Macierzyński savoir vivre: Jak poinformować o ciąży? Kogo wybrać na chrzestnych? Jak wybrać imię dla dziecka?

30 Października 2016

Dr Irena Kamińska-Radomska z programu „Projekt Lady” radzi jak być mamą i damą.

mama i dama

Kultury osobistej nie można sobie kupić. Nad dobrymi manierami trzeba pracować przez całe życie. Warto poznawać zwyczaje i obowiązujące zasady, zamiast z góry je przekreślać i twierdzić, że lepiej żyć po swojemu. Etykieta jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale braki w tym temacie już tak. Tylko skąd wiadomo, co wypada, a co jest już w złym guście? Z pomocą przychodzi klasyczna sztuka savoir vivre i eksperci tacy jak dr Irena Kamińska-Radomska.

Specjalistka ds. etykiety znana z programu „Projekt Lady” w poradniku „Jak zostać Damą?” porusza kilka kwestii, o których rzadko się mówi. Szczególnie niedoceniany jest temat manier w ciąży i tuż po porodzie. Czy na pewno wiesz, jak ogłosić światu, że spodziewasz się dziecka? Czym kierować się wybierając imię dla potomstwa? Gdzie możesz swobodnie karmić piersią i jak poprosić bliskich o zostanie rodzicami chrzestnymi?

Każda mama nie tylko może, ale powinna być damą. Oto kilka wskazówek, które powinnaś wziąć sobie do serca w tym szczególnym momencie.

Zobacz również: O tym nie rozmawiaj z żadną matką. Lista tematów, które je DRAŻNIĄ

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-30 11:52:40

dlaczego mam unikać wybierania chrzestnych wśród rodziny? unikałabym właśnie przyjaciół, bo dziś są, a jutro ich nie ma ;) a najbliższa rodzina będzie zawsze i zawsze będzie można na nią liczyć! ja mam chrzestnych, których od komunii widziałam może 3 razy i co mi z takich chrzestnych?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-10-30 11:31:05

Dziękuję dr Irena Kamińska-Radomska, że w 4 wymienionych punktach dot. imienia mnie obraża, że moje inicjały WC kojarzą się z toaletą - szanowna pani, owszem, jakieś 20 lat temu może i się tak było, ekspertka od siedmiu boleści

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-31 12:23:25

Nie obraża nikogo, tylko stwierdza fakty - WC to toaleta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1