Polki na porodówkach piją alkohol – lekarze przymykają oko!

Czy to prawda, że od piwa kobiety mają więcej pokarmu?
Polki na porodówkach piją alkohol – lekarze przymykają oko!
27.01.2011

Z cienia wychodzi dziwna praktyka stosowana podobno w większości szpitali na oddziałach położniczych. Kobiety uwierzyły, że pijąc piwo będą mogły dawać dzieciom więcej mleka, więc proszą mężów o przynoszenie go do szpitali. Podobno alkoholową modę promują lekarze, zachęcając ciężarne do picia lub po prostu przymykając oko na proceder.

W Warszawie ciemne piwo jest niemal na każdym oddziale położniczym. Pacjentki chwalą sobie efekty alkoholowych praktyk – relaksują się, wzmagają laktację i lepiej się czują. Eksperci tłumaczą, że może być w tym trochę prawdy, gdyż polisacharydy sodu jęczmiennego pomagają w wydzielaniu prolaktyny, a to hormon odpowiedzialny za wytwarzanie pokarmu.

Specjaliści podkreślają jednak, że można pić jedynie piwo bezalkoholowe i to dopiero kilka dni po porodzie, ponieważ alkohol może całkowicie zahamować laktację.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Ile kosztuje ciąża i poród?

Porodowe koszmary: Omdlewanie z bólu, nacinanie krocza, złośliwe komentarze lekarzy   

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2011 08:17
Ale tytuł artykułu do bani!!! Z tekstu wynika, że chodzi o piwo bezalkoholowe. Nie można było napisać POLKI PIJĄ PIWO? I później rozwinąć wątek? Ale po co? Od razu z grubej rury...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2011 08:15
A u mnie na sali poporodowej zalecali wypicie Karmi, które rzeczywiście wspomaga laktację (podkreślę - BEZALKOHOLOWE bo niektórzy komentujący wydają się tego nie rozumieć) - i w niewielkich ilościach. Ale znalazł się mąż co przyniósł żonie Warkę Strong :) Usłyszał ciemne - przyniósł ciemne, bo Karmi w sklepie nie było! Śmiechu było dużo, mama piwko oddała tacie ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2011 14:14
chodzi o karmi ciemniaki. ono tylko troche, ale wspomaga laktacje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2011 00:49
Alkohol jest CAŁKOWICIE zakazany w ciąży. Czy ciemnogród tego nie rozumie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2011 20:07
j PIERNICZE... CZY wy nie widzieice ze oddzail polozniczy to nikoniecznie kobieyt w ciazy? po porodzie tez sa!! debilizm i brak czytania ze zrozumieniem!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo