Problem Kingi: „Czy powiedzieć narzeczonemu o aborcji, której kiedyś dokonałam?”

27 Kwietnia 2017

Dziewczyna obawia się, że Mikołaj jest przeciwnikiem przerywania ciąży.

przerwana ciąża

Aborcja jest wydarzeniem, które naznacza jego sprawczynie do końca życia. Można wyróżnić kobiety czujące żal, że się na nią zdecydowały. To uczucie czasami pojawia się nawet po wielu latach albo u zmierzchu życia. Trzeba też wspomnieć o niedoszłych matkach zmagających się z komplikacjami, związanymi z przerwaniem życia. Należy do nich bezpłodność oraz innego rodzaju powikłania zdrowotne. Poza tym aborcja często stanowi przyczynę kłamstw w związku. Nawet te najodważniejsze kobiety, które twierdzą, że niczego nie żałują, nagle mają opory przeciwko wyznaniu facetowi, czego dokonały w przeszłości. Boją się odrzucenia i oceny. Zdają sobie sprawę, że są mężczyźni, którzy tego nie zrozumieją. Dlatego decydują się na życie w kłamstwie. Niektóre z nich mają z tego powodu wyrzuty sumienia. Oprócz tego żyją w strachu, że kiedyś się wyda. Co wtedy będzie? W końcu nie bez powodu mówi się, że szczerość i zaufanie są podstawą związku.

Kinga kilka lat temu dokonała aborcji. Miała wtedy 24 lata. Nie chciała jeszcze dziecka. Stwierdziła, że przerwanie ciąży jest najlepszym wyjściem. Bogaty partner wszystko załatwił. Zapłacił za kilkudniowy pobyt w zagranicznej klinice. On też nie wyobrażał sobie takiej zmiany w życiu.

Teraz Kinga ma 27 lat i narzeczonego. Z poprzednim facetem rozstała się niedługo po aborcji. Dziewczyna byłaby bardzo szczęśliwa, gdyby nie wspomnienie dawnego czynu. Nie chodzi o wyrzuty sumienia, bo tych Kinga nie ma. Ciąży na niej tajemnica aborcji. Czuje się niekomfortowo, ukrywając ten fakt przed nowym partnerem. Boi się jednak, że gdy powie mu o wszystkim, jej związek legnie w gruzach. Niestety ma też świadomość, że prawda sama może kiedyś wyjść na jaw.

Kinga jest w kropce i prosi Was o radę.

Zobacz także: Aborcja: powód do dumy?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 3)
2017-05-24 18:51:51

Z tego, co wiem, lekarz na podstawie badania może określić, czy dana kobieta była już w ciąży, czy nie. Wiem, że Ci ciężko i boisz się, że stracisz ukochanego, ale powinien wiedzieć. Albo przynajmniej zapytaj go, co sądzi na temat aborcji. Pewnie sam z siebie powie Ci to, co chcesz wiedzieć, czyli np. "Gdybyś chciała kiedyś usunąć, nie zgodziłbym się na to/nie zaakceptowałbym tego" albo "Taka sytuacja może być trudna, rozumiem to". Musisz się tego dowiedzieć przed ślubem, takie rzeczy trzeba wiedzieć zanim się za kogoś wyjdzie. W jakim mieście chcecie mieszkać, w bloku czy w domu z ogródkiem, na wsi/nad morzem/w górach, ile mieć dzieci, jak je wychowywać, ślub skromny czy na 300 osób itd. To wszystko są rzeczy BARDZO istotne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-10 15:51:03

nawarzyłaś piwa to musisz je wypić. Gdyby cię zostawił po takie wiadomości to nie byłoby nic dziwnego, ale okłamywanie go jest jeszcze gorsze. Chwila kiedy wyjdzie to kłamstwo na jaw ( nie jeśli tylko kiedy!) może mieć fatalne skutki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
AdoDe
(Ocena: 1)
2017-04-27 23:08:38

OCZYWIŚCIE!!!

Sprawa aborcji dotyczy światopoglądu. Skoro chcesz spędzić życie z chłopakiem, to powinien on być świadomy tego co zrobiłaś. Nie powiedzenie mu o tym to oszustwo nie tylko wobec niego ale i wobec samej siebie. Skoro potrafisz przedłożyć własną wygodę nad życie dziecka, partner powinien wiedzieć z kim się wiąże. Jeżeli to zaakceptuje, to znaczy że jesteście siebie warci i pasujecie do siebie. Jeżeli nie - to znaczy, że wspólne życie wam nie jest pisane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 17:50:33

Zostawi cie nie mów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 16:30:52

Chyba nie mow, ponieważ jest to powazna sprawa, jednak jest to aborcja. Ja bym nie chciała mieć chłopaka, który by kazal to zrobić swojej bylej dziewczynie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 16:07:52

Jesteś jego narzeczoną u nie wiesz o nim takich rzeczy? Jakie ma opinie na temat posiadania dzieci, antykoncepcji, aborcji, ślubu, religii... Takie rzeczy się powinno wiedzieć planując z kimś przyszłość

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 15:58:33

Nie musisz mu nic mówić. Dlaczego miałabyś się mu spowiadać z tego co robiłaś zanim go poznałaś? Byłaś wtedy w sytuacji w której on nigdy się nie znajdzie więc nie ma prawa Cię oceniać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 14:40:50

Aaaa no co Ty, jakie to ma znaczenie czy jest z wielodzietnej rodziny, jak mój mąż ma 8 rodzeństwa, wszyscy mają dzieci, szczęśliwi tatuśkowie i mamuśki tylko my nie mamy, on o żadnych dzieciach nie chce słyszeć a ostatnio na jakieś imprezie jego brat nam powiedział "nawet nie wiecie jak wam zazdroszczę sytuacji w której jesteście" .. nie mów, co go to.. zostaw przeszłość za sobą..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 13:37:21

Nic mu nie mów, to nie jego sprawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 10:41:49

Może najpierw wybadaj grunt jaki on ma stosunek do aborcji a potem jak juz się dowiesz to sama zdecyduj czy mu mówić czy nie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz