Psie kupy, a nawet... LUDZKIE odchody! Oto skład piaskownic na osiedlach (okropność)

Piasek z piaskownicy mógłby konkurować ze żwirkiem w kociej kuwecie.
Psie kupy, a nawet... LUDZKIE odchody! Oto skład piaskownic na osiedlach (okropność)
02.04.2012

Wydaje Ci się, że piaskownica jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do zabaw dla dziecka? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że to prawdziwe siedlisko brudu i zarazków.

Inspektorzy sanepidu, badając wrocławskie piaskownice wykryli szereg nieprawidłowości. Szczegółowe analizy pokazały, że w przeznaczonym dla dzieci piasku pełno jest potłuczonego szkła, zardzewiałych gwoździ oraz psich i kocich odchodów – informuje Sfora.pl

To właśnie zwierzęce fekalia, będące siedliskiem larw i jaj różnych pasożytów stanowią dla dzieci najgorsze zagrożenie. Maluchy narażone są na kontakt z groźnym tasiemcem, glistnicą czy pierwotniakiem toksoplazmozy.

Okazuje się jednak, że źródłem problemu są nie tylko biegające swobodnie psy i koty. Eksperci badający piasek na wrocławskich placach zabaw znaleźli w nim również... ślady ludzkich odchodów. Co za wstyd!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ach, te dzieciaki! Jedzą za SŁODKO, za TŁUSTO, za DUŻO. Jak je powstrzymać?

W ulubionych dziecięcych przysmakach kryje się chemiczna trucizna.

JESTEŚ GRUBA! - czy szczerość otoczenia pomaga zrzucić nadprogramowe kilogramy?

Czy kilka gorzkich słów może pomóc? Ta historia pokazuje, że owszem!

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2012 09:21
Służby porządkowe potrafią tylko zamknąć piaskownice, w moim mieście nie ma już prawie żadnej, jedna na nowym placu zabaw i jedna bardzo daleko, gdzie nie chodzimy ;) Dla nich to prostsze rozwiązanie niż np. wymienić piasek co jakiś czas, ogrodzić porządnie plac i koniecznie zakaz wprowadzania zwierząt. Ale chyba nie ma na co liczyć, więc trzeba sobie radzić inaczej ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2012 23:33
Yaska, bardzo dobre podejście... szkoda tylko, że służby porządkowe nie są w stanie utrzymać piaskownic w należytej czystości - niedługo bedzie trzeba dzieci sterylizować po takiej zabawie. Mydło antybakteryjne kupie, nie odmówie przecież dziecku radości z zabawy w piaskownicy, ale po przeczytaniu tego artykułu na pewno bede już do tego inaczej podchodzić.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2012 20:30
To jest straszne na prawdę... u nas wiele piaskownic zlikwidowali, właśnie z tego powodu, ze psy i koty robią sobie z nich kuwety i nikt o to nie dba, a potem dzieci chorują. Te "lepsze" piaskownice zostały, ale mimo to mój syn po zabawie musi umyć ręce mydłem antybakteryjnym, bo nie chcę, zeby cos złapał. Jeśli idziemy jeszcze coś zjeść, np. latem na lody i nie ma gdzie umyć rąk to staram się mieć przy sobie żel antybakteryjny do stosowania bez użycia wody, żeby nie musiał jeść brudnymi rękami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2012 00:03
Odkryli Amerykę... - sarkazm.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2012 18:30
Z okna mam widok na publiczne przedszkole i nie raz widziałam jak sobie tam wchodzą kotki i kulturalnie robią kupę do piaskownicy a potem kulturalnie ją zakopują ;p a potem dzieciary się w tym bawią ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo