Wkręcić dziecko do reklamy - oto największa ambicja rodziców! Co zrobią, by się udało?

Dorośli bywają bezmyślni.
Wkręcić dziecko do reklamy - oto największa ambicja rodziców! Co zrobią, by się udało?
08.12.2011

Chociaż większość z nas bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, na czym polega reklama, to jednak wciąż jej ulegamy. Co więcej, wielu osobom nie wystarcza samo oglądanie kolorowych spotów. Sami chcieliby zagrać w reklamie, jeżeli nie osobiście, to chociażby poprzez swoje dzieci.

Wielu rodziców jest w stanie zrobić naprawdę wiele, aby tylko wkręcić swoją pociechę do reklamy. Często są to kompletnie nieprzemyślane kroki. Aby pokazać bezmyślność niektórych rodziców, dziennik Metro przeprowadził mały eksperyment.

Tamtejsi dziennikarze opublikowali w internecie anonimowe ogłoszenie, w którym znajdowała się bardzo zdawkowa informacja o poszukiwaniu dzieci do reklamy. Anons wysłany został z prywatnego konta mailowego, co więcej, nie podano nawet nazwy firmy, która organizuje casting.

Wielu rodzicom kompletnie jednak to nie przeszkadzało. Masowo wysyłali zdjęcia swoich maluchów. Do redakcji napływały oferty dzieciaków mających od kilku miesięcy do 7 lat.

Co najgorsze jednak, fotki, które przesyłali dorośli były kompletnie nieprofesjonalne. Wśród zdjęć maluchów można było odnaleźć mnóstwo tych pochodzących z rodzinnych albumów - część w negliżu, na plaży czy w kąpieli – informuje Metro.

Rodzice odpowiadający na anonimowy anons traktowali swoje dziecko jak produkt. Pisali o „równych, bielutkich ząbkach swojego malucha”, „pięknych włosach”, „śniadej cerze”. Dorośli podawali również dokładny wzrost i wagę swoich pociech.

Dzieląc się z obcymi ludźmi tak szczegółowymi informacjami, kompletnie nie zdawali sobie przy tym sprawy z konsekwencji swojego postępowania. Taka wiadomość może na przykład trafić w ręce pedofila. Umieszczając zdjęcia w sieci, tracimy przecież nad nimi kontrolę...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co zdradzają dziecięce rysunki?

Kartka zamazana, pusta albo kolorowa – malowidła twojego dziecka nie są dziełem przypadku.

Kampania społeczna przeciwko zabieraniu bobasów do własnego łóżka (MOCNE!)

Kontrowersyjny plakat wywołał oburzenie.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2011 17:38
Niemożliwe! W końcu napisałyście dobry artykuł. Szczerze gratuluje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2011 00:37
moglibyście poruszyć temat naszej nowej tap madl? olga od wielu lat jest modelką agencji d;vision!!! wystarczy wstukać jej dane w googlach i gotowe!!!
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo