Kupują dzieciom modne łóżeczka i nie wiedzą, że maluch może się w nich udusić (ALARM!)

Stany Zjednoczone, jako pierwsze państwo, chcą wprowadzić całkowity zakaz ich sprzedaży.
Kupują dzieciom modne łóżeczka i nie wiedzą, że maluch może się w nich udusić (ALARM!)
19.09.2011

Przyszli rodzice starają się jak mogą, aby jeszcze przed narodzinami dziecka skompletować dla niego odpowiednią wyprawkę. Sen z powiek spędza im więc między innymi wybór odpowiedniego łóżeczka. Jednak pragnąc zapewnić maluchowi najlepszy komfort i wygodę, często zupełnie zapominają o jego bezpieczeństwie.

Na bezbronne dziecko zewsząd czyhają różne zagrożenia. Czasem zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczne mogą być niektóre przedmioty. Amerykańscy naukowcy zwrócili ostatnio uwagę na zabezpieczenia w postaci wypchanych wałków, czy miękkich pasów, którymi przykrywamy szczebelki łóżeczka.

Maluchy mogą utknąć między takimi zabezpieczeniami a materacem, a stąd już niewiele brakuje do prawdziwej tragedii. Tego typu „ochraniacze” są również bardzo niebezpieczne dla nieco starszych dzieci. Gdy maluch zaczyna się samodzielnie podnosić, może wykorzystać taki wałek, jako swoisty schodek i wypaść z łóżeczka – zauważa Sfora.pl.

Stany Zjednoczone, jako pierwsze państwo rozważają wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży i produkcji łóżeczek z zabezpieczeniami. Przypadków martwych dzieci, z główką przytkniętą do miękkiej poduszki notuje się bowiem w tym kraju coraz więcej.

Co sądzicie o tego typu łóżeczkach? Czy rzeczywiście mogą być aż tak niebezpieczne?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Odstaw malucha od piersi

Karmienie dziecka mlekiem z piersi nie powinno trwać dłużej niż 180 dni.

Zabawki dla dzieci, które budzą NIESMAK: Seksistowskie, rasistowskie, ogłuszające

DEMORALIZUJĄ? SZKODZĄ ZDROWIU? IRYTUJĄ?

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Kinga (Ocena: 5) 30.04.2013 13:12
W USA jest najwyższy współczynnik śmiertelności niemowląt wśród krajów zachodnich. He, he he..ochrona na łóżeczka..nieźle sobie wymyślili żeby okręcić kota ogonem. Walą dzieciom najwięcej szczepionek na świecie, oni szczepią niemowlęta nawet przeciwko czarnej ospie a ostatni przypadek tej choroby na świecie był w Bangladeszu w 1976r. A potem się dziwią, że im dzieci umierają.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 15:12
Najlepsze sa kojce. Dziecko sie nie uderzy i nie zrobi żadnej krzywdy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2011 21:54
NIE SPI SIE Z DZIECKIEM, CO ZA KRETYNIZM!!! SAMA MOZESZ GO PRZYGNIESC, A DO TEGO ROZWOJ EMOCJONALNY SIE ZABURZA., BADZ Z NIM W CIAGU DNIA ILE SIE DA, ALE W NOCY MA SPAC W LOZECZKU. ONO TEZ POTRZEBUJE SIE WYSPAC. O MATKO KTO WAS WYCHOWAL??? I PEWNIE STALE STRASZYLI WAS ZE PRZYJDZIE BABA JAGA, ALBO DZIAD!!! ZAL MI NIEKTORYCH Z WAS!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 21:16
Niby dziecko jest takie delikatne jednak jak większość z nas przeanalizuje nasze dzieciństwo to aż dziw, że jeszcze żyjemy ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 15:20
matko kiedyś nie było żadnych zabezpieczeń tylko normalne drewniane kołki i nikt problemów nie robił teraz na jakieś zabezpieczenia naszło przewrażliwione mamusie, w głowach wam się już poprzewracało1
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo