Płeć dziecka można jednak przewidzieć! Wszystko zależy od tego, kiedy dostałaś pierwszą miesiączkę!

Dowiedz się, czy będziesz miała synka, czy córeczkę!
Płeć dziecka można jednak przewidzieć! Wszystko zależy od tego, kiedy dostałaś pierwszą miesiączkę!
06.05.2011

Wiele kobiet, będąc w ciąży zastanawia się, jaka jest płeć jej dziecka. Okazuje się, że teraz można to bardzo łatwo przewidzieć. Wszystko zależy bowiem od terminu pierwszej miesiączki.

Japońscy naukowcy porównali dane z ankiet wypełnionych przez wiele tysięcy matek. Kobiety pytano między innymi o rok, w którym miały pierwszą miesiączkę oraz płeć ich dziecka.

Większość kobiet, które pierwszy okres miały jeszcze przed dwunastym rokiem życia urodziło dziewczynki. U tych z kolei, które pierwszą miesiączkę dostały nieco później, już po ukończeniu czternastu lat najczęściej na świecie pojawiał się chłopiec.

Okazuje się więc, że kobiety, które wcześnie zaczęły miesiączkować mają znacznie więcej szans na urodzenie w przyszłości dziewczynki. Podobno duży wpływ ma na to poziom hormonów. Kobiety, które dostały okres w młodszym wieku mają po prostu w swoim organizmie większy poziom estradiolu, który bardzo często jest przyczyną poronienia męskich zarodków.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co jest w mleku matki? Skład GORSZY niż lista konserwantów na etykietce zupki chińskiej!

Matczyne mleko jest uznawane za jeden z najlepszych pokarmów dla dzieci. Okazuje się jednak, że ma sporo wad...

Jakimi barwami otaczać maluszka? KOLOROTERAPIA NIEMOWLAKA

Czy na zachowanie niemowlaka mogą wpływać kolory otaczających go przedmiotów? Zdecydowanie tak! Barwy odgrywają znaczącą rolę już od pierwszych chwil naszego życia.

Komentarze (179)

Ocena: 4.96 / 5
Czy tylko ja tu myślę (Ocena: 1) 30.11.2017 23:20
Cóż za głupota płeć dziecka zależy tylko od tego jaki plemnik połączy się z komórką jajową Przestańcie wciskać ludziom takie głupoty
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2014 15:49
przepraszam bardzo ale czy plec dziecka nie zalezy od mężczyzny ?? Kobieta posiada Chromosomy XX a mężczyzna XY kobieta zawsze daje jeden chromoson X a mężczyzna X lub Y jesli Mężczyzna da Chromoson X wtedy Bedzie dziewczynka ( XX ) Jeśli da chromoson Y bedzie chlopiec (XY ) to co pisza wyżej nie ma wogóle poparcia naukowego Wybaczcie naukowcy z japoni )
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2011 01:24
A mnie sie zgadza: pierwsza miesiaczke mialam w wieku 13 lat i urodziłam chłopca:-)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 21:37
ja miałam 10 lat i mam córcie:) ale napewno nie ma to nijak związku ze sobą...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 21:35
moja babcia dostała pierwszą miesiączkę w wieku 20 lat!!!! czyli grubo po 14, a ma 2 córki:) heh...to tak samo jak z tym chińskim kalendarzem, czyli np. wszystkie kobiety które mają 21lat i mają termin na styczeń urodzą dziewczynki...paranoja jakaś..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo