Zamiast kupować zabawkę - wypożycz! Możesz odesłać, gdy dziecku się znudzi

Pozwala zaoszczędzić sporo kasy.
Zamiast kupować zabawkę - wypożycz! Możesz odesłać, gdy dziecku się znudzi
14.12.2011

Kupowanie prezentów dla dzieci to niełatwe zadanie. Wybór jest ogromny, ale sztuką jest znalezienie zabawki, która naprawdę ucieszyłaby malucha. Nieważne jednak, jak bardzo byśmy się starały, dziecko i tak bardzo szybko znudzi się prezentem i rzuci je w kąt. Maluch nie rozumie przecież, że jego zabawka sporo kosztowała.

Aby więc ograniczyć wydatki związane z kupowaniem prezentów, Amerykanie wpadli na bardzo ciekawy pomysł. Uruchomili internetową wypożyczalnię zabawek. Za 35 dolarów miesięcznie rodzic otrzymuje pocztą 4 zabawki wybrane spośród 500 pogrupowanych w kategorie wiekowe. Gdy dziecko znudzi się nimi, zabawki odsyła się w przygotowanej paczce – podaje serwis Sfora.pl

Wtedy można wymienić je na inne. Co najważniejsze, cała procedura dostarczania i odsyłania przesyłek jest bezpłatna. Właściciele serwisu nie pilnują również zbytnio terminów oddawania wypożyczonych rzeczy. Rodzic zwraca prezent dopiero wtedy, gdy dziecko naprawdę się nim znudzi.

A co w momencie, gdy zabawka zostanie zniszczona? W takich przypadkach trzeba zwrócić za nią pieniądze. Cena jest jednak znacznie niższa niż w sklepie.

Internetowa wypożyczalnia zabawek cieszy się w USA olbrzymią popularnością. Niektórzy rodzice mają jednak wątpliwości, czy taka wymiana przesyłek jest higieniczna. Pomysłodawcy zapewniają jednak, że wszystkie prezenty przed wysłaniem kolejnemu dziecku są dokładnie dezynfekowane.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co zdradzają dziecięce rysunki?

Kartka zamazana, pusta albo kolorowa – malowidła twojego dziecka nie są dziełem przypadku.

Kampania społeczna przeciwko zabieraniu bobasów do własnego łóżka (MOCNE!)

Kontrowersyjny plakat wywołał oburzenie.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2012 10:34
do mnie nie przemawia ten pomysł. zabawki to nie są wieczne przedmioty, raczej tego nie widzę. to już zamiast zabawki lepiej dziecko wziąć na ciekawą wycieczkę. my ostatnio byliśmy w parku dinozaurów w zatorlandzie, poruszają się jak żywe :) frajda nieziemska.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2011 12:05
fajny pomysł, ale na pewno nie dla najmłodszych dzieci, które wiadomo wszystko ślinią, biorą do buzi itd.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2011 10:14
hm ciekawe jak to z tą higieną jest, nie chciałabym zeby moje dziecko brało do buzi zabawke obslininą przez innego dzieciaka, a wiadomo czy nie ma tam jakichs zarazkow
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2011 10:13
fajny pomysł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo