Pokolenie SŁABEUSZY: Współczesne dzieci nie bawią się w berka, nie grają w piłkę, nie skaczą w gumę!

Współczesne dzieci nie lubią aktywności fizycznej. Czas wolny wolą spędzać przed telewizorem lub komputerem!
Pokolenie SŁABEUSZY: Współczesne dzieci nie bawią się w berka, nie grają w piłkę, nie skaczą w gumę!
26.06.2011

Ludzie urodzeni 30-40 lat temu lub wcześniej dzieciństwo przeżywali w tradycyjny sposób - biegali po podwórku z innymi dziećmi, wspinali się na drzewa, czy grali w piłkę. Nie tylko dlatego, że bardzo chcieli żyć aktywnie, ale także dlatego, że nie mieli zbyt wielu innych możliwości.

Dzieci dorastające w czasach skoku technologicznego, upowszechnienia telewizji, komputerów, Internetu i gier w większości nie są zainteresowane męczącymi zabawami na świeżym powietrzu. O wiele lepiej czują się na kanapie przed odbiornikiem lub zamknięci we własnym pokoju, surfując po sieci czy wysyłając SMS-y.

Świat wciąż się zmienia i nie powinniśmy się temu dziwić, ale martwić już na pewno tak. Brytyjskie badania potwierdziły, że dzieci i młodzież XXI wieku o wiele sprawniej poruszają się po klawiaturze komputera czy telefonu komórkowego, niż po boisku czy podwórku. Eksperyment polegał na obserwacji najmłodszych, których poproszono o robienie przysiadów czy podciąganie się na drabinkach. Okazało się wówczas, że badane 10-latki są znacznie słabsze, niż ich rówieśnicy dekadę temu, a ich sprawność fizyczna jest bliska… zeru.

- Współczesne dzieci w przysiadach uzyskują wynik o niemal 30 proc. gorszy. Z kolei 10 proc. nie było w stanie podciągnąć się na drabince, a kolejne 10 proc. uznało, że w ogóle nie podejdzie do tego zadania - donosi "The Guardian".

Za to o wiele lepiej badani radzą sobie z nowoczesnymi technologiami. To z jednej strony dobrze, bo elektronika otacza nas ze wszystkich stron, z drugiej jednak to zatrważające, że dzieci przeważnie nie uprawiają dosłownie żadnej aktywności fizycznej, która wymagałaby od nich choć najmniejszego wysiłku.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Jak usunąć trudne plamy?

Plama z czerwonego wina, atramentu czy rdzy to nie koniec świata. Przedstawiamy skuteczne sposoby na pozbycie się najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Rasistowska psychologia miłości: Ciemnoskóre kobiety nie podobają się mężczyznom tak, jak blade blondynki!

Doniesienia kontrowersyjnego psychologa wywołały skandal na całym świecie.

Polecane wideo

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2011 12:59
ZAL
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 22:41
Ja jak byłam młodsza chciałam wychodzic na dwór i bawić się. Sama jeszcze wcześniej obserwowałam dzieci o 4-6 lat ode mnie starsze tez tak chciałam robić, tylkoże na moim podwórku byla tylko jdna kolezanka w moim wieku, a więć nie było tak fajnie... ;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2011 02:42
Wiadomo że za moich czasów było więcej dzieci. I były ciągłe hałasy pod blokiem. Nie mieszkam w dużym mieście i nie uważam że moi sąsiedzi są biedni. Teraz komputer i internet to podstawa. Ale dobra nawiązując do tematu. To pod moim blokiem (tym bardziej że są już wakacje) od rana do wieczora słysze dzieci. Wyglądam przez okno i jest ich dużo. Pod oknami ciągle słysze 'maaaamooooo...' a wieczorem 'Kasia, Basia czy też Zosia do domuuu' a więc czasy niby się zmieniły, ale dzieciaki ciągle takie same... Tu chodzi o wychowanie... Jak rodzice uczą dzieci ciągłego siedzenia w domu bo boją się że na dworze zrobią sobie krzywde. To przepraszam ale winić mogą tylko siebie... Jak dla mnie nic się nie zmieniło.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2011 00:18
w w w .AWSurveys .com/HomeMain .cfm?RefID=scytheee zarabiaj przez internet! zarejestruj sie klikajac podany link!!! (usuń spacje z adresu) nic za to nie placisz, musisz tylko zalozyc konto i oceniac strony internetowe ( wystarcza pojedyncze slowa typu: nice, awful, cool) strona jest po angielsku, ale za ocenienie dwoch stron mozesz dostac od 4 do 6 dolarów!!!! wyplaca ci je na konto pay pal! nie ma prostrzego zarobku na wakacje!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2011 20:26
Potwierdzam! Moje dzieciństwo było super. Każdy bawił się na dworze, a teraz dzieci w szkole podstawowej mają komórki, laptopy i jeszcze inne nowe gadżety. Cały czas siedzą w domu, grają na komputerze. Szkoda...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie