Poprosiła, aby w razie komplikacji ratować ją, a nie dziecko. Wywołała burzę

Najbardziej krytykują ją inne matki.
Poprosiła, aby w razie komplikacji ratować ją, a nie dziecko. Wywołała burzę
Fot. Unsplash
08.01.2020

Niech każdy żyje po swojemu i bierze odpowiedzialność za swoje czyny - słyszymy ze wszystkich stron. Wierzymy, że intuicja jest najlepszym doradcą i nie ma sensu mieszać się w cudze sprawy. Ale tylko do momentu, kiedy ktoś nie kieruje się zupełnie innymi wartościami, niż my. Wtedy zazwyczaj nie mamy żadnych zahamować, by wytknąć mu błąd.

Zobacz również: Ma dosyć zmowy milczenia. W dosadny sposób opisała życie każdej matki

Przekonała się o tym pewna młoda mama, która najpierw została skrytykowana przez swoje przyjaciółki, a teraz wyzywana jest od najgorszych przez anonimowych internautów. Tylko dlatego, że odważyła się ujawnić swoje prawdziwe emocje i obawy, które innym nie mieszczą się w głowach.

Wpisz opublikowany przez nią na łamach reddit.com wywołał skrajne emocje.

Moja córka urodziła się 2 lata temu. Ciąża przebiegła bez komplikacji, ale zdiagnozowano u mnie cukrzycę. Wtedy ginekolog zadecydował, że najlepsza będzie cesarka. Nie miałam z tym żadnych problemów, bo liczyło się wyłącznie bezpieczeństwo moje i dziecka.

W drodze do szpitala przeprowadziłam szczerą rozmowę z mężem. Powiedziałam mu, że jeśli coś pójdzie nie tak i będzie musiał decydować - powinien zawalczyć najpierw o mnie, a dopiero później o dziecko. To nie było łatwe, ale zgodził się. Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Teraz staramy się o kolejną pociechę i ten temat pojawił się w czasie mojego ostatniego spotkania z przyjaciółkami

- relacjonuje.

Zobacz również: To jedno zdanie wstrząsnęło młodą mamą. Każda z nas powinna je usłyszeć

Jedna z nich zapytała mnie, czy jestem gotowa na kolejną ciążę. Odpowiedziałam, że to nie przeraża mnie tak bardzo, jak poród. Wtedy wspomniałam o tamtej rozmowie z mężem. O tym, że poprosiłam, aby ratował mnie, a dopiero później dziecko. Widziałam, jak bardzo zszokowałam je tym wyznaniem.

Oburzyły się moim tokiem rozumowania. Nazwały potworem, bo postawiłam męża w beznadziejnej sytuacji. Według nich - między słowami poprosiłam go, aby zabił nasze dziecko. Jestem straszna, mam się zastanowić nad sobą i tak dalej.

Nadal uważam, że lepiej być przygotowanym na najgorsze. Do niczego go nie zmuszałam. Chciałam tylko, żeby przemyślał sprawę, zanim pojawią się komplikacje.

Czy naprawdę zrobiłam coś nie tak?

- pyta internautka.

„Postąpiłaś bardzo odpowiedzialnie. Masz pełne prawo decydować o swoim życiu. Ja też nie chciałabym skazywać dziecka na życie bez matki”.

„Może chciałaś dobrze, ale zabrzmiało strasznie. Jeśli trzeba będzie kogoś dobić, to wykończ noworodka - mniej więcej o to poprosiłaś swojego męża”.

„Każda kobieta powinna przeprowadzić taką rozmowę przed porodem. A każdy mężczyzna powinien przyznać jej rację”.

„Po prostu nie dorosłaś do roli matki, skoro tak łatwo przyszło ci poświęcić życie dziecka - czytamy w emocjonalnych komentarzach.

A Ty co myślisz na ten temat?

Zobacz również: Młody tata towarzyszył żonie na porodówce. Podsumował to mocnym wpisem

Tak zachowują się faceci na porodówce. Udało się to uchwycić na zdjęciach
Tak zachowują się faceci na porodówce. Udało się to uchwycić na zdjęciach - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (56)

Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 21.03.2020 07:17
kobieta ma rację !! Ma się skazać na śmierć? Nikt nie chce umierać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2020 17:54
Co w tym dziwnego, oczywiste jest, że w chwili zagrożenia każdy powinien ratować własne życie bo to my dla samych siebie powinniśmy być najważniejsi. To nie znaczy że nie kocha dziecka, ale nie zmuszajcie innych do jakiegoś niepotrzebnego heroizmu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2020 11:44
Bezsensowna dyskusja. Lekarze zawsze w pierwszej kolejności ratuja matkę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2020 09:36
To jest chore ze ludzie czują sie uprawnieni do wydawania opinii w tak trudnych sprawach. Uważam ze kazdy ma prawo sam decydowac w takiej sprawie bo nie chodzi tu o dobijanie kogokolwiek. Trudna dezyzja i nie ma prawa jej podejmowac banda oszolomów z internetu
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 11.01.2020 14:44
To kobieta jest już człowiek, który żyje x lat. Dziecko nie przeżyje bez niej. Jest to logiczne, że powinno się ratować matkę. Dziecko można sobie zrobić inne. Dwa ile dzieci, gdzie matka umarła przy porodzie są nie kochane przez ojców i obwiniane o ta śmierć. Moja koleżanka ciągle od ojca słyszała, że wolałby żeby ona umarła, bo zrobiło by nowe albo adoptowali. I jak ona miała się czuć? To nie jest jedyny taki przypadek
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie