NOWE prawo związane z nadawaniem IMION: Kolin, Fifi, Belzebub - już wkrótce WSZYSTKO będzie możliwe!

Moda na zagraniczne imiona nie słabnie, dlatego rząd szykuje rewolucyjne zmiany w prawie.
NOWE prawo związane z nadawaniem IMION: Kolin, Fifi, Belzebub - już wkrótce WSZYSTKO będzie możliwe!
16.03.2013

Wybór imienia dla dziecka spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Wiele przyszłych mam już w kilka dni po otrzymaniu radosnej nowiny od lekarza zaczyna przeglądać książki i kalendarze w poszukiwaniu inspiracji.

Te z kobiet, które od zawsze marzyły, by ich potomek nosił oryginalne imię, były jednak do tej pory poszkodowane. Urząd Stanu Cywilnego kierował się bowiem dość rygorystycznymi zasadami w kwestii rejestrowania imion nietypowych bądź obco brzmiących. Wszystko wskazuje jednak na to, że już w przyszłym roku wejdą nowe, rewolucyjne przepisy, dotyczące tej kwestii.

- Rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona zdrobniałe i bezpłciowe – donosi „Rzeczpospolita”. - Zmiany są potrzebne w związku ze zwiększającą się liczbą małżeństw z cudzoziemcami, a także pojawieniem się imion niespolszczonych, które nie dają pewności co do płci dziecka.

W praktyce oznacza to zatem, że stopniowo polskie żłobki zapełnią się maluchami o oryginalnych imionach, takich jak Fifi, Angel, czy Szasza.

Jak podoba Wam się ten pomysł?

Komentarze (82)

Ocena: 5 / 5
Maria (Ocena: 5) 18.03.2013 22:30
Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Polska kultura, to polska kultura i imiona powinny chociaż wskazywać na płeć.
zobacz odpowiedzi (1)
Magda (Ocena: 5) 18.03.2013 15:43
Uważam, że powinny być jakieś zasady dotyczące nadawania imion. Mój kolega ma nietypowe - Sekstyliusz. Nie używa go, bo mu wstyd. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że imię może skrzywdzić. Ja osobiście preferuję imiona już popularne - Natalia, Anna, Andrzej, Jan czy Karol.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 21:30
gratuluje :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 18:27
Masakra, niektórzy ludzie nawet nie maja pojecia jak nadane imię może wpłynac na przyszłosc dziecka.. Bedzie chodził taki Myszon czy Żyraf.. Powodzenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 17:25
Nazwę swojego Slayer...Albo będzie Nergal Behemoth Nowak.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo