Życie nie jest sprawiedliwe od chwili narodzin ==> gdzie na świecie dzieciom jest najlepiej?

Polska niestety nie uplasowała się w rankingu zbyt wysoko.
Życie nie jest sprawiedliwe od chwili narodzin ==> gdzie na świecie dzieciom jest najlepiej?
03.12.2012

Warren Edward Buffett, jeden z najpopularniejszych inwestorów na świecie, przyznał kiedyś, że urodzenie się w Stanach Zjednoczonych było najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła mu się w życiu. Rzeczywiście, w rankingach 50 wymarzonych miejsc urodzenia, Ameryka zajmowała niegdyś pozycję lidera. Które kraje przodują natomiast pod tym względem obecnie?

- Szwajcaria, Austria, Norwegia, Szwecja i Dania to państwa, w których najlepiej będzie się urodzić w roku 2013 – wylicza serwis economist.com. Dlaczego właśnie tam? Odpowiedź jest prosta – ponieważ w krajach tych wskaźniki, takie jak: zadowolenie z życia mieszkańców, poziom dochodów, zaufanie do instytucji publicznych czy zdrowie rodziny były na najwyższym poziomie.

To jednak nie wszystko. Autorzy rankingu stworzyli również prognozy, dotyczące tego, jak będzie wyglądała sytuacja w powyższych miejscowościach w ciągu najbliższych 18 lat, czyli w czasie, kiedy urodzone w przyszłym roku dzieci wejdą w wiek dojrzały. Wskaźniki tych państw nadal były bardzo wysokie.

Listę 10 wymarzonych miejsc urodzenia zamykają Singapur, Nowa Zelandia, Holandia, Kanada i Hong Kong. USA i Niemcy uplasowały się ex aequo dopiero na 16 pozycji, Francja na 26, a Polska na 33. Na szczęście daleko nam do Ukrainy, Kenii i Nigerii, które zajęły w zestawieniu 80 krajów trzy ostatnie miejsca.

A Wy w jakim państwie chciałybyście urodzić dziecko, dziewczyny?

Polecane wideo

Komentarze (68)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2012 16:49
Urodziłam w Irlandii i planuje drugie dziecko rownież tutaj. Nie wyobrażam sobie za to życia w Polsce i narazie jeżdżę tam tylko od świat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2012 11:06
Duńczycy to świnie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2012 18:22
W Finlandii.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2012 09:52
sama mieszkam w Szwecji, znam jezyk i kulture tego kraju... ludzie sa przesympatyczni i nadzwyczaj inteligentni. Powiem szczerze, ze nie wyobrazam sobie zycia nigdzie indziej, a juz na pewno nie wyobrazam sobie powrotu do Polski! Ciesze sie, ze moje dzieci beda mialy mozliwosc wychowania sie w tak wspanialym kraju!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2012 00:29
szwajcaria... :D marzenie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie