Chcesz zostać matką KIEDYKOLWIEK? Obudź się, zanim będzie za późno!

Jeśli nie chcesz bawić się w in-vitro, pomyśl o wczesnej ciąży! Po 30-stce zapłodnienie graniczy z cudem!
Chcesz zostać matką KIEDYKOLWIEK? Obudź się, zanim będzie za późno!
31.01.2011

Naukowcy z brytyjskiego Royal College of Obstetricians and Gynaecologists ostrzegają, że zbyt długie zwlekanie z zajściem w ciążę, może z czasem znacznie utrudnić poczęcie dziecka.

W ostatnich latach ludzie bardziej stawiają jednak na robienie kariery niż zakładanie rodzin. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Osoby, które planują potomstwo dopiero po 30-tce. zapominają niestety, że czas nie działa na ich korzyść. – Kobietom, które ukończyły 35 lat, dziesięciokrotnie trudniej zajść w ciążę niż 25-latkom – twierdzą naukowcy. – Późne macierzyństwo naraża przy tym matkę i dziecko na ryzyko komplikacji porodowych – dodają.

Problem ten dotyczy również mężczyzn. Ich płodność także znacznie obniża się po 25. roku życia. 40-latkowie potrzebują średnio dwóch lat do zapłodnienia swojej partnerki, nawet jeśli ta jest od nich o połowę młodsza.

Mimo alarmujących wyników badań przybywa coraz więcej par, które decydują się na późniejsze zakładanie rodziny. ludzie wciąż nie zdają sobie sprawy, że grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi oraz ryzykiem wielokrotnych poronień.

Maja Zielińska

 Zobacz także:

Polki na porodówkach piją alkohol – lekarze przymykają oko!

Czy to prawda, że od piwa kobiety mają więcej pokarmu?

Porodowe koszmary: Rozerwanie krocza, omdlewanie z bólu, złośliwe komentarze lekarzy

Niektóre kobiety dostają dreszczy na wspomnienie swojego porodu. Przeczytaj, dlaczego!

 

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2012 23:06
Boszeeee, co za bzdura! Okolo polowa nowych matek to te po 30. Po 35 rz ciezej zajsc w ciaze, ale nadal nie jest to cudem!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2011 11:18
My z mezem staramy sie o dziecko od 1,5 roku i nic. Zaczelismy jak mialam 28 lat, teraz prawie 30tka na karku.. Lecze sie bo mam problemy z prolaktyna....A osobiscie znam kolezanki ktore grubo po 30tce zaszly w ciaze bez zadnego problemu oraz takie ktore zaczely starania w wieku 25 lat i nadal maja problemy z zajsciem wiec nie ma reguly...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2011 19:49
mam 23lata on 26lat jesteśmy już 7,5roku ja chce mieć dziecko on nie i mam też taki problem bo czekam aż on mi się oświadczy ale chyba sie nie doczekam co mam robić
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2011 19:46
ja chce dziecko a mój facet nie chce. co mam zrobić żeby zajść w ciążę ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2011 15:38
żadna wpadkowa mamunia mi nie wmówi że niczego nie żałuje.... takie to aż pluja zazdrościa na koleżanki które chodza na dyskoteki nie musza zostawać z bachorem w domu tylko dorabiaja te swoja żałosna ideologie jakie to one sa szcześliwe że wpadły a w rzeczywistości zamieniłyby sie z dziewczynami które dziecka nie maja i życza innym tak przesranego życia jakie same maja zołzy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo