Ukrywała ciążę przez 9 miesięcy. Na taki krok decyduje się coraz więcej kobiet

Jak przekonuje, w jej sytuacji było to najlepsze wyjście.
Ukrywała ciążę przez 9 miesięcy. Na taki krok decyduje się coraz więcej kobiet
źródło: Instagram (instagram.com/courgettekalecurry)
25.03.2020

Dla większości kobiet ciąża to powód do dumy, dlatego stanem błogosławionym chcemy pochwalić się jak najszybciej. Najlepiej z wielką pompą. Czasami zwlekamy trochę dłużej, ale prędzej czy później dobrą nowinę usłyszą wszyscy zainteresowani. Nie ma żadnego powodu, by trzymać to w tajemnicy. Ani możliwości, bo rosnącego brzucha nie da się ukryć.

Zobacz również: To zdjęcie powinna zobaczyć każda kobieta, która choć trochę obawia się porodu

Czyżby? Poznajcie świeżo upieczoną mamę, która przez 9 miesięcy nie powiedziała prawie nikomu o tym, że spodziewa się dziecka. O wszystkim wiedziało tylko kilka najbliższych osób, choć pierwotny plan zakładał zupełnie inny scenariusz. Brytyjska dziennikarka nie chciała niczego ukrywać, ale dziś wcale nie żałuje, że właśnie tak się stało.

W szczerej rozmowie z „The Sun” zdradziła, co ją do tego skłoniło.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GG (@courgettekalecurry)

Dlaczego kobiety ukrywają ciążę?

Georgette Culley 4 miesiące temu urodziła swoje pierwsze dziecko, czym zaskoczyła naprawdę wielu. Nawet niektórzy przyjaciele i członkowie rodziny nie mieli zielonego pojęcia, że za chwilę zostanie mamą.

Na początku postanowiłam utrzymać sprawę w tajemnicy. Powiedziałam tylko chłopakowi, przyjaciółce i rodzicom. Wszyscy byli tak samo wstrząśnięci. Później plan zakładał ujawnienie prawdy po 12., a następnie 20. tygodniu ciąży. Czas mijał, a ja ukrywałam się pod obszernymi ubraniami. Nikt niczego nie zauważył

- wyznaje dziennikarka.

zdjęcia z porodówkiźródło: Instagram (instagram.com/courgettekalecurry)

Kobieta przez cały czas była aktywna zawodowo i towarzysko. Im dłużej zwlekała z poinformowaniem o swoim stanie, tym mniej tego chciała. Czasami czuła się jak oszustka, ale zauważała więcej pozytywów takiej sytuacji - mogła normalnie funkcjonować i nikt jej nie doradzał.

Dlaczego ukrywała ciążę przez kolejne miesiące?

Byłam w bardzo świeżym związku, bałam się ciążowych komplikacji i nie chciałam być inaczej traktowana. Chłopaka poznałam zaledwie kilka miesięcy wcześniej i nawet nie poznaliśmy jeszcze swoich rodziców. Trudno też nie myśleć o poronieniu, bo to zdarza się niestety coraz częściej. Informacja o dziecko mogłaby też pokrzyżować moje plany zawodowe

- wylicza Brytyjka.

Zobacz również: „Typowy tatuś na porodówce”. Szpitalne selfie rozczuliło tysiące internautów

mama z niemowlakiemźródło: Instagram (instagram.com/courgettekalecurry)

Prowadzenie podwójnego życia nie było łatwe, bo Georgette musiała ukrywać rosnący brzuch. To nie zawsze się udawało, ale wtedy zrzucała winę na gluten. Chorując na celiakię wielokrotnie miewała potężne wzdęcia. Z perspektywy czasu zupełnie tego nie żałuje. 9 miesięcy ciąży przeżyła po swojemu - bez wścibskich pytań i porad, o które nikogo nie prosiła.

„Co jest grane? Nie wiedziałam nawet, że masz chłopaka, a ty nagle wrzucasz fotki z porodówki!” - komentarz jej koleżanki jest najlepszym dowodem, że mistyfikacja zakończyła się pełnym sukcesem.

Zobacz również: Ona naprawdę mogła nie wiedzieć, że jest w ciąży. Tak wyglądała chwilę przed porodem

Zaszła w ciążę, mając zaledwie 18 lat. Teraz pokazuje, jak wygląda jej życie
Zaszła w ciążę, mając zaledwie 18 lat. Teraz pokazuje, jak wygląda jej życie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.03.2020 10:25
większość czasu szukałam czegoś skutecznego a o figurena słyszałam już dawno ale nie myślałam że jest skuteczne a tym bardziej ze jest AŻ TAK skutecznym suplementem na odchudzanie. Schudłam 14kg kiedy na innych dietach nie było mowy o takim wyniku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2020 10:04
Nie ma to jak ukrywać w pracy ciążę aż do rozwiązania. A potem przełożony musi szukać na gwałt nowego pracownika bo matrona zrobiła ze swojej wpadki mistyczną tajemnicę. A potem wszyscy się dziwią dlaczego nikt nie chce młodych gęsi zatrudniać. Na własne życzenie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.03.2020 17:54
Ja też ukrywałam ciążę. Wiedzieli tylko najbliżsi, czyli ojciec dziecka i nasi rodzice, ale nie robiłam tego z jakichś konkretnych powodów, po prostu nie widziałam potrzeby w informowaniu o tym wszystkich wokół. Oczywiście jakby któryś ze znajomych zwrócił uwagę na brzuch i o to zapytał to pewnie odpowiedziałabym zgodnie z prawdą, ale takiej sytuacji nie było, więc ciąża pozostawała w tajemnicy.
odpowiedz
ChrzcinyiKomunie.pl (Ocena: 5) 25.03.2020 16:46
Liczy się przede wszystkim komfort przyszłej mamy :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2020 10:10
Moja mama z uwagi na problemy hormonalne zawsze chudła w ciąż. O drugiej ciąży teściowa mojej mamy dowiedziała się jak ta jechała już na porodówkę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie