Polskie dzieci są telemaniakami! Przed TV spędzają 3 godziny dziennie!

Przykład biorą z dorosłych - mam i babć uzależnionych od seriali oraz ojców namiętnie oglądających mecze i programy informacyjne.
Polskie dzieci są telemaniakami! Przed TV spędzają 3 godziny dziennie!
03.06.2011

Przeciętne polskie dziecko spędza przed telewizorem dwie i pół godziny dziennie, a w soboty ponad trzy – tak przynajmniej wynika z sondażu TNS OBOP, który od stycznia do kwietnia tego roku przebadał 1200 dzieci w wieku od 4-15 lat.

Badanie wykazało również, że maluchy biorą zły przykład ze swoich rodziców. Dorośli Polacy nie wypuszczają bowiem pilota z rąk średnio przez 3 godziny i 58 minut dziennie, a w soboty i niedziele spędzają przed telewizorem nawet… 9 godzin i 17 minut!

Psychologowie biją z tego powodu na alarm i ostrzegają, że przez pochłaniacz czasu, jakim bez wątpienia jest odbiornik telewizyjny, wkrótce zanikną zupełnie więzi rodzinne.

Wy też spędzacie pół dnia przed telewizorem?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Zawsze marzyłaś o torebce od znanego projektanta? Teraz możesz ją mieć!

Wystarczy, że weźmiesz udział w konkursie Colgate Max White One.

Zakażą noszenia mini: „Młodym ludziomtrzeba narzucać ograniczenia” (GDZIE?)

Pewien burmistrz uważa, że tylko wydłużenie spódnic uchroni nastolatki przed niepożądaną ciążą, molestowaniem i gwałtem.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2011 09:40
ja może nie to ze siedze i zawzięcie ogladam ale zawsze jak jestem w domu to tv jest wlaczony nawet jak na niwego nie patrze. ale i tak ogladam sporo - moze nie tyle co w tv ale na dvd to co wieczor jakies 4h :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2011 00:12
ja raz w tygodniu oglądam X factor i przepis na życie, czasem Na wspólnej i tyle, ludzie co wy robicie ze swoim życiem!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2011 23:13
Moje znajome się dziwią, że ja swojemu 14-miesięcznemu synkowi nie puszczam bajek, bo ich dzieci mają już swoje ulubione i lubią spędzać czas przed telewizorem. Ale to ja mam rację, bo uważam że nie ma co przyzwyczajać dziecka do wpatrywania się w tv, jest tyle możliwości zabawy i nauki dla dziecka, że nie trzeba psuć wzroku, kreatywności i więzi rodzinnych
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2011 17:06
Dobrze, że moje dziecinstwo przypada na czasy, kiedy nie bylo komputerów, a w TV nie emitowano nagminnie takiego szajsu jak dzisiaj. Dużo czytałam, rozwijałam swoją wyobraźnię, wiedzę... i dziękuję rodzicom za to, że tak mnie wychowywali. A dzisiaj/ Całymi dniami przed TV, przed komputerem i durne programy bądź kreskówki. Biedne dzieci, potem zero kreatywności, wyobraźni, wiedzy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2011 15:35
Te trzy godziny to jakaś ściema chociaż w sumie jak by tak się zastanowić to i może prawda, 3 godziny przed tv a potem komputer hahaha ja nie oglądam za dużo bo szczerze powiedziawszy nie ma co oglądać ale przy kompie zdecydowanie za dużo :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo