Radość z posiadania dziecka to MIT! Nawet słodkie minki bobasa nie wynagrodzą ogromnych wydatków i nieprzespanych nocy!

Rodzice przekonują sami siebie, że maluch to źródło nieskończonego szczęścia... Naukowcy twierdzą jednak, że wcale tak nie jest!
Radość z posiadania dziecka to MIT! Nawet słodkie minki bobasa nie wynagrodzą ogromnych wydatków i nieprzespanych nocy!
08.03.2011

Większość osób, które mają dzieci twierdzi, że rodzicielstwo jest dla nich powodem do radości. Od czasu do czasu skarżą się co prawda na nieprzespane noce i ogromne sumy, które muszą wydawać na utrzymanie swojej pociechy, jednak zaraz dodają, że wynagradza im to uśmiech dziecka.

Amerykańscy naukowcy postanowili dowieść, że takimi argumentami rodzice oszukują sami siebie i tak naprawdę posiadanie dziecka nie daje im takiej radości, jak mówią. W tym celu Richard Eibach i Steven Mock z University of Waterloo porozmawiali z dwoma grupami rodziców. Nim poproszono ich o komentarz na temat powodów posiadania własnych dzieci, rodzice musieli przeczytać dwa różne teksty. Jeden przedstawił dokładnie finansowe obciążenia, wynikające z posiadania i wychowania potomstwa. Drugi opisywał przypadki, w których dorosłe dzieci pomagają swoim matkom i ojcom.

Okazało się, że grupa, która czytała artykuł na temat wydatków na dzieci, dużo częściej zapewniała o swojej radości z bycia rodzicem, mimo że to drugi tekst był bardziej optymistyczny i przedstawiał plusy rodzicielstwa. - W obliczu brutalnej prawdy o wysokich kosztach wychowania rodzice zaczynają idealizować rodzicielstwo, racjonalizując ponoszone wydatki - podsumowali badacze.

Zgadzacie się z tym?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Dlaczego dziecko płacze? Powstał specjalny tłumacz dla młodych mam!

Niemowlę poprzez płacz komunikuje się ze swoim otoczeniem. Wczesna umiejętność rozpoznawania potrzeb dziecka przyczynia się do zbudowania mocnego związku opartego na miłości i zrozumieniu.

ADHD zwiększa ryzyko depresji? NOWE FAKTY

Naukowcy alarmują! U dzieci, u których w wieku 4-6 lat rozpoznano objawy ADHD, ryzyko depresji może być aż 4 razy większe niż u dzieci zdrowych.

Komentarze (97)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2011 11:54
eh...rodzicielstwo jest cudowne, nawet jeśli początki bywają trudne. Dla tych, którzy widzą je w czarnych barwach polecam przeczytać "Niebieskie migdały" Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak. Od razu nastawicie się optymistycznie
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2011 13:41
bo mamuski sa takie falszywe same siebie oszukuja i mlode dziewczyny ktore nie sa w ciazy... nieprzespane noce, siedzenie w smierdzacym ketonie, łazenie za bachorem, brak czasu dla siebie itd 1 usmiech dziecka to na bank za mało zeby to wynagrodzic ale mamuski sa tak ograniczone ze tego nie wiedza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2011 11:38
ale bzdury ja nigdy nie bd miec dziecka i jeden usmiech mnie napewno nie wynagrodziłby tych wszystkich trudów wychowawczych...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2011 21:46
Matko!! Dziecko to najwiekszy skarb... Wystarczy jeden uśmiech albo słowo mama i to wynagradza wszystkie te nie przespane noce.. A dla kobiety to najcudowniejszy widok patrzec na ukochanego mezczyzne spiącego z takim waszym malestwem...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2011 20:43
Dlatego nie chcę mieć dzieci... :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo