Dzieci urodzone po ślubie LEPIEJ SIĘ UCZĄ!

26 Kwietnia 2010

Już od 4. roku życia wykazują wyższe zdolności niż pociechy par żyjących w luźnych związkach. Są grzeczniejsze, zdrowsze, mają lepsze oceny i…

Dzieci urodzone po ślubie LEPIEJ SIĘ UCZĄ!
>

Od lat trwa debata na temat tego, czy życie na kocią łapę się opłaca. Okazuje się, że na pewno nie kalkuluje się w przypadku, gdy na świecie pojawia się potomstwo. Najnowsze badania Alissy Goodman i Ellen Greaves, które polegały na kilkuletniej obserwacji 20 tysięcy maluchów urodzonych w 2001 roku, pokazały, że dzieci pochodzące ze związków małżeńskich są grzeczniejsze i lepiej wykształcone.

Jak wyjaśniają badaczki, pary, które zdecydowały się na ślub, są lepiej wykształcone, mają wyższy status społeczny i majątkowy. Wszystkie te czynniki sprzyjają świadomemu macierzyństwu, a dzieci urodzone w tego typu rodzinach mają większe szanse na prawidłowy rozwój.

Z kolei na niezalegalizowane związki częściej decyzja się osoby młode, z niższym wykształceniem i gorszymi dochodami. Oprócz tego, że nie mają wystarczających funduszy, aby zapewnić dziecku dobrą szkołą i przedszkole, to niesformalizowana relacja między rodzicami udziela się maluchowi, odbierając mu poczucie bezpieczeństwa.

W efekcie, dzieci urodzone po ślubie zdobywają wyższe oceny, są zdrowsze, grzeczniejsze oraz mniej podatne na uzależnienia. Ponadto, już w wieku 4 lat osiągają wyższy stopień rozwoju emocjonalno-społecznego niż pociechy par żyjących w konkubinacie.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Praktyczny organizer dla mam

To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które w chaosie dnia codziennego zapisują tysiące pomysłów na kartach papieru, które zazwyczaj gubią po chwili.

CIĄŻA BEZ TAJEMNIC: Podwójne szczęście, podwójne wyzwanie

Bliźniacza ciąża wymaga szczególnej dbałości o zdrowie swoje i maluszków.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (80)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-22 17:42:06

"Z kolei na niezalegalizowane związki częściej decyzja się osoby młode, z niższym wykształceniem i gorszymi dochodami. Oprócz tego, że nie mają wystarczających funduszy, aby zapewnić dziecku dobrą szkołą i przedszkole, to niesformalizowana relacja między rodzicami udziela się maluchowi, odbierając mu poczucie bezpieczeństwa." Oboje mamy wykształcenie wyższe, domek jednorodzinny i forda combi. Mamy 2 dzieci z czego pierwsze w wieku 1,5 roku jeździło już na 3 kołowym rowerze i nie korzystało z pieluch ... najszczęśliwszy i najbardziej rozgadany brzdąc na osiedlu :) Artykuł napisany na zasadzie "tak mnie się wydaje" :) Pozdrowienia dla autora ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-03 18:52:32

Idiotyzm.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-29 16:25:31

Ja nie mogę ale bzdety piszą ja się również urodziłam po ślubie i zawsze miałam problemy z nauką. Właśnie kończę gimnazjum mam zamiar iść do szkoły zawodowej bo boję się że np w technikum nie dałabym rady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-28 14:59:03

Hmmm mój przypadek neguję tą teorię ^^

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-28 09:05:13

ja sie urodziłam po slubie i wwieku 3 lat czytałam juz gazety potem 1,2,3, klasa poszły jak z płatka 4 klasa troszeczke gorzej 5,6, ledwo przeszłam a w gimnazjum to juz kompletnie masakra poprostu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 22:12:35

Ta jasne ja się urodziłam po ślubie, a jakoś ambitna nie jestem. I do nauki się nie śpieszę. Wręcz uciekam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 21:53:37

buahahaha to się uśmiałam! dawno takich bzdur nie czytałam;) brawo papilocie! trzy+4=7 ambitna zagadka!;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 21:30:10

to są jakieś bzdury, sama wychowałam się bez ojca i jakoś mam bardzo dobre wyniki w nauce i nie mam żadnych problemów, nie ma jakiejś zasady, to zależy od charakteru dziecka i indywidualnie od jego wychowania, tyle ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 15:00:17

wszystko zależy od ambicji dziecka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 11:59:48

Hehe nie wierze w to co czytam. W dzisiejszych czasach wiekszosc matek to nastolatki. Rodzice chca aby mlodzi sie szybko pobrali bo "co powiedza inni". W ten sposob matki nie koncza szkol i zostaja z wyksztalceniem jakim? gimnazjalnym. Tak jak i faceci, ktorzy szukaja pracy na budowach zeby na to dziecko miec pieniadze. Tylko nielicznych stac na to aby dalej sie uczyc i nie pracowac bo rodzice pomoga. Ten artykul to jedna wielka bzdura.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz