Cesarka VS zwykły poród. Opcja nr 2 lepsza - dzieci urodzone naturalnie mają wyższe IQ!

Zaskakujące wyniki badań: porodowe trudy pobudzają mózg do pracy.
Cesarka VS zwykły poród. Opcja nr 2 lepsza - dzieci urodzone naturalnie mają wyższe IQ!
18.08.2012

Poród naturalny czy cesarka „na życzenie” – co wybrać? Ten dylemat spędza sen z powiek wielu przyszłym mamom. W podjęciu słusznej decyzji mogą pomóc najnowsze badania naukowców.

Badacze z Yale University w USA dowiedli właśnie, że dzieci urodzone drogą naturalną mają zdecydowanie większe IQ niż te, które przyszły na świat w wyniku zabiegu cesarskiego cięcia – informuje The Daily Mail. Skąd ten wniosek?

Okazuje się, że podczas porodu naturalnego w mózgu dziecka wytwarza się specjalne białko, które pobudza do działania komórki nerwowe odpowiedzialne bezpośrednio za rozwój inteligencji u człowieka. Maluchy, które nie doświadczają długich porodowych trudów nie mają już podobno tak łatwo na stracie.

Co myślicie o tym kontrowersyjnym poglądzie? Czy rzeczywiście cesarka jest tak niekorzystna dla dziecka?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Dziewczynka z zespołem Downa w reklamie kostiumików kąpielowych dla dzieci - urocza!

Hiszpańska projektantka zatrudniła małą Valentinę do reklamowania strojów na plażę.

Współczesne dzieciaki to mali materialiści: Nawet swój pokój sprzątają tylko ZA KASĘ!

Oto, do czego doprowadziło bezstresowe wychowanie.

Komentarze (48)

Ocena: 5 / 5
asia (Ocena: 5) 18.01.2013 12:58
Ile porodow czy CC tyle będzie opinii. Kazda kobieta jest inna, i inaczej odczuwa bol. W kazdym bądź razie moim zdaniem kazda kobieta powinna miec prawo wyboru. Ja rowniez mialam CC (położenie posladkowe) moja córka ma 2 latka i rozwija sie prawidłowo. A to czy bedzie małym geniuszem to już chyba mało ważne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2012 09:51
Ja rodziłam w Stanach. Poród był naturalny trwał prawie 3 godziny ze znieczuleniem w kręgosłóp. Jestem bardzo zadowolona z porodu i z opieki jaką mi zapewnili. To było moje pierwsze dziecko synek:) Teraz myśle o drugim dziecku. Ale jak mam pomysleć że w Polsce mam rodzić to aż mi ciarki przechodzą po plecach. STRACH dosłownie boje sie przeokropniście. Ci nasi lekarze i położne śmiech na sali. tylko licza na drapane inaczej nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc a tak to leż kobieto 2,3 dni i sie męcz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2012 22:31
Ja rodziłam naturalnie. Bez znieczulenia i nacinania krocza. Nie popękałam. Po samym porodzie czułam, że mogę od razu wstać, ale położna pozwoliła mi dopiero po dwóch godzinach. nic mnie nie bolało, tyle że w czasie porodu... w pokoju ze mną leżały panie po cc i długo dochodziły do siebie, narzekały wciąż, sam zabieg nie boli, ale potem ... jest każdego indywidualną decyzją jaką wersje wybierze, ale ... mnie wystarczy sam fakt leżenia bez ruchu 24h po cc, aby tą wersję dla siebie odrzucić. A inteligencja z pewnością nie zależy od sposobu rodzenia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2012 09:18
Co za ściema. Przecież nie można sprawdzić doświadczalnie jakie IQ miałaby Marysia czy Zosia gdyby przyszła na świat w sposób naturalny.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2012 15:57
no musza jakos zniechecic kobiety do cesarek wiec pisza te bzdury!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo