i 64cm. Pozdrowienia.............. Hahahahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2015 16:13
Heh ja mam 160 wzrostu przed ciąża wazylam 58 kg a w dniu rozwiązania 91 kg . Córcia ważyła 3300 . Teraz mija 5 miesiąc a ja juz waze 71...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie