Ile najlepiej mieć dzieci i jakiej płci? Dwójkę, trójkę, a może tylko jedno?

Najgorsza opcja to kilka córek. Dziewczęta zamienią dom w piekło!
Ile najlepiej mieć dzieci i jakiej płci? Dwójkę, trójkę, a może tylko jedno?
08.04.2011

Kiedy małżeństwo planuje powiększenie swojej rodziny, często staje przed poważnym dylematem. Młodzi ludzie zastanawiają się: Ile dzieci chcieliby posiadać? Czy powinni poprzestać na jednym dziecku, czy może lepiej byłoby, gdyby postarali się jeszcze o kolejne pociechy?

Osoby, które marzą o idealnej rodzinie powinny wziąć pod uwagę najnowsze badania naukowców. Okazuje się bowiem, że aby stworzyć naprawdę szczęśliwy i harmonijny dom, powinna znajdować się w nim dwójka dzieci. Najlepiej, żeby były to dziewczynki! Według specjalistów, tylko takie rozwiązanie może zapewnić szczęście i spokój całej rodzinie na długie lata.

Dwie dziewczynki będą najlepiej dogadywać się ze sobą, wspólnie się bawić. Rzadziej również w takim domu pojawią się kłótnie i nieporozumienia. dziewczynki chętniej także pomogą przy codziennych porządkach. Będą doskonale ze sobą współpracować.

Niestety, powiększenie rodziny o kolejne dwie córki nie jest już takim dobrym rozwiązaniem. Decyzja ta może zakończyć się tragicznie, a cały dom może zamienić się w prawdziwe piekło. Cztery dziewczynki w domu to gwarancja ciągłych kłótni, bójek i nieporozumień. Naukowcy dowiedli nawet, że są one o wiele gorsze niż nawet piątka chłopców!

A co w takim razie z wymarzoną parą: chłopiec i dziewczynka? Okazuje się, że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Chociaż w dzieciństwie takie rodzeństwo potrafi bardzo ładnie bawić się ze sobą i dzielić różnymi rzeczami, to jednak, gdy dorośnie często bardzo się od siebie oddala. W miarę jak znikają ich wspólne zainteresowania, pojawiają się kolejne nieporozumienia i sprzeczki.

Jeszcze mniej harmonijne okazuje się połączenie dwóch synów, które znalazło się się na trzeciej pozycji rankingu. Na czwartej znalazły się trzy córki, na piątej - trzech chłopców, na szóstej - czwórka synów.

Według najnowszych badań naukowców, płeć i ilość posiadanych dzieci ma bardzo duży wpływ na szczęście i harmonię w rodzinie. Czy Waszym zdaniem specjaliści rzeczywiście mają rację?

Karina Hefner

Zobacz także:

JAK DBAĆ O NIEMOWLAKA? Rady pielęgnacyjne dla młodych mam

Dbanie o malucha to nie lada wyzwanie. Jak się nim zajmować, aby był zdrowy i wypielęgnowany?

Psie kupy, potłuczone butelki, gumy do żucia i odpady – oto polskie piaskownice po zimie!

Topniejący śnieg odsłonił przerażający widok… Co na to rodzice?

Polecane wideo

Komentarze (100)

Ocena: 4.99 / 5
niezbedne zawsze. (Ocena: 4) 19.08.2016 13:01
Naj Naj lepiej to jest miec dwoje dzieci corke i syna i basta tak bylo jest i bedzie mama zadowolona bo corka tata bo syn , a jedno dziecko miec do konca zycia to taka dziwna perspektywa jakas taka sierotka. Troje dzieci dla wytrwalych , czworo to hardcore ,5 i wiecej to juz psycholog potrzebny .
odpowiedz
Ojciec Tymon (Ocena: 5) 06.06.2014 15:44
Jeżeli chcecie rozszyfrować jakiej płci będzie wasze przyszłe dziecko to wystarczy wejść i sprawdzić na: testy4you .pl/test/jakiej-plci-bedzie-moje-dziecko
odpowiedz
scarlett (Ocena: 5) 30.04.2014 14:11
Zdecydowanie lepiej mieć córkę niż syna bo córka jest dużo dużo bardziej wartościowa chciałabym dozyć takiego momentu że na świecie będzie przewaga kobiet
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2012 09:56
Ja sama pochodze z rodziny jedynaków,sama też chce miec tylko 1 dziecko i to najlepiej dziewczynke.Uważam że tylko 1 dziecko mozna tak naprawde kochac,i nie dzielic tej milosci miedzy inne dzieci.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2012 08:59
Jestem mężczyzną mam 20 lat mam już żonę nie uprawialiśmy jeszcze seksu ale bardzo chciałbym mieć 2 dzieci chłopca i dziewczynkę chłopiec- Brajan na drugie Kuba dziewczynka-Andżelika na drugie Julka Chłopiec podtrzyma naszą gospodarkę kiedy będziemy starzy a dziewczynka pięknie posprząta nasz dom i może zostanie piosenkarką.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie